مدت زمان تاثیر بوتاکس بعد از تزریق چقدر است

02 بهمن ، 1400
کلینیک زیبایی آفتاب

مدت زمان تاثیر بوتاکس بعد از تزریق از مهم ترین موضوعاتی است که مراجعه کنندگان بعد از انجام این عملکرد به دنبال دریافت اطلاعات از آن هستند. برای آن که به نتیجه موفقی پس از بوتاکس انجام شده برسید لازم است مراحل ضروری و مهمی را سپری کنید. در این مقاله سعی شده است تا با ذکر نکات مهم به مدت زمان اثر بوتاکس خط اخم، دور چشم و ...  اشاره کاملی شود. پس با کلینیک پوست و زیبایی غرب همراه باشید تا با این موضوع بیشتر آشنا شوید.

بوتاکس، مزایا و کاربردهای آنبوتاکس، مزایا و کاربردهای آن

بوتاکس، روش درمانی موفق

سالیان زیادی است که انجام عمل زیبایی بوتاکس مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است. در این روش درمانی، زیبایی با فلج کردن عضلات صورت در قسمت مشخص مانع از ادامه فعالیت آن عضله شده و باعث رفع خطوط ایجاد شده به همراه پر شدن ناحیه مشخص می شوند.

بوتاکس به علت هزینه کمتر به نسبت روش های دیگر بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است. البته به مراتب مدت زمان ماندگاری آن نیز کمتر از دیگر روش های موجود می باشد و نیاز است پس 6 ماه مجدد تمدید شود. و به مرور باعث ماندگاری بیشتر می گردد.

دیگر مطالب مرتبط با این مقاله را در این بخش دنبال نمایید

بوتاکس چیست و چگونه انجام می شود؟

آشنایی با انواع بوتاکس و نحوه انجام آن

نحوه خوابیدن بعد از انجام تزریق بوتاکس چگونه است؟

مدت زمان اثر بوتاکس

پس از انجام عمل زیبایی بوتاکس با توجه تعداد دفعات و ناحیه ای که این روش درمانی در آن انجام شده است، تاثیر پذیری متفاوت خواهد بود. عمدتا همه انواع بوتاکس ها پس از گذشت یک هفته تا 14 روز بهترین حالت اثر گذاری خود را خواهند گذاشت و شما با کامل ترین نوع درمان آن مواجه خواهید شد. علاوه بر آن لازم است از مراقبت های بعد از عمل بوتاکس نیز به خوبی پیروی کرده تا بتوانید با نتیجه سریع تر و بهتری رو برو شوید.

مدت زمان تاثیر بوتاکس در نواحی مختلفمدت زمان تاثیر بوتاکس در نواحی مختلف

مدت زمان تاثیر تزریق بوتاکس در نواحی مختلف

همان طور که گفته شده اثر بخشی سم بوتولینوم که با نام تجاری بوتاکس شناخته می شود پس از تزریق در هر ناحیه متفاوت است. زیرا که باید اثر گذاری به صورت کامل صورت گرفته و 80 درصد محل را پوشش دهد. برای مثال طبق آمار و نتایج مدت زمان تاثیر بوتاکس دور چشم به مراتب کمتر از زمان رفع خط پیشانی می باشد. البته خط اخم نیز پس از تزریق تا حدودی تاثیرات مثبت خود را نمایان می کند.

مراقبت های لازم بعد از عمل بوتاکس

پس از آن که عمل زیبایی بوتاکس را انجام نمودید لازم است با انجام اقدامات ضروری و مهمی به سلامت ناحیه درمان شده توجه بیشتری داشته باشید و از برخی عملکرد های منفی دوری کنید تا مدت زمان تاثیر بوتاکس به نحو احسن برای شما اجرا شود. برخی از این مراقبت ها شامل موارد ذیل می باشند.

 • هرگز منطقه ای که بوتاکس نموده اید را ماساژ و فشار ندهید.
 • از انجام ورزش های صورت و عضلات همان ناحیه دوری کنید.
 • صورت خود را هرگز با آب گرم نشویید.
 • در برابر نور مستقیم خورشید و اشعه های مضر قرار نگیرید.
 • پس از تزریق به مدت زمان 4 ساعت از خوابیدن دوری کنید.
 • پس از تزریق از کمپرس آب سرد و یخ استفاده نمایید.
 • در هنگام خوابیدن بهتر است از دو بالش استفاده نمایید تا دوران نقاهت به خوبی سپری شود.
 • از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی در دوره نقاهت تا نمایان شدن نتیجه پیشگیری نمایید.
 • تا 24 ساعت پس از تزریق از استحمام کردن اجتناب فرمایید.
 • پس از 24 ساعت حمام های خود را با صرف مدت زمان 15 دقیقه به پایان برسانید.
 • از مصرف داروهای ضد التهاب در این دوران خودداری فرمایید.

نتایج و اثر گذاری بعد از تزریق

پس از انجام بوتاکس با گذشت زمان شما به عینه تغییرات را مشاهده خواهید کرد. علاوه بر تاثیرات مثبت این روش درمانی، شما می توانید اعتماد به نفس از دست رفته خود را مجددا بدست آورده و رضایت خاطر کاملی از انجام این اتفاق تجربه نمایید.

بوتاکس که باعث جوانسازی پوست و رفع چین و چروک های صورت از جمله خط اخم، خنده و ... می شود پس از گذشت 4 الی 6 ماه قابل تمدید است و پس از پایان دوره ماندگاری پوست به حالت اولیه بر می گردد. البته این نکته خود حائز اهمیت است، زیرا اگر از انجام این اتفاق رضایت کافی را نداشته باشید به آسانی می توانید پس از چند ماه تغییرات دیگری را لحاظ نمایید.

شدت اثر بخشی بوتاکس

همیشه برای مراجعه کنندگان سوال ایجاد می شود که آیا بوتاکس همه خطوط، چین و چروک های پیشانی، دور چشم و ... را برطرف می کند؟ لازم است در پاسخ بدانید سم بوتولینوم با تاثیر بر تکانه های عضلانی مانع از حرکت آن ها و به اصطلاح باعث فلج شدن آن قسمت می شود. پس بوتاکس فقط می تواند چین چروک هایی که بر اثر فعالیت و حرکت عضلات صورت در قسمت مورد نظر ایجاد شده است را برطرف نماید.

شدت اثر بخشی بوتاکسشدت اثر بخشی بوتاکس

کاربردهای مهم تزریق بوتاکس

بوتاکس تاثیرات بسیاری دارد. علاوه بر رفع چین و چروک ها می تواند اتفاقات خوشایند دیگری را برای شما تداعی نماید. از جمله؛

 • رفع افتادگی و شل شدگی پوست
 • از بین بردن سر درد های عصبی
 • رفع تعریق زیاد پوست
 • درمان افتادگی پلک ها
 • رفع خطوط پنجه کلاغی، اخم، لبخند و ...

تزریق بوتاکس با بهترین کیفیت

در این مقاله سعی شد به مدت زمان تاثیر بوتاکس اشاره کاملی گردد. همچنین با ذکر نکات ارزنده و اجرای آن توسط مراجعه کننده می تواند تاثیرات بهینه و موفقی از عمل زیبایی خود مشاهده و دریافت نمایید. از یاد نبرید با انجام رفتار های پر خطر، زمان اثر گذاری نتیجه را برای خود به تعویق انداخته و خطرات جبران ناپذیری را به عمل می آورید.

همچنین توجه کنید که با انتخاب کلینیک پوست و زیبایی غرب تهران شما با پزشک متبحری مواجه هستید که روزانه در تعداد زیاد این عمل را انجام داده است و احتمال بروز مشکل را کمتر می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه دریافت نوبت می توانید از طریق راه های ارتباطی پایین صفحه استفاده کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB