انواع روش های مختلف خال برداری در سال 2021

01 دی ، 1400
کلینیک زیبایی آفتاب

یکی از چیزهایی که ممکن است زیبایی را از صورتتان بگیرد خال است که یک ضایعه ی پوستی به حساب می آید. علت های گوناگونی برای به وجود آمدن خال در صورت یا بدن وجود دارد که به همین دلیل روش های متفاوتی هم برای برداشتن آن ها وجود دارد. شما با جراحی کردن نه تنها می توانید زیباتر شوید بلکه اگر خال بدخیم و مضر باشد باید حتما برداشته شود که انواع روش های مختلف خال برداری در کلینیک زیبایی برای شما معرفی می شود.

انواع روش های خال برداری کدامند؟انواع روش های خال برداری کدامند؟

خال چیست و خال برداری چگونه است؟

خال یک نوع تومور بوده که از سلول های رنگدانه ای که به صورت تیره در نقاط بدن ظاهر می شود، ساخته شده است. خال ها در اندازه های مختلف و رنگ های مختلف به وجود می آیند و هم نوع خوش خیم و هم نوع بدخیم آن ممکن است به وجود آید و دکتر باید بگوید که آیا این خال بدخیم است که حتما باید برداشته شود یا خوش خیم است که تصمیم به برداشته شدن آن بستگی به سلیقه ی شما دارد. روش های مختلف خال برداری به شرح زیر بوده:

استفاده از روش عمل جراحی برای برداشتن خال

یکی از انواع روش های خال برداری، عمل جراحی بوده و بیشترین عمل های خال برداری از این روش انجام می شود. برای انجام این کار بعد از بی حس کردن پوست، با قیچی یا چاقوی مخصوص جراحی بخشی که رشد کرده و بزرگ شده است را بر می دارند. این روش که یکی از روش های مختلف خال برداری است به سه دسته تقسیم می شود که عبارت است از: بیوپسی پانچ ( برای خال های کوچک با دستگاه مخصوص آن که برای پانچ قطعه ای برای برداشتن خال استفاده می شود).

خارج ساختن به صورت کامل تراشه ای (برای خال های بیرون زده و در ناحیه اطراف خال از بیهوشی موضعی استفاده شده و با استفاده از چاقوی جراحی سطح خال را برش و با پوست هم سطح می کنند)، روش جراحی برشی (برای خال های صاف یا بدخیم و خال را به صورت کامل برش زده و بخیه می کنند).

تازه ترین مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

رازهای زیبایی پوست صورت

آشنایی با انواع بوتاکس و نحوه انجام آن

لایه برداری پوست با لیزر بهتر است یا با مواد

سوزاندن خال، یکی از انواع روش های خال برداری

از قدیمی ترین روش ها برای برداشتن خال می توان به روش سوزاندن خال اشاره کرد که با جریان برق، گرمای مستقیم ایجاد شده و با آن خال را نابود می کنند. امروزه از این روش کمتر استفاده می شود زیرا هر چه عمق خال بیشتر باشد به نسبت همان عمق چاله ای روی صورت ایجاد می شود و این روش برای خال هایی که عمق ندارند پیشنهاد و استفاده می شوند. با پیشرفت کردن علم در حال حاضر دستگاه های جدیدی اختراع شده اند که البته باز هم برای برداشتن خال های صورت ریسک بزرگی است و با این حال از روش های مختلف خال برداری است.

خال برداری با لیزر

لیزر کردن خال یکی از پرطرفدار ترین و موثر ترین روش های مختلف خال برداری است چرا که درد کمتر و جراحت کم تری نیز به همراه دارد، به همین دلیل افراد ترجیح می دهند که این روش را در اولویت خود قرار دهند. در این روش از خال برداری، رنگ دانه های خال ها را می سوزانند و از بین می برند که در نهایت باعث نابودی خال روی صورت شما می شود. این روش در چند جلسه پی در پی انجام می شود و تعداد جلسات آن بستگی به نوع و سطح درگیر خال است. این روش تنها روش برای خال های مسطح و خال های ریشه دار (جانکشنال) است.

انواع روش های خال برداری

روش کوتر برای خال برداری

این روش های مختلف خال برداری حرارتی و کوتریزاسیون است که البته قدیمی شده و منسوخ شده است زیرا  در این روش احتمال ایجاد اسکار و عدم تعیین دقیق عمق آسیب بافتی باعث شده که این روش منسوخ شود و دیگر کسی از آن استفاده نکند.

رادیو فرکانس یکی از روش های مختلف خال برداری

از این روش امروزه خیلی استفاده می شود و هیچ گونه عوارضی ندارد. در این روش با استفاده از تولید و انتقال امواج مایکروویو بر روی سطح پوست انجام می شود و ترمیم و درمان آن بعد از عمل جراحی سریع تر از روش های مختلف خال برداری دیگر است.

این روش به دلیل قیمت خوب و مناسبی که دارد در بین افراد محبوبیت زیاد و فوق العاده بالایی پیدا کرده است. برداشت میخچه های پوستی، ایجاد نشدن اسکار، زمان درمان بسیار کم است، استفاده از بی حسی موضعی ساده اطراف خال در صورت نداشتن مشکل خاص بیمار، برداشتن خال از جای جایی بدن با این روش و ... از محاسن این روش خال برداری حساب می شود.

روش های مختلف و مناسب برای خال برداریروش های مختلف و مناسب برای خال برداری

برداشتن خال به صورت طبیعی از روش های مختلف خال برداری

از گیاه سرخ بن در گذشته استفاده می کردند تا خال های روی بدن را بردارند ولی در حال حاضر کرم ها و پماد هایی در بازار آمده است که برای خال برداری می توان از آن ها هم استفاده کنید و بهره ببرید. یکی دیگر از این محصولات سرخ بن چسب بوده و در این روش چسب را روی خال چسبانده و به مرور زمان خال سست می شود و خود به خود می افتد و زخمی کوچک ایجاد می شود که به تدریج درمان می شود و التیام می یابد. البته باید به این نکته هم دقت کنید که این روش های خال برداری دارای قدرت کمی است و برای خال های سطحی و فاقد بیماری های پوستی می باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB