جوانسازی پوست با کدام روش ترماژ، هایفو یا اندولیفت بهتر است

26 خرداد ، 1401
کلینیک زیبایی آفتاب

جوانسازی با ترماژ، هایفو یا اندولیفت؟ کدام یک بهتر است؟ برای این که به این سوال مهم پاسخ دهید لازم است تا به صورت کامل با هر سه روش آشنا شده و بدانید هر کدام در چه شرایطی بهترین انتخاب برای شما خواهند بود. همه ما با شروع 40 سالگی و با افزایش سن تغییرات پوستی را بر روی صورت خود احساس می کنیم.

در چنین شرایطی لازم است با انتخاب یک روش مناسب بهترین راه حل را برای درمان پیش بگیریم. البته که قبل از آن باید بدانیم مشکل چیست و کدام روش سازگار ترین درمان است. در این مقاله با کلینیک زیبایی آفتاب تهران همراه باشید تا کامل ترین اطلاعات را برای جوانسازی پوست با هر یک از روش های ترماژ، هایفو یا اندولیفت بدست آورید. پس از آن می توانید با شناسایی مناسب راه حل درستی را برگزینید. با ما همراه باشید.

تفاوت ترماژ، هایفو یا اندولیفتتفاوت ترماژ، هایفو یا اندولیفت

جوانسازی با ترماژ

اولین راه حلی که برای همه آشنایی دارد استفاده از دستگاه لیفت صورت ترماژ است. این روش که از فرکانس رادیویی تبعیت می کند می تواند با حرارت دهی سبب لیفت و درمان شود. همچنین پس از آن که حرارت عمیق به لایه درمیس پوست رسید، سبب کاهش چین و چروک، تحریک کلاژن سازی و تولید الاستین، سفت شدن پوست و ... می شود.

در حقیقت جوانسازی  پوست با ترماژ سبب انقباض و آزاد سازی کلاژن در درمان و بهبود زخم ها می شود. فرکانس رادیویی در نهایت با ماندگاری طولانی مدت سبب استحکام بافت پوست شده و علاوه بر درمان مشکلات پوستی سبب قوام نتیجه موثر نیز می شود.

مزایای جوانسازی با ترماژ

اکنون که از نوع عملکرد این دستگاه با خبر هستید بهتر است کمی از مزایای ویژه آن نیز بدانید. این کاربرد ها عبارتند از:

 • غیر تهاجمی
 • درمان موثر شل شدگی پوست
 • مناسب برای انواع پوست با رنگدانه های متفاوت
 • بهبود خطوط ریز و چین چروک های گردن
 • ایجاد برآمدگی پوست

جوانسازی با ترماژ و کاربردها و مزایای آنجوانسازی با ترماژ و کاربردها و مزایای آن

جوانسازی با هایفو

یکی دیگر از روش های جوانسازی پوست استفاده از روش هایفو می باشد. این روش با استفاده از امواج اولتراسوند حرارت را به بافت های پوست رسانده و درمان را آغاز می کند. البته که لازم است بدانید این روش از ترماژ عمیق تر بوده و حرارت را به بافت های پایین تر می رساند. در حقیقت هایفوتراپی عضله ای را تحت تاثیر قرار می دهد که توسط جراحان پلاستیک مورد هدف قرار می گیرد.

این عضله در ناحیه تحتانی صورت در حاشیه گردن وجود دارد. به همین منظور با حرارت بالایی که هایفو دارد می تواند در درمان صورت های شل و آویزان که دارای چربی نیز هستند بیشترین کاربرد را داشته باشد. در حقیقت با یک تیر دو نشان می زند و سبب لاغری و لیفت صورت همزمان می گردد.

مزایای جوانسازی با هایفو

در حقیقت این حرارت بالا علاوه بر لیفت می تواند مشکلات دیگری را درمان کرده که سبب جوانسازی پوست می شود. از مزایا و کاربردهای این روش درمانی می توان به موارد ذیل اشاره کرد. همچون؛

 • کاهش چین و چروک های حاضر در منطقه مورد نظر
 • امکان استفاده برای تمام رنگدانه های پوستی و انواع تایپ های مختلف آن
 • لیفت گونه، چانه و ابرو
 • سفت و محکم شدن صورت و گردن
 • رفع خطوط لبخند و دیگر خط های ایجاد شده بر روی پوست
 • غیر تهاجمی و بدون تزریق و خونریزی
 • هزینه مناسب
 • قابل استفاده با روش دیگر زیبایی

هایفوتراپی و کاربردها و مزایای آنهایفوتراپی و کاربردها و مزایای آن

جوانسازی با اندولیفت

یکی دیگر از روش های جوانسازی پوست استفاده از اندولیفت است. در این روش یک فیبر نوری که منبع انرژی لیزری دایودی است به زیر لایه های پوستی وارد شده و با ایجاد تحریک در ساخت کلاژن سبب تولید الاستین شده و در نهایت جوانسازی پوست را رقم می زند.

پس از آن انعطاف پذیری پوست شکل گرفته و باعث استحکام آن نیز می شود. همچنین لازم است بدانید حرارت ایجاد شده در بافت ها توسط این فیبر نوری دایودی می تواند سبب درمان مشکلات پوستی نیز بشود.

مزایای جوانسازی با اندولیفت

جوانسازی پوست با اندولیفت دارای مزایای بسیاری است. افراد می توانند از این روش در درمان برخی موارد استفاده و از مشاهده نتیجه رضایت خاطر کاملی داشته باشند. از مزایای این روش می توان به موارد مشخص شده در ذیل اشاره نمود. همچون:

 • قابل استفاده برای صورت، بینی و ...
 • بازسازی رگ های بدن
 • عدم نیاز به بیهوشی و بستری
 • بهبودی سریع
 • هزینه مناسب
 • ماندگاری طولانی مدت به نسبت تمام روش های گفته شده تا 3 سال
 • قابل استفاده همزمان با برخی از عملکرد های زیبایی

دیگر مطالب مرتبط با این مقاله را در این بخش دنبال نمایید

هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی

تزریق ژل پروفایلو بهتر است یا هایفو

برای جوانسازی پوست هایفو بهتر است یا آر اف فرکشنال

جوانسازی با ترماژ، هایفو یا اندولیفت؟

اکنون شما از هر سه روش جوانسازی پوست اطلاعات کامل و جامعی بدست آوردید. اما حال برای پاسخ به این سوال لازم است تا با انواع پیری پوست نیز آشنا شوید. چرا که در هر حالت از پیری پوست روش مشخصی برای درمان و جوانسازی آن قابل استفاده است. لازم است بدانید که 3 نوع پیری پوست وجود دارد. سینکر، ساگر و رینکل انواع آن می باشند.

در مدل اول که با از دست رفتن و کاهش حجم صورت سبب گودی می شود سینکر است. این روش برای جوانسازی می تواند از درمان با هایفو استفاده نماید. بعد از آن شل شدگی از بین رفته و استحکام مجدد ایجاد می شود. در روش دوم یا همان ساگر به علت کاهش کلاژن پوست با آویزان شدن  به سمت پیری می رود . در این مشکل نیز می توان برای جوانسازی به دلخواه از هر سه روش یعنی ترماژ، اندولیفت و هایفو، طبق بررسی و معاینه پزشک استفاده نمود.

سومین نوع پیری پوست اما رینکل است که به صورت پیری زودرس با چین و چروک های مشخص نمایان می شود. در این روش نیز می توان از اندولیفت یا هایفوتراپی برای درمان بهره مند شد. اکنون شما می دانید که لازم است یک پزشک مشکل و نوع پیری پوست شما را بررسی کرده و بهترین نوع درمان را به شما پیشنهاد دهد. زیرا که او می داند با توجه به افزایش سن و وخامت مشکل کدام برایتان بهترین است.

جوانسازی پوست با هایفو یا ترماژ

یک مقایسه مناسب می تواند در صورت نیاز برای انتخاب بهترین روش جوانسازی پوست، کمک شایانی به شما نماید. در حقیقت انرژی امواج هایفو از اولتراسوند بوده و در ترماژ یک فرکانس رادیویی سبب ایجاد حرارت می شود.

از یاد نبرید که افراد دارای پیری پوست از نوع ساگر و رینکل بهتر است از یکی از این دو روش استفاده نموده و تاثیر آن را دریافت کنند. مهم ترین تفاوت این دو روش از نظر نفوذ به لایه های زیرین می باشد. در حقیقت هایفو از قدرت نفوذ بالاتری بهره مند است و می تواند سبب تغییرات بیشتری شود. به همین علت ترماژ فقط سبب درمان چین و چروک ها شده ولی هایفو از مزایای بیشتری بهره مند است.

از یاد نبرید که هایفو ارزان تر بوده اما ماندگاری ترماژ بالاتر است. همچنین ترماژ دارای آستانه درد کمتری به نسبت هایفو می باشد. به طور کلی در صورتی که قرار بود یکی از این دو روش را انتخاب کنید باید به مزیت مورد نظر خود توجه کنید که در کدام روش با قدرت بالاتری قابل انجام است.

جوانسازی پوست با اندولیفت یا هایفو

برای آن که این دو روش را باهم مقایسه کنید لازم است تا به مزایا و معایب هر دو نگاهی بیندازید. به طور کلی هر دو روش برای لیفت و جوانسازی پوست استفاده شده و سبب تحریک و کلاژن سازی پوست می شود. اما از نظر هزینه قیمت هایفوتراپی به مراتب نصف اندولیفت است. از تفاوت های دیگر این دو روش می توان به کاربرد آن اشاره کرد. از هایفو برای لیفت پلک بالا استفاده می شود و اندولیفت می تواند افتادگی پوست در پلک پایین را درمان کند. علاوه بر آن ماندگاری روش اندولیفت به مراتب بالاتر است.

جوانسازی پوست با ترماژ، هایفو یا اندولیفتجوانسازی پوست با ترماژ، هایفو یا اندولیفت

جوانسازی پوست با ترماژ یا اندولیفت؟

در آخرین دسته بندی لازم است میان ترماژ و اندولیفت مقایسه ها صورت بگیرد. از یاد نبرید که باید مزیت های هر دو روش را بررسی کنید و بدانید کدام با توجه به مشکل برای شما بهترین انتخاب است. تقریبا از اندولیفت برای درمان تمام انواع پیری های پوستی می توان استفاده کرد اما ترماژ بهتر است در نوع پیری به سبک ساگر استفاده شود. زیرا ترماژ می تواند با امواج رادیویی سبب بروز حرارت شده و درمان مشکلات پوستی و لیفتینگ صورت را انجام دهد.

کلینیک مرکز سلامت و زیبایی غرب

در این مقاله سعی شد به معرفی کامل هر سه روش جوانسازی پوست پرداخته شود. اکنون شما پاسخ مناسبی برای سوال (جوانسازی با ترماژ، هایفو یا اندولیفت؟ کدام یک بهتر است؟) بدست آورده اید. حال می توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی آفتابتهران هر یک از این سه روش را انتخاب و برای انجام آن اقدام نمایید. در این مجموعه خدمات دیگر همچون؛ تزریق ژل و بوتاکس، لیزر موهای زائد، زاویه سازی فک و صورت، مزوتراپی و ... نیز با استفاده از بهترین متدهای جهانی قابل ارائه می باشد.  
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB