پلکسر بهتر است یا بوتاکس

12 اسفند ، 1400
کلینیک زیبایی آفتاب

برای رفع مشکل پیری پوست پلکسر بهتر است یا بوتاکس؟ این سوالی است که روزانه از برخی مراجعه کنندگان زیبایی شنیده می شود. اغلب افراد با بالا رفتن سن، دچار مشکلاتی نظیر پیری پوست می شوند. ایجاد چین و چروک ها بر روی پوست برای بعضی از افراد ناخوشایند است، اما جای نگرانی نیست.

امروزه روش های متعددی برای رفع مشکل پیری پوست پیشنهاد می شوند. از جمله این روش ها، باید به پلکسر و بوتاکس اشاره نمود. در مورد اینکه پلکسر بهتر است و یا بوتاکس اثر مناسب تری دارد؛ باید بدانید که هر دو این روش ها از روش‌های مدرن خدمات پوستی هستند.

در این مقاله با کلینیک زیبایی آفتاب همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی از این تفاوت ها بدست آورید. پس از آن می توانید از بین اقدام زیبایی پلکسر و بوتاکس با توجه به نیاز خود بهترین را انتخاب کنید.

پلکسر یا بوتاکس؟ کدام یک بهتر است؟پلکسر یا بوتاکس؟ کدام یک بهتر است؟

پلکسر یا بوتاکس؟

قبل از آن که به وجه تفاوت های هر یک از این اقدامات زیبایی بپردازیم، لازم است با معرفی اجمالی از هر روش همراه شویم. روش درمانی بوتاکس که سال هاست در تمام دنیا و کشور ما ایران، مورد توجه قرار گرفته است. این روش زیبایی کمک می کند تا از چین و چروک ها، افتادگی، شل شدگی پوست و ... رهایی یابید. علاوه بر آن این روش با فلج کردن عصب مورد نظر مانع از بروز چین و چروک مجدد می شود. البته که لازم است پس از پایان زمان ماندگاری تزریق بوتاکس نیز تمدید شود.

روش درمانی و جدید پلکسر که به تازگی مورد توجه متقاضیان زیبایی و مراجعین قرار گرفته شده است نیز برای جوان سازی پوست استفاده می گردد. در حقیقت پلکسر نام دستگاهی است که به صورت قدرتمند توانایی رفع چین و چروک ها دور چشم، دهان، بینی و ... را دارد. این دستگاه توسط گازها و گرمایی که تولید می کند بدون هیچ جراحی و تهاجمی به پوست، عملکرد مثبت خود را انجام داده و سبب رفع چروک، اسکار پوستی، رفع خطوط پنجه کلاغی و ... می شود.

تاثیر پلکسر بهتر است یا بوتاکس؟

در پاسخ به این سوال که اثر گذاری پلکسر بهتر است یا بوتاکس باید عنوان شود، که هر کدام از این روش ها دارای مزایا و معایب خاص به خود هستند و تاثیرات آنها نیز متفاوت است. تاثیر بوتاکس در رفع چین و چروک های سطحی، بسیار زیاد می باشد.

در روش پلکسر با ایجاد گرما در پوست، به تحریک کلاژن سازی کمک زیادی می شود. این روش، تاثیر بیشتری بر روی چروک های عمیق پوستی می گذارد. از بوتاکس می توان برای برطرف نمودن خطوط اخم نیز استفاده نمود و تاثیر گذاری آن را بلافاصله پس از تزریق مشاهده کرد.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

آر اف بهتر است یا بوتاکس؟

پلاسماجت چیست و چه مزایایی دارد؟

تفاوت های بین ژل و بوتاکس در چیست؟

ماندگاری پلکسر بهتر است یا بوتاکس؟

از نظر اینکه دوام پلکسر بهتر است یا بوتاکس باید بدانید، ماندگاری پلکسر بیشتر از بوتاکس است. به این خاطر که در روش پلکسر با جریان گرما کلاژن های پوست تحریک می شوند. اما در روش بوتاکس، مواد بوتاکس به صورت مستقیم به پوست تزریق می شوند و پس از ۳ الی ۶ ماه به صورت کامل از بین می روند. اما ماندگاری پلکسر حدود ۱ الی ۲ سال می باشد، بنابراین روش بهتری برای جوانسازی پوست است. افرادی که می‌ خواهند سالی یک بار برای ترمیم روش جوان سازی اقدام نمایند، بهتر است که پلکسر را انتخاب کنند.

تفاوت های پلکسر و بوتاکستفاوت های پلکسر و بوتاکس

کاربرد پلکسر بهتر است یا بوتاکس؟

پلکسر کاربرد بهتری دارد یا بوتاکس از مزایای بیشتری بهره مند است؟ در پاسخ به این سوال باید عنوان کرد که معمولاً از بوتاکس برای رفع خطوط پیشانی، خطوط اخم و اطراف چشم استفاده می‌شود. البته از دیگر کاربردهای بوتاکس، می‌توان به کاهش تعریق در نواحی مانند کف دست یا زیر بغل نیز اشاره کرد. اما برای نواحی مانند گردن و صورت از روش پلکسر هم استفاده می شود. البته که در برخی مواقع، برای رفع خطوط اطراف بینی هم روش پلکسر نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت پلکسر بهتر است یا بوتاکس؟

از نظر هزینه، باید بدانید که روش پلکسر با بوتاکس تفاوت هایی دارند. اگر می خواهید بدانید که قیمت پلکسر بهتر است یا بوتاکس، باید به تعداد جلسات آنها توجه کنید. معمولاً تعداد جلساتی که برای روش پلکسر مد نظر قرار می‌گیرد، بیشتر از بوتاکس است. در نتیجه هزینه این روش، بیشتر از روش بوتاکس می باشد. علاوه بر آن در هر دو روش به کلینیک پوستی که مراجعه می کنید نیز قیمت ها ممکن است افزایش یا کاهش داشته باشد.

علاوه بر آن استفاده از ژل های بوتاکس با برند های متفاوت ممکن است تغییر قیمت های چشم گیری داشته باشد. این انتخاب شماست که به کدام مرکز مراجعه می کنید. اما از یاد نبرید با انتخاب درست و بهینه می توانید مانع از بروز اتفاقات ناگوار و خطرات احتمالی عوارض ها شوید.

عملکرد کلی پلکسر و بوتاکس

همیشه برای مراجعه کنندگان این دغدغه وجود داشته است که کدام روش درد کمتری دارد و می توان راحت تر آن را تحمل کرد. در این مقایسه نیز لازم است بدانید بوتاکس تقریبا تهاجمی به حساب می آید. زیرا با سرنگ های مخصوص به زیر پوست ژل و فیلر های مربوطه تزریق شده و این عمل چندین بار تکرار می شود. البته که پزشک از کرم های موضعی بی حسی برای مراجعه کننده استفاده می کند تا آستانه تحمل درد را بالا ببرد.

اما در روش پلکسر در حقیقت پروب دستگاه به ناحیه تحت درمان نزدیک شده و گرما یا همان گاز های مشخص به منطقه مورد نظر تابیده می شود. این روش درد خاصی نداشته و نیاز به دوره نقاهت مخصوصی نیز ندارد. پس از این منظر پلکسر بهتر از بوتاکس عمل می کند. همچنین  ترس و رنج خاصی برای شما ندارد.

کاربردها و عملکرد پلکسر و بوتاکسکاربردها و عملکرد پلکسر و بوتاکس

کلینیک مرکز سلامت و زیبایی غرب

در این مقاله سعی شد به معرفی کاملی از تفاوت های پلکسر و بوتاکس پرداخته شود. شما می توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی آفتاببا مشاوران و کارشناسان ما ارتباط برقرار نموده و برای تمام سوالات خود پاسخ مناسبی را بدست آورید. پس از آن که دانستید پلکسر بهتر است یا بوتاکس؛ می توانید یکی از این دو روش زیبایی را انتخاب نموده و در این مجموعه اقدام به عمل زیبایی نمایید.

این کلینیک در سال 1395 زیر نظر دکتر علی مخبر شروع به فعالیت نمود. اکنون مفتخر است به همراهان گرامی خدمات بسیاری همچون؛ لیزر موهای زائد، بوتاکس، پلاسماجت، تزریق فیلر و ژل، هایفو تراپی، میکرونیدلینگ، زاویه سازی، پلکسر، آبریژن و دیگر موارد را ارائه دهد. امید است با انتخاب درست و بهینه از انجام عملکرد زیبایی خود رضایت مناسبی در این مجموعه بدست آورید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB