آیا لیزر موهای زائد روی جوش خطر دارد

17 فروردین ، 1401
کلینیک زیبایی آفتاب

لیزر موهای زائد روی جوش، نمی تواند هیچ گونه خطری برای پوست داشته باشد، بلکه می تواند به از بین رفتن جوش ها کمک کند. حتما شما هم این جمله را قبل از آغاز و پیگیری برای انجام لیزر موهای زائد از طرف کارشناسان زیبایی حاضر در کلینیک پوستی مورد نظر خود بسیار شنیده اید.

در این مقاله با کلینیک زیبایی آفتاب تهران همراه باشید تا به طور دقیقی به نگرانی شما پاسخ مناسبی بدهیم. وقت آن است تا نگرانی را کنار گذاشته و بهترین تصمیم را برای انجام حذف موهای زائد برای خود پیشه کنید. با همراه باشید.

لیزر موی زائد و اثرات آنها بر جوش بدنلیزر موی زائد و اثرات آنها بر جوش بدن

حذف موهای زائد با لیزر درمانی

حذف موهای زائد بدن، یکی از موضوعات بهداشتی و مهم در خصوص زیبایی افراد می باشد. لیزر موهای زائد روی جوش یکی دیگر از موضوعاتی است که افراد را در انجام لیزر برای قسمت های مختلف بدن خود منصرف می کند.

یکی از این معضلات، سرعت زیاد رشد موهای اضافی است که افراد به طور مداوم درگیر از بین بردن آن ها با روش های مختلف هستند. اما در سال های اخیر این مشکل توسط دستگاه های لیزر رفع شده است. برای از بین رفتن موهای زائد صورت و همچنین سایر نقاط بدن، لیزر روشی کاملا موثر و دائمی می باشد.

اشعه نوری لیزر که بر پوست تابانده می شود، فولیکول موهای آن قسمت را از بین می برد. در نهایت باعث از بین رفتن موی زائد در همان قسمت صورت می شود. به طور کلی در انجام لیزر موهای زائد بدن، آسیبی به سلامتی پوست نمی رساند زیرا این روش بر روی عمق سطحی پوست اثر دارد. علاوه بر آن در لیزر درمانی حذف موهای زائد، هیچگاه از ریشه عمیق تر نمی شود. برخی افراد به دلیل داشتن جوش هایی بر روی  صورت از لیزر درمانی اجتناب می کنند‌.

لیزر موهای زائد بر روی جوش

داشتن جوش ها چرکی، ملتهب و اذیت کننده یکی دیگر از مشکلات در داشتن موهای زائد بر روی صورت است. در دوران بلوغ، به دلیل روش های نامناسب و اشتباه شیو موهای زائد جوش هایی بر روی صورت نمایان می شود. اما در این صورت جوش ها هیچ مانعی برای لیزر موهای زائد ندارند. علاوه بر آن شاید برایتان جالب باشد که بدانید؛ با انجام لیزر موهای زائد بر روی جوش ها می توانید به از بین رفتن آن ها نیز کمک شایانی کنید.

اختلالات هورمونی نیز می توانند باعث بروز جوش بر روی صورت شوند. البته در برخی موارد که جوش ها بر روی صورت قرار دارند، پیش از انجام لیزر می بایست قرمزی و التهاب صورت از بین برود. همچنین لازم است که در صورت زیاد بودن این جوش ها ابتدا با پزشک خود مشورت کنید و سپس کار لیزر حذف موهای زائد را شروع کنید. پس با توجه به موارد گفته شده لازم است بدانید لیزر موهای زائد روی جوش هیچ گونه خطری برای شما مراجعه کنندگان و متقاضیان زیبایی به دنبال ندارد.

دیگر مطالب مرتبط با این مقاله را در این بخش دنبال نمایید

لیزر موهای زائد ضرر دارد یا نه؟

دلایل برگشت موهای زائد بعد از لیزر

لایه برداری پوست با لیزر بهتر است یا با مواد

چند نکته مهم در لیزر موهای زائد روی جوش

در برخی موارد قبل از برطرف شدن جوش ها، لیزر پوست ممکن است التهاب صورت را تشدید کند. البته که از بین رفتن عفونت و جلوگیری از چرکی شدن جوش ها نیز از اثرات لیزر موهای زائد روی جوش می باشد. برای از بین بردن موهای زائد، می بایست تمامی جلسات درمانی انجام شوند تا کلیه موهای زائد بر روی جوش از بین بروند.

اما ضروری است حتما قبل از انجام لیزر جوش التهابات شدید پوستی برطرف شده و یا از پزشک مرتبط مشاوره های لازم را دریافت نمایید. برای اینکه از لیزر موهای زائد روی جوش، نتیجه مطلوبی را به دست آورید، لازم است تا دستگاه لیزر توسط پزشک تنظیم شود.

یک نکته قابل توجه در انجام لیزر موهای زائد، خود داری از انجام لیزر درمانی توسط افرادی است که تخصص و مهارتی در این زمینه ندارند. لیزر موهای زائد، در صرفه جویی هزینه و وقت شما بسیار موثر است. یکی از مزیت های لیزر موهای زائد، تغذیه موها می باشد. عدم وجود موهای زائد بر روی پوست باعث رسیدن مواد مغذی به منطقه مورد نظر می شود.

لیزر موی زائد بر روی جوش ضرر دارد؟لیزر موی زائد بر روی جوش ضرر دارد؟

اقدامات ضروری قبل از انجام لیزر موهای زائد

قبل از آن که بخواهید لیزر موهای زائد بر روی جوش های خود را انجام دهید لازم است تا اقدامات مهمی را برای خود پیاده سازی نموده تا بهترین نتیجه را دریافت نمایید. از جمله این نکات می توان به موارد ذیل اشاره نمود. همچون:

  • قبل از انجام این کار از روش های دیگر همچون وکس انداختن، اپلاسیون و ... به شدت پرهیز کنید.
  • 6 هفته قبل از شروع لیزر درمانی از قرار گرفتن در برابر اشعه خورشید و آفتاب گرفتگی لازم است دوری کنید.
  • از محصولات جدید و ناشناخته که ممکن است پوست شما را مورد التهاب و حساسیت قرار دهد دوری کنید.
  • از مصرف داروهای خاص همچون راکوتان پیشگیری نمایید. البته در این مورد ضرورت دارد تا با پزشک خود ارتباط برقرار نموده و تحت نظر ایشان داروهای خود را قطع کنید.

نحوه انجام لیزر موهای زائد بر روی جوش

پس از آن که بهترین مرکز درمانی و کلینیک پوست را برای خود انتخاب کردید؛ با توجه به ضخامت موهای صورت شما و رنگدانه های پوست تان بهترین دستگاه برای شما انتخاب شده و پذیرش می شوید. انتخاب دستگاه مناسب مهم ترین گزینه در انجام این عمل می باشد.

در روز لیزر درمانی ابتدا ناحیه مورد نظر با ژل های بی حسی و لوبریکانت آغشته شده، سپس کارشناس مربوطه اقدام به انجام کار می نماید. البته که این جلسات ادامه دار بوده و در زمان مشخص تعیین شده مجدد باید به مرکز پوستی خود جهت رفع موهای زائد پوستی مراجعه نمایید.

اقدامات ضروری بعد از انجام لیزر موهای زائد بر روی جوش

 پس از آن که لیزر موهای زائد صورت و بدن خود را انجام دادید، وقت آن است تا با رعایت چند نکته مهم تاثیر به سزایی بر نتیجه آن داشته باشید. از جمله این اقدامات می توان به موارد ذیل اشاره نمود. همچون:

  • پس از انجام لیزر موهای زائد روی جوش از کرم های تقویتی و مرطوب کننده استفاده کنید.
  • تا 3 روز پس از انجام لیزر صورت خود از تونر ها و مواد شوینده حاوی الکل ابدا استفاده نفرمایید.
  • ضرورت دارد تا پس از 48 ساعت از حمام آب گرم و سونا بهره نبرید.
  • تا 14 روز نمی توانید از جلسات سولاریم استفاده نمایید. و مقابل نور مستقیم خورشید قرار گیرید.
  • و ...

مزایا و معایب لیزر موهای زائدمزایا و معایب لیزر موهای زائد

لیزر در کلینیک مرکز سلامت و زیبایی

در این مقاله سعی شد به موضوع لیزر موهای زائد روی جوش به طور کامل پرداخته شود. ضرورت دارد قبل از انجام این عمل با پزشک متخصص پوست خود نیز مشاوره لازم را داشته باشید. علاوه بر آن شما می توانید بدون هیچ خطری این عملکرد درمانی و زیبایی را انجام داده و رضایت خاطر کاملی داشته باشید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی آفتاببرای انجام این عملکرد اقدام نمایید. این مجموعه با دارا بودن کادری متخصص و متعهد مفتخریم که می توانیم بهترین اقدامات را با داشتن دستگاه ها بروز و جهانی در اختیار شما مراجعه کنندگان قرار دهیم. در این کلینیک شما می توانید برای انجام هایفوتراپی، لیزر موهای زائد، مزوتراپی، تزریق ژل و پوتاکس، آر اف فرکشنال، پروفایلوتراپی، زاویه سازی صورت، میکرودرم، پلاسما جت و ... مراجعه نمایید. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB