هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی

30 بهمن ، 1400
کلینیک زیبایی آفتاب

هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی؟ این سوال پر تکرار و دغدغه اصلی مراجعه کنندگان و متقاضیانی است که تمایل به انجام یکی از این دو روش را دارند. در ابتدا شما باید به دنبال پاسخ به نیاز خود باشید و ببینید کدام روش مناسب درمان شما و احیا گر زیبایی مجدد برایتان خواهد بود.

پس از آن میان انتخاب های خود ترازو سنجش را قرار دهید. البته نیاز نیست این امر وقت گیر را سپری کنید. در این مقاله با کلینیک زیبایی آفتابهمراه شوید تا اطلاعات جامع و کاملی از تفاوت های هایفوتراپی و مزوتراپی بدست آورید.

در انتها پس از پایان این مقاله شما خواهید دانست کدام روش بهترین پاسخ برای شماست و نیاز شما را با رضایت خاطر کاملی بر طرف می کند. سپس می توانید انتخاب خود را به درستی انجام دهید. با ما در کلینیک زیبایی آفتاب تهران همراه باشید.

هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپیهایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی

هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی

امروزه روش های متنوعی برای لیفت صورت وجود دارد. اما بسیاری از افراد به هنگام انتخاب روش مناسب و نتیجه مطلوب دچار سردرگمی می شوند. اول اینکه باید بدانید در روش مزوتراپی مواد مغذی که شامل کلاژن ساز و آبرسان هستند، به لایه میانی پوست تزریق می‌شوند. این روش به بوتاکس نیز شباهت دارد و تزریق آن هم با استفاده از سرنگ مخصوص انجام می شود.

در روش هایفوتراپی اما تزریق تهاجمی وجود ندارد. و ناحیه تحت درمان شما با تابش گرما و امواج اولتراسوند دستگاه تحت تاثیر قرار می گیرد. در آن منطقه گرما باعث تحریک سلول ها شده و کلاژن سازی صورت می گیرد. پس از آن جوانسازی پوست و قسمت مورد نظر نیز به رقم خواهد خورد.

پس تا به الان متوجه شده اید که مزوتراپی و هایفو تراپی چیست و چگونه انجام می شود. اما حالا نیاز است به سراغ کاربردهای مزوتراپی و هایفو تراپی برویم و پس از آن به کاربرد، مزایا، قیمت، ماندگاری و ... در هر دو روش اشاره کنیم.

کاربرد هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی

از کاربرد روش مزوتراپی باید به بر طرف نمودن چروک های پوستی، بر طرف کننده سیاهی ها و لکه های صورت اشاره کرد. اما هایفوتراپی یک روش مناسب برای لیفت صورت است. برای انجام این روش زیبایی، از امواج اولتراسوند استفاده می شود.

در این روش امواج به وسیله دستگاه مخصوص و استاندارد، وارد لایه اصلی پوست می شوند و به کم کردن لایه های مورد نظر در پوست کمک می کنند. روش هایفوتراپی از بهترین روش های لیفت است که بدون بدون جراحی انجام می‌شود. از کاربرد هایفو تراپی باید به جوان سازی پوست، برطرف نمودن غبغب و کلاژن سازی بیشتر پوست اشاره کرد.

دیگر مقالات کلینیک زیبایی آفتاب را در این بخش دنبال نمایید

مقایسه مزوتراپی و پی آر پی

مزوتراپی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

برای جوانسازی پوست هایفو بهتر است یا آر اف فرکشنال؟

عوارض هایفوتراپی صورت

مزایای هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی

در پاسخ به این سوال که مزایای هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی باید به مقایسه این دو روش پرداخت. در روش هایفوتراپی جلسات درمان بسیار سریع و کوتاه هستند. درمان هایفوتراپی سرپایی انجام می‌شود و نیاز به مراقبت خاصی ندارد.

در این روش هیچ گونه زخمی، بر روی سطح پوست ایجاد نمی شود و ماندگاری آنها بسیار بیشتر از تزریق ژل می باشد. در روش مزو تراپی نوع مواد و کیفیت آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر مواد تزریق شده به پوست، کیفیت بالا داشته باشند قطعاً این روش مزایای بسیار زیادی هم خواهد داشت.

از مزیت های این روش باید به یک رنگ شدن پوست اشاره کرد. همچنین استفاده از این روش موجب برطرف نمودن چین و چروک های پوست صورت و افتادگی پوست می شود. این روش می تواند خاصیت ارتجاعی پوست را بیشتر کند، بدون اینکه نیاز به بستری و جراحی باشد. روش جوانسازی پوست با استفاده از مزوتراپی موجب بازگشت سلامت دوباره به پوست می شود و رضایت خاطر کاملی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

البته که از یاد نبرید هایفو تراپی در تمام جهان مورد تایید بوده و از FDA نیز تاییدیه های لازم را دریافت نموده است. زیرا که مدت زمان بسیاری است که تحقیقات عمده برای آن صورت می گیرد. در مزوتراپی نیز مواد اصلی و جهانی اش تاییدیه های لازم خود را دریافت نموده و مورد آزمون قرار گرفته شده است. مگر در مزو تراپی که مواد تزریقی توسط پزشک ساخته شده باشد. در این صورت لازم است تحقیقات خود را انجام دهید تا مانع از بروز حساسیت و عارضه برای خود شوید.

مزایای هایفوتراپی و مزوتراپیمزایای هایفوتراپی و مزوتراپی

تاثیر هایفو تراپی بهتر است یا مزوتراپی 

در مورد اینکه تاثیر هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی باید بدانید، با توجه به میزان سن، نوع پوست و همچنین محل مورد نظر تحت درمان تاثیرات این دو روش متفاوت خواهد بود. به طور مثال هایفوتراپی برای افرادی که در سنین میان سالی و کهن سالی هستند، مناسب است.

این روش می تواند موجب نفوذ به عمق چین و چروک های پوستی گردد و به برطرف نمودن آنها کمک کند. اما مزوتراپی برای افراد بین ۳۰ تا ۴۰ سال مناسب است، به این خاطر که موجب رفع چروک های کم‌عمق می شود.

هایفوتراپی به دلیل اینکه با استفاده از امواج فرا صوت انجام می شود، تاثیر بیشتری بر روی پوست می گذارد. تاثیر این روش پس از انجام جوانسازی پوست به راحتی آشکار می شود. علاوه بر آن شما قبل از آن که بخواهید هر یک از این اقدامات زیبایی را انجام دهید توسط کارشناس متخصص و متبحر معاینه شده و مورد مشاوره وی قرار خواهید گرفت. در آن هنگام او به شما از بهترین روش ها با توجه به ناحیه مورد نیاز به درمان شما خواهد گفت. در آن صورت تصمیم گیری برای شما آسان تر شده و دیگر مشکلی برای انتخاب نخواهید داشت.

قیمت هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی

 در مقایسه اینکه قیمت هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی باید عنوان کرد که عوامل زیادی موجب تفاوت قیمت این دو روش می گردند. اولین عامل موثر بر هزینه های این دو روش، دستمزد کلینیک هایی است که این کار را برای شما می توانند انجام بدهند.

کلینیک هایی که دستگاه های به روز تر و مواد باکیفیت تر دارند، هزینه بیشتری را برای انجام این خدمات دریافت می کنند. اما عمدتا در روش مزوتراپی فرد مراجعه کننده، میزان هزینه کمتری را می پردازد. علاوه بر آن در هر دو روش تعداد جلسات درمان و تزریق نیز تاثیر به سزایی در تغییر قیمت برای شما خواهد داشت.

در برخی موارد دیده می شود برخی از مرکز های پوستی با ارائه پکیج های تخفیفات به دنبال جذب مشتری بیشتر هستند. لذا در مورد هر تخفیف و تبلیغی حتما شما نیز تحقیقات لازم خود را انجام دهید تا مشکل خاصی شما را تهدید نکند.

لیفت وقت ناهار

هایفو تراپی این روزها به اندازه ای در تمام جهان مورد توجه قرار گرفته است که به علت سرعت عمل در جلسه اجرا عملکرد زیبایی به آن لیفت وقت ناهار نیز گفته می شود. زیرا که این روش بسیار بی دردسر و سریع می باشد. در ادامه سعی داریم به عوارض مزو تراپی و هایفو تراپی بپردازیم تا راحت تر بتوانید گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

عوارض هایفوتراپی و مزوتراپی

در پاسخ به این سوال که هایفوتراپی بهتر است یا مزو تراپی؟ دغدغه دیگری نیز ذهن مراجعه کنندگان و متقاضیان را به خود درگیر کرده است. همه آن ها یک نظر پس از این که اطلاعات مفیدی از هر دو روش به دست می آورند به دنبال دانستن عوارض در هر یک از این عملکرد های زیبایی هستند.

برای بحث عوارض نکته اول و بسیار ضروری این است که مرکز پوستی و بهداشتی که مورد انتخاب قرار می دهید مورد تایید بوده و از مجوز های لازم برخوردار باشد. پس از آن پزشک و کارشناسی است که قرار است مزوتراپی و هایفو تراپی را برای شما انجام دهد. اگر آن فرد از تبحر کافی برخوردار نباشد ممکن است خسارت های جبران ناپذیری برای شما به وجود آورد.

علاوه بر این موارد از عوارض هایفوتراپی می توان به قرمزی، تورم، بی حسی قسمت درمان شده اشاره کرد. البته این موارد به همان اندازه که انجام این  عملکرد زیبایی سریع بوده و لیفت وقت ناهار نام دارد، عوارضش نیز در سریع ترین زمان ممکن رفع خواهد شد. از عوارض مزو تراپی اما می توان به کبودی، ایجاد زخم، خون مردگی، اسکار های پوستی، واکنش های آلرژیک، احساس درد و تورم، سوزش، قرمزی و ... اشاره کرد.

البته راه حل آسانی برای جلوگیری از این عوارض در مزوتراپی نیز وجود دارد. برای آن که از بروز عوارض حساسیتی و آلرژیکی جلوگیری کنید می توانید به کاربر و پزشک اعلام نمایید تا قبل از انجام این اتفاق برای شما یک تست حساسیت نیز انجام دهد. در این صورت متوجه بروز حساسیت خواهید شد. و دیگر اقدام به این عمل نخواهید کرد.

عوارض هایفوتراپی و مزوتراپیعوارض هایفوتراپی و مزوتراپی

مقایسه نهایی هایفو تراپی و مزوتراپی

تا به این جا اطلاعات مناسبی از هر دو روش را بدست آوردید. اکنون اگر به دنبال یک جمع بندی نهایی و کلی از هر دو روش هستید تا مورد مناسب خود را انتخاب کنید، کافی است به مواردی که در ذیل اشاره شده است توجه کنید.

  • بهترین سن مناسب برای انجام عملکرد زیبایی هایفوتراپی بین 30 تا 40 سال است. اما مزوتراپی روشی مناسب برای افراد زیر 35 سال به حساب می آید.
  • هایفوتراپی مناسب درمان عمقی پوست بوده و امکان رفع چین و چروک های عمقی و سطحی را دارد. اما مزوتراپی تقریبا سطحی تر بوده و عملکرد عمقی برای رفع چین و چروک ها ندارد.
  • تعداد جلسات انجام هایفوتراپی نهایتا 3 جلسه است. اما برای انجام مزوتراپی لازم است 8 تا 12 جلسه را سپری کنید تا نتیجه مطلوب خود را بدست آورید.
  • روش هایفوتراپی از ایمنی بیشتری به نسبت مزوتراپی بهره مند است. زیرا که غیر تهاجمی بوده و استاندارد های لازم را سازمان FDA دریافت نموده است. برخی از مواد تزریقات مزوتراپی اما همچنان در دست بررسی است. مگر موادی که شناخته شده و تایید شده باشد.

کلینیک مرکز سلامت و زیبایی غرب

در این مقاله سعی شد تا اطلاعات مفید و مناسبی برای پاسخ به سوال هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی داده شود. اکنون شما می توانید بهترین روش را با توجه به نیاز خود انتخاب نموده و درمان را سپری کنید. کلینیک زیبایی آفتابمفتخر است علاوه بر ارائه خدمات درمانی و زیبایی همچون مزوتراپی و هایفو تراپی، اقدامات دیگری از جمله؛ میکرودرم آبریژن، زاویه سازی صورت، آر اف فرکشنال، لیزر رفع موهای زائد، ژل و فیلر، بوتاکس، کربوکسی تراپی و ... را زیر نظر پزشک متخصص دکتر علی مخبر با آخرین متدهای زیبایی و دستگاه های جهانی برای شما مراجعه کنندگان محترم ارائه دهد. شما می توانید در تمام ایام سال از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان و مشاوران ما تماس حاصل فرمایید و به سوالات خود پاسخ دهید. خرسندیم که در این راه در کنار شما برای کسب زیبایی بیشتر تلاش می کنیم.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB