هزینه و مزایای شگفت انگیز کربوکسی تراپی

25 بهمن ، 1399
کلینیک زیبایی آفتاب

کربوکسی تراپی چیست و چه کاربردها، عوارض و هزینه هایی دارد؟

کربوکسی تراپی یکی از روش های کارآمد، محبوب و مدرن در زمینه ی جوانسازی پوست، درمان ترک های پوستی بدن و صورت، برطرف نمودن سلولیت، چربی های انباشته شده در پوست و بسیاری از عارضه های پوستی دیگر است. اطلاع از ویژگی و هزینه کربوکسی تراپی اهمیت بسیار زیادی داشته و یکی از سوالات رایج در این حوزه به شمار می آید. این روش طرفداران بسیار زیادی داشته و به دلیل مقرون به صرفه بودن، کاهش طول دوره درمان و تاثیرات مطلوب، یکی از متدهای شگفت انگیز جوانسازی پوست به شمار می آید. به منظور آشنایی با ویژگی ها و هزینه کربوکسی تراپی با ما همراه باشید.

کاربردهای کربوکسی تراپی پوستکاربردهای کربوکسی تراپی پوست 

تاریخچه استفاده از کربوکسی تراپی

کربوکسی و یا دی اکسید کربن تراپی برای نخستین بار در سال ۱۹۳۰ توسط فرانسوی ها مورد توجه قرار گرفته و  توانست به عنوان یکی از روش های مطلوب به منظور تسریع بهبود زخم های پوستی ایجاد شده در پوست بدن و صورت مورد استفاده قرار گیرد. تحقیقات گسترده تر در این زمینه توانست محققین و جراحان متخصص قلب و عروق را با این روش درمانی به منظور معالجه بیماری های عروقی آشنا نموده و جایگزین بسیاری از داروهای پرعارضه و روش های قدیمی شود. امروزه این روش بیشتر به منظور برطرف نمودن چربی های موضعی و جوانسازی پوست مورد استفاده قرار گرفته و یکی از متدهای موثر در بهبود خونرسانی به بافت های پوستی، تحریک افزایش کلاژن سازی و سایر پروتئین های پوستی، افزایش قدرت انعطاف پذیری و کاهش چین و چروک های پوستی به شمار می آید. ویژگی و هزینه کربوکسی تراپی از مهمترین دلایل محبوبیت این درمان محسوب می شود.

مکانیسم فرایند کربوکسی تراپی

در این روش درمانی، کپسول و یا مخزن گاز دی اکسید کربن به دستگاه تنظیم کننده جریان گاز متصل شده و پس از تنظیم، میزان دلخواه گاز دی اکسید کربن  پس از عبور از فیلتر تعبیه شده در ابتدای لوله استریل به منظور کاهش ناخالصی های موجود در گاز، بوسیله سوزن بسیار زیادی به بافت های مورد نظر رسیده و تاثیر خود را اعمال خواهد نمود. به شکل کلی می توان گفت فرایند کربوکسی تراپی بر پایه تحریک مکانیسم های فیزیولوژیک بدن به منظور افزایش جریان خونرسانی و اکسیژن رسانی به بافت های مختلف بدن از جمله سلول های پوستی استوار بوده و به واسطه افزایش میزان دی اکسید کربن در بافت و آلوئول های ریوی، قادر به تحریک و راه اندازی برآیند های جبران موضعی افزایش دی اکسید کربن در بافت ها خواهد بود.

تاثیر کربوکسی تراپی بر جوانسازی پوست

بسیاری از مشکلات و عارضه های ایجاد شده در پوست صورت به دنبال کاهش جریان خون و اکسیژن موجود در عروق تغذیه کننده سلول های پوستی ایجاد شده و در صورت عدم درمان به موقع و مناسب، به سرعت پیشرفت خواهند نمود. از این رو دی اکسید کربن تراپی به عنوان یک روش موثر مکانیسم افزایش میزان دی اکسید کربن موجود در بافت مورد نظر، بهبود جریان خون رسانی سلول های پوستی و جوانسازی پوست صورت خواهد بود.

زیبایی و جوانسازی با کربوکسی تراپیزیبایی و جوانسازی با کربوکسی تراپی 

ویژگی و هزینه کربوکسی تراپی پوست

یکی از سوالات رایج و پرتکرار در خصوص ویژگی و هزینه کربوکسی تراپی پوست است. در پاسخ به این سوال می توان گفت که هزینه کم، مقرون به صرفه بودن و آسان بودن پروسه درمان یکی از مهمترین ویژگی های کربوکسی تراپی به عنوان یکی از روش های محبوب جوانسازی و برطرف نمودن چین و چروک های پوستی است. به عنوان یکی از مهمترین و پاسخ های ارائه شده در خصوص ویژگی و هزینه کربوکسی تراپی پوست می توان گفت، این درمان کاملا بدون درد انجام گرفته و هیچ احتیاجی به بیهوشی و داروهای بی حسی نخواهد داشت. تنها در برخی از شرایط ویژه و در صورت وجود حساسیت های بیش از حد پوستی از میزان بسیار کمی از کرمهای بی حس کننده استفاده شده و هیچگونه دردی توسط متقاضی احساس نخواهد شد. به شکل کلی می توان گفت ویژگی های مهم کربوکسی تراپی عبارتند از:

  • کمترین میزان درد
  • ماندگاری نتایج حاصل از این درمان
  • کم بودن عوارض و خطرات ثانویه
  • کوتاه بودن دوره نقاهت
  • عدم آسیب به بافت های دیگر بدن
  • سازگاری با انواع پوست
  • انجام درمان سرپایی بدون نیاز به بیهوشی، بی حسی های موضعی و بستری

ویژگی و هزینه کربوکسی تراپی چگونه است؟

یکی از مهمترین و رایج ترین سوالات در خصوص ویژگی و هزینه کربوکسی تراپی پوست،  میزان هزینه‌های این درمان به منظور جوانسازی و برطرف نمودن بسیاری از عارضه های پوستی در جمعیت متقاضیان است. بیش از هر چیزی باید توجه داشت که تمامی هزینه‌ های مورد نیاز در طول فرایند کربن دی اکسید تراپی بر عهده متقاضی بوده و تحت پوشش هیچ یک از بیمه های درمان قرار نخواهد داشت. هزینه درمان کربوکسی تراپی به عوامل مختلفی مانند عارضه و مشکلات پوستی متقاضی، تعداد جلسات درمانی، تخصص و مهارت پزشک و کلینیک زیبایی مورد نظر بستگی دارد و به شکل کلی مقرون به صرفه تر از سایر روش های جوانسازی پوست به شمار می آید.

خطرات و عوارض جانبی کربن دی اکسید تراپی

اطلاع و آگاهی از خطرات و عوارض کربوکسی تراپی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و یکی از مهمترین دغدغه های متقاضیان به شمار می آید. توجه داشته باشید که استفاده از گاز کربن دی اکسید به عنوان اصلی‌ترین ترکیب در این درمان، هیچگونه عارضه جانبی به دنبال نداشته و به دلیل تنظیم میزان گاز ورودی به بافت، به هیچ عنوان سمی و خطرناک نخواهد بود. تنها عارضه جانبی شایع پس از فرایند کربن دی اکسید تراپی، ایجاد تورم بسیار جزئی در بافت مورد نظر بوده و بدون نیاز به درمان و مصرف داروهای خاصی در عرض سه روز برطرف خواهد شد. با کسب اطلاعات جامع و کامل در خصوص ویژگی و هزینه کربوکسی تراپی پوست می توان گفت، این روش یکی از بهترین، مقرون به صرفه ترین، سالم ترین و مدرن ترین روش های موجود به منظور جوانسازی پوست و از بین بردن سایر مشکلات پوستی از جمله تیرگی های دور چشم، چین و چروک های پوستی به ویژه خطوط خنده، پیری زودرس پوست و خشکی های مقاوم به درمان پوستی به شمار می آید.

قیمت کربوکسی تراپی پوست قیمت کربوکسی تراپی پوست 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB