کربوکسی تراپی چیست و نحوه انجام آن چگونه است

02 بهمن ، 1400
کلینیک زیبایی آفتاب

کربوکسی تراپی اتفاق نوینی است که این روزها مخاطبان زیادی در صنعت زیبایی و سلامت به خود اختصاص داده است. شاید برای شما هم جالب باشد که افزایش کربن دی اکسید می تواند چه تاثیرات مفیدی بر اندام هایتان بگذارد. در این مقاله از کلینیک زیبایی آفتاب تهران با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی از این سبک درمان بدست آورید. اتفاق ویژه ای که می تواند باعث جوانسازی پوست گردد.

کربوکسی تراپی موثر بر سلامت

روزانه مراجعه کنندگان بسیاری به مراکز زیبایی مراجعه نموده و تقاضای رفع چین چروک ها، کاهش چربی زیر پوست و سلولیت، رفع سیاهی، گودی زیر چشم با کربوکسی تراپی و ... را از پزشک مرتبط خود دارند. اکنون وقت آن است که بدانید کربوکسی تراپی درمان عمده ای از این اتفاق ها می باشد. در عمل غیر تهاجمی کربوکسی، مقدار مشخصی کربن دی اکسید به محل مورد نظری که قرار است درمان شود، تزریق می گردد.

بعد از تزریق بدن متوجه عدم حضور اکسیژن کافی می شود و به محل تزریق اکسیژن بیشتری را ارسال می نماید، که این اتفاق منجر به بازسازی و تولید کلاژن بیشتر نیز می گردد. لازم است بدانید کلاژن ها نیز باعث رفع مشکل، صاف و سفت شدن پوست در محل مورد نظر نیز می شوند و به این ترتیب درمان صورت می گیرد.

کربوکسی تراپی، کاربردها و مزایای آنکربوکسی تراپی، کاربردها و مزایای آن

عملکرد دی اکسید کربن

با توجه به این که تا حدودی با عمل غیر تهاجمی کربوکسی آشنا شدید وقت آن است تا بیشتر متوجه اتفاقات در این عمل شوید. بدن که پس از تزریق دی اکسید کربن، کمبود اکسیژن را آگاه می شود با افزایش جریان خون و رساندن هر چه بیشتر مواد مغذی به آن قسمت وارد عمل می شود.

البته که دی اکسید کربن تزریق شده به علت سمی بودن به سلول های چربی حمله کرده و بافت های همبند را از هم جدا می کند و باعث تجزیه شدن بافت چربی می شود. در چنین شرایطی مویرگ های جدید ساخته شده و باعث تولید بیشتر کلاژن ها می شوند.

اما قصه همین جا به پایان نمی رسد چرا که متابولیسم بدن در آن محل تازه آغاز به کار نموده و با توجه به تشخیص پزشک لازم است در بازه زمانی مشخص تزریق دوباره انجام شود تا درمان به صورت کاملی انجام گردد و بیمار از سلامتی کامل بهره مند شود.

کاربردهای کربوکسی تراپی

ممکن است برای شما نیز سوال شده باشد چه افرادی باید عمل کربوکسی را انجام دهند. پاسخ پر واضح است که هر کسی که تمایل به جوانسازی قسمت مشخصی از بدن خود دارد می تواند از کربوکسی تراپی بهره مند شود. از جمله؛

 • رفع افتادگی پوست در تمام نقاط بدن
 • کاهش چربی ها و از بین بردن سلولیت
 • از بین بردن خطوط صورت همچون خنده، چین و چروک
 • رفع سیاهی و گودی زیر چشم
 • رفع کشیدگی پوست
 • جوانسازی دست با کربوکسی تراپی
 • درمان ترک پوستی و ...

انواع کربوکسی تراپی

باتوجه به آن که از انواع درمان ها برای این عمل زیبایی آگاهی کامل را بدست آوردید بهتر است اکنون با انواع کربوکسی ها آشنایی مختصری داشته باشید:

کربوکسی تراپی پوست، مو و ابرو

عده ای از بانوان همیشه از مشکل ریزش مو و داشتن لک های صورت رنج می برند. در این صورت می توانید با انجام عمل زیبایی کربوکسی این مشکل را حل نمایید.

اعضای مناسب بدن برای انجام کربوکسی تراپیاعضای مناسب بدن برای انجام کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی شکم و واژن

با انجام این عمل زیبایی برای قسمت شکم می توانید قدم موثری برای لاغری بردارید. اما اگر کربوکسی برای شکم را انتخاب کردید ماندگاری تا حدودی کمتر است و لازم است به صورت پیگیر دوره تکرار لحاظ شود. برای واژن نیز اقدامات متفاوتی در این عمل انجام شده که باعث رفع برخی مشکلات ظاهری در اندام خصوصی زنان می شود.

کربوکسی تراپی اسکار و جای جوش

از بیشترین مراجعینی که عمل زیبایی کربوکسی را انتخاب می کنند، با هدف رفع جای جوش و اسکار های پوستی می باشند. با توجه به عمق مشکل ایجاد شده، ابتدا تعداد جلسات مشخص و درمان صورت می گیرد.

کربوکسی تراپی زیر چشم

عمدتا همه بانوان با توجه به کم خونی و شدت استرس زندگی روزمره از سیاهی دور چشم و گودی آن رنج می برند. اتفاق خوب آن است که با انجام عمل زیبایی کربوکسی به آسانی می توانید گودی زیر چشم و سیاهی آن را برطرف نمایید.

کربوکسی تراپی ترک های بدن

پس از دوره های کاهش و افزایش وزن، پس از زایمان و... معمولا بانوان ما از مشکل ترک های پوستی رنج می برند. با انجام کربوکسی می توانید شفافیت و زیبایی سابق را به پوست خود برگردانده و رضایت خاطر کاملی را کسب نمایید.

پر بازدیدترین مقالات کلینیک زیبایی آفتابرا در این بخش دنبال نمایید

مقایسه مزوتراپی و پی آر پی

آموزش انواع تراپی های پوست و مو

منظور از آر اف (RF) تراپی چیست؟

ماندگاری و آستانه درد

همه ما قبل از انجام دادن یک عملکرد زیبایی به دنبال پاسخ اصلی برای دو سوال مهم هستیم. اول آن که میزان درد وارد شده در این عمل زیبایی چقدر است؟ و دوم، میزان ماندگاری این سبک از درمان چگونه است؟ لازم است بدانید برای انجام عمل کربوکسی تراپی محل مربوطه با کرم های مخصوص بی حس می شود و درد چندانی در حین عمل متوجه شما نخواهد بود.

البته ممکن است در حین انجام کار با کمی فشار به علت ورود گاز کربن دی اکسید به زیر پوست و اندکی خارش مواجه شوید که البته مقطعی و گذرا خواهد بود. میزان ماندگاری این عمل زیبایی نیز بستگی به تشخیص پزشک دارد و در برخی موارد، نیازمند تکرار تزریق در فواصل زمانی می باشد.

ممنوعیت انجام کربوکسی تراپی

قبل از آن که بخواهید این تغییر زیبایی را انجام دهید باید مطمئن شوید تاثیر نادرستی بر سلامت بدن شما در صورت بروز بیماری های از پیش مشخص شده نداشته باشد. برخی افراد لازم است قبل از انجام آن با پزشک مربوطه مشورت لازم را داشته باشند تا مانع از رخ دادن اتفاق های ناگوار شوند. همچون؛

 • افرادی که در حال گذراندن دوران نقاهت بعد از شیمی درمانی هستند.
 • بیمارانی که در حال انجام دیالیز بوده و یا از نارسایی کلیوی رنج می برند.
 • زنان باردار و شیرده نیز باید با پزشک زنان نیز مشورت کنند.
 • افرادی که دچار بیماری های مغزی و صرع هستند.
 • مراجعه کنندگانی که دارای زخم بر محل مورد نظر هستند.

بهتر است این دسته از مراجعه کنندگان قبل از عمل حتما با پزشک مورد نظر خود مشورت نموده و هماهنگی های لازم را به عمل آورند. همچنین به پزشک زیبایی که قرار است این کار را برایشان انجام دهد نیز اطلاعات بیماری زمینه ای و مشکل خود را ارائه دهند تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری کنند.

تاثیرات کربن دی اکسید

با ورود کربن دی اکسید تاثیر بسیار زیادی بر بافت مورد نظر گذاشته می شود. از جمله؛ تحریک افزایش جریان خون، ایجاد مویرگ های جدید، ساخت و ساز بیشتر، تولید کلاژن در محل مشخص و ... صورت می گیرد. مهم ترین اتفاقی که پس از آن برای بیمار ایجاد می شود رفع مشکل است و بدست آوردن اعتماد به نفس از دست رفته می تواند تاثیر بسزایی بر سلامت روح و روان مراجعه کنندگان بگذارد که این از مهم ترین هدف ها برای انجام کربوکسی تراپی می باشد. هر چند که بهتر است همه ما بدانیم هر آنچه هستیم به زیباترین حالت ممکن یک نعمت الهی است و باید شکرگزار آن باشیم. اما کربوکسی می تواند تا حدودی آرامش بیشتری برای رفع نقض ها باشد.

مزایا و معایب کربوکسی تراپی

برای آن که بخواهید کربوکسی تراپی را انجام دهید باید با تمام مزایا و معایب آن بیشتر آشنا شوید. به علت آن که کربن دی اکسید در بدن تولید می شود برخی این عمل را در رسته عمل های غیر تهاجمی می دانند. در ادامه به برخی از مزایا و معایب این عمل زیبایی می پردازیم.

 • امکان بروز آلرژی و حساسیت نسبت به تزریق
 • سرعت عمل در انجام دوره درمان
 • استفاده از این عمل زیبایی برای عمده ای از قسمت های بدن
 • رتبه دار تر بودن این اقدام زیبایی به نسبت تزریق ژل و بوتاکس
 • و ...

مزایا و معایب کربوکسی تراپی

مزایا و معایب کربوکسی تراپی

نکات مهم برای قبل و بعد از انجام کربوکسی تراپی

قبل از آن که بخواهید این عمل زیبایی را انجام دهید لازم است برخی از نکات مهم را رعایت فرمایید تا دوران نقاهت کوتاه تر و نتیجه گیری بهتری داشته باشید. مصرف نوشیدنی های الکلی قبل و بعد از عمل منجر به رقیق شدن خون و بروز خونریزی های بسیار می شود.

از استعمال دخانیات نیز در این ایام دوری کنید. مصرف داروهایی همچون آسپرین، امگا 3، ایبو پروفن و داروهایی که ممکن است باعث رقیق شدن غلظت خون شوند را در صورت امکان قطع کنید، چون ممکن است باعث کبودی بیش از حد شود.

لازم است بعد از عمل نیز از انجام حرکات فشاری، ورزش و ... نیز جلوگیری نمایید. برای رفع کبودی و تورم می توانید در هر ساعت تقریبا به اندازه 15 دقیقه از کمپرس آب سرد استفاده کنید. با رعایت این موارد می توانید دوران قبل و بعد از عمل را بدون هیچ مشکلی با آرامش خاطر پشت سر بگذارید.

هزینه عمل زیبایی کربوکسی تراپی

عده ای از مراجعین پس از این که اطلاعات کاملی از انجام عمل زیبایی کربوکسی تراپی بدست می آورند، دغدغه آن را دارند که هزینه آن چقدر است؟ و آیا با بودجه ای که برای این عمل اختصاص داده اند مطابقت دارد؟ پاسخ به این عزیزان با توجه به تعداد جلساتی است که پزشک متخصص برای کربوکسی برایشان در نظر گرفته است افزایش یا کاهش پیدا می کند.

مسلم است که اگر عارضه پوستی زیاد باشد و تجمع سلولی نیز در محل مورد نظر بالا باشد به مراتب تعداد جلسات و هزینه عمل کربوکسی تراپی شما بیشتر خواهد بود. بهترین راه این است که پس از مراجعه به پزشک مورد نظر و اطلاع از شرایط به صورت کامل تصمیم گیری نموده و زمان عمل را برای خود تعیین کنید.

کربوکسی تراپی با قیمت مناسب

در این مقاله سعی شد اطلاعات کامل و جامعی برای مراجعه کنندگان محترم در ارتباط با کربوکسی تراپی، مزایا و معایب آن به همراه نکات ضروری قبل و بعد از عمل به شما ارائه شود. امید است بتوانید با درایت کامل و آرامش خاطر اقدام به آن نمایید. از یاد نبرید شما در هر حال زیباترین هستید اما می توانید قدمی محکم برای جذب بیشتر اعتماد به نفس برای خود بردارید. برای استفاده از خدمات کلینیک زیبایی آفتاب تهران می توانید از راه های ارتباطی پایین صفحه استفاده کنید.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB