آناتومی عضلات برای بوتاکس

01 دی ، 1400
کلینیک زیبایی آفتاب

آناتومی عضلات برای بوتاکس شاید از دید بعضی افراد یک موضوع تخصصی به نظر برسد؛ اما این طور نیست! دانستن آناتومی صورت باعث تاثیرات مثبتی در طی مراحل تزریق بوتاکس برای شما می شود. در حقیقت آشنا شدن با آناتومی صورت، عروقی که وظیفه خون رسانی به صورت را بر عهده دارند و محلی که قرار است بوتاکس تزریق شود انتظارات شما را از این فرآیند بیشتر و واقع بینانه تر می کند. با کلینیک مرکز سلامت و زیبایی غرب همراه باشید تا به توضیح بیشتر در این زمینه بپردازیم

آناتومی عضلات صورت برای بوتاکسآناتومی عضلات صورت برای بوتاکس

دلایل اهمیت آناتومی عضلات برای بوتاکس

نه تنها برای بوتاکس بلکه برای فیلر نیز آشنایی با آناتومی صورت می تواند تاثیرات مثبتی برای فرد درخواست کننده در حین مراحل تزریق و بعد از آن داشته باشد. از جمله فواید آشنایی با آناتومی صورت می توان این موارد را نام برد:

  • با افزایش سن و تغییرات در صورت می دانید که باید چه کاری برای زیبایی صورت خود انجام دهید.
  • باعث می شود تا با اهمیت و سختی های کار آشنا شوید و کار پزشک را با دقت زیر نظر بگیرید.
  • مراحل درمان با همراهی شما با متخصص یا پزشک زیبایی دنبال می شود بنابراین احتمال کسب نتیجه بهتر، بیشتر می شود.
  • آشنایی بیشتر با نکات مهم در درمان با استفاده از بوتاکس منجر به پیش گیری از پیر شدن پوست صورت خواهد شد.

نقاط مهم آناتومی عضلات برای بوتاکس

پس از درک اهمیت آشنایی با آناتومی صورت، حالا بهتر است با برخی نقاط مهم در عضلات صورت آشنا شوید. این عضلات نقشی کلیدی در زیبایی صورت شما ایفا می کند. خط بغض در آناتومی تزریق بوتاکس نام دیگر این عضله ماریونت است. زمانی که خط بغض حالت افتاده پیدا کرده و سپس گود می شود، باعث پیر و غمگین دیده شدن چهره ی ما می شود. این اتفاق باعث می شود گوشه لب ها به سمت پایین کشیده شود.

هر چه زودتر به افتادگی و گودی این عضله توجه شود بیشتر قابلیت اصلاح را دارد. اما اگر خط بغض شما گود شود، به درمان به بوتاکس بسیار سخت جواب می دهد. بنابراین ماریونت را می توان از مهمترین قسمت های آناتومی بوتاکس نام برد. برای بررسی خط بغض آن را از دو زاویه نیم رخ و روبرو چک کنید؛ چراکه گاهی نمای نیم رخ با نمای روبرو تفاوت هایی دارد.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

آشنایی با انواع بوتاکس و نحوه انجام آن

رفع سیاهی و گودی زیر چشم با کربوکسی تراپی

نحوه خوابیدن بعد از انجام تزریق بوتاکس چگونه است؟

متیک راو در آناتومی عضلات برای بوتاکس

خط های عمودی پشت لب بالا خط هایی هستند که در قسمت بالایی لب دیده می شود. این خطوط را می توانید در افراد سالخورده و کسانی که پوستی شل دارند مشاهده کنید. این وضعیت در افراد سیگاری نیز مشاهده می شود. برای درمان و بهبود این خطوط از تزریق بوتاکس استفاده می شود.

دیگر نقاط مهم در آناتومی تزریق بوتاکس

پیشانی نیز یکی دیگر از نقاط مهم برای از بین بردن چین و چروک های صورت با بوتاکس است. خط خنده نیز با افزایش سن بر روی صورت پدیدار می شود که برای تزریق بوتاکس توصیه می شود. خطوط ریز اطراف چشم نیز از مهمترین قسمت های چهره برای تزریق بوتاکس است. 

نقاط مهم صورت برای بوتاکسنقاط مهم صورت برای بوتاکس

بهترین نقاط آناتومی عضلات برای بوتاکس

برای آشنایی با این نقاط باید با عدد طلایی فی آشنا شوید. این عدد مشخص کننده موازنه و قرینگی صورت شما است. متخصصان زیبایی تمام تلاششان در ایجاد و یا حتی حفظ این توازن بر اساس ویژگی های هر چهره انجام می دهند. اهمیت تناسب قسمت های مختلف آناتومی تزریق بوتاکس صورت بسیار مهم است. بسیاری از پزشکان و متخصصان زیبایی توصیه می کنند از ایجاد اغراق در صورت به هر نحوی جلوگیری کنید و اگر قرار است تغییراتی در صورت خود به وسیله بوتاکس یا فیلر و... اعمال کنید، فقط به یک پزشک مراجعه کنید. 

لب هایی که بیش از اندازه بزرگ می شوند، بوتاکس های نامرغوبی که انجام می شود، بیش از اندازه کوچک کردن بینی و انجام عمل های مختلف زیبایی در کلینیک های مختلف می تواند باعث عدم تقارن و از بین رفتن زیبایی صورت شما شود. در این شرایط تبدیل چهره ای غیر متوازن به صورتی یک دست و زیبا از متخصص کمی دور از انتظار است.

نکاتی در مورد آناتومی عضلات صورت برای تزریق بوتاکس

صورت انسان همانند قسمت های مختلف بدن او دارای عروق مهم و حیاتی می باشد. بنابراین تزریق بوتاکس کار ساده و پیش پا افتاده ای نیست. تزریق باید توسط پزشک متخصص زیبایی انجام پذیرد تا از عوارض بعضا خطرناک آن جلوگیری شود. تزریق در عمق و زاویه نامناسب ممکن است صدمات جبران ناپذیری بر زیبایی صورت و حتی سلامتی شما داشته باشد. پزشک متخصص با مهارت ها و تکنیک هایی که فراگرفته است می تواند از عوارض تزریق جلوگیری کند و آن را با کمترین میزان آسیب انجام داده و در صورت وقوع مشکل توانایی درمان آن را داشته باشد

نکات مهم آناتومی عضلات صورت برای بوتاکسنکات مهم آناتومی عضلات صورت برای بوتاکس

یکی از مسایل مهم در تزریق بوتاکس، داشتن صبر و حوصله برای آنالیز و تحلیل صورت بر اساس معیارهای آناتومی صورت برای بوتاکس است. در طی چند جلسه پزشک باید علاوه بر شنیدن نیازهای بیمار انالیز و بررسی چهره را انجام دهد و بهترین تصمیم را برای درمان با تزریق بوتاکس بگیرد.

تزریق بوتاکس در کلینیک تخصصی پوست و زیبایی غرب

در کلینیک زیبایی آفتاب می توانید علاوه بر تزریق بوتاکس در قسمت های مختلف صورت و بدن، از خدمات دیگر مجموعه مثل مزوتراپی، تزریق ژل و فیلر، پلاسما جت، لیزر موهای زاید، کربوکسی تراپی، میکرونیدلینگ، زاویه سازی صورت و... نیز بهره مند شوید. لازم به ذکر است خدمات در این مجموعه با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت ارایه می شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی