اندولیفت بهتر است یا هایفوتراپی

03 دی ، 1402
کلینیک زیبایی آفتاب

پیری پوست و افتادگی آن، یکی از عوارض ناخواسته افزایش سن محسوب می‌شود. هرچند علائم پیری پوست، زیبا هستند و نمایی طبیعی به چهره می‌بخشند، اما اگر برایتان خوشایند نیست، مجبور نیستید که آن را تحمل کنید.

امروزه روش‌های متعددی برای جوانسازی پوست ابداع شده‌اند و بسیاری از آن‌ها در کلینیک‌های زیبایی، تحت‌نظر متخصصین پوست و مو انجام می‌شوند. اندولیفت و هایفوتراپی، دو مورد از محبوب‌ترین و پیشرفته‌ترین روش‌های جوانسازی محسوب می‌شوند.
در این مقاله، با مقایسه این دو روش، به این سؤال جواب خواهیم داد که اندولیفت بهتر است یا هایفو. برای آشنایی بیشتر با این دو روش و مزایا و عوارض آن‌ها، با ما تا انتهای این مقاله در کلینیک آفتاب همراه باشید.

اندولیفت چیست؟

اندولیفت نوعی درمان غیرتهاجمی برای شلی پوست و افتادگی آن است. این روش با کمک لیزر و فیبرهای میکرونوری انجام می‌شود. این فیبرها کمی از مو نازک‌تر هستند و زیر پوست قرار می‌گیرند. پزشک، نور لیزر را با کمک این فیبرها به ناحیه مدنظر می‌فرستد.

درمان لیزری در این روش، پوست را به تولید بیشتر کلاژن تحریک می‌کند. به همین دلیل، مراجعین بعد از گذشت زمان، متوجه بهبود قابل توجه کیفیت پوست، لیفت آن و حتی آب شدن چربی‌های اضافه خواهند شد. 

همان‌طور که اشاره کردیم، اندولیفت روشی تهاجمی نیست؛ یعنی به برش، جراحی یا بیهوشی نیاز ندارد. در این روش، پزشک صرفاً از طریق ایجاد سوراخی نازک، فیبرهای نوری را وارد پوست می‌کند. این فیبرها، پرتوی لیزر را به نقطه مورد نظر هدایت می‌کنند. سپس پزشکتان فیبر دیگری را به سر فیبر واردشده در پوستتان متصل می‌کند.

این فیبرهای نوری وظیفه دارند که پرتوی لیزر را به نقطه موردنظر پزشک انتقال دهند. در ادامه کار، پزشکتان فرکانس لیزر را متناسب با مشکل پوستی‌ شما تنظیم می‌کند و کار آغاز خواهد شد. به همین سادگی!

اندولیفت بهتر است یا هایفو

عکسی از اندولیفت

هایفوتراپی چیست؟

هایفو (HIFU)، مخفف عبارت سونوگرافی متمرکز با شدت بالا (High-Intensity Focused Ultrasound)، متد درمانی غیرتهاجمی است که از امواج صوتی با فرکانس بالا، برای مقاصد پزشکی کمک می‌گیرد. 

پزشکان از هایفو برای جوان‌سازی پوست، تولید کلاژن بیشتر، لیفت و البته درمان بعضی از مشکلات پزشکی، مانند کوچک کردن توده‌ها و... کمک می‌گیرند. می‌توان از هایفو برای هدف قرار دادن نواحی خاصی از صورت مانند گلو، ابرو، فک و گونه برای کاهش چین و چروک و لیفت استفاده کرد. 

این متد درمانی، ظاهری جوان‌تر و شفاف به پوست خواهد داد. از هایفوتراپی می‌توان برای افراد بالای 30 سال با شلی متوسط پوست کمک گرفت. پزشک برای درمان با هایفو، از دستگاهی خاص استفاده می‌کند و با کمک اپلیکاتور، فرکانس صوتی را به لایه‌های عمیق پوستتان ارسال می‌کند. نتیجه درمان با هایفو، چند هفته بعد از عملتان نمایان خواهد شد.

اندولیفت بهتر است یا هایفو

تصویری از هایفوتراپی صورت

عوارض اندولیفت کمتر است یا هایفوتراپی

بعد از آشنایی با این دو روش درمانی، وقت آن رسیده که با مقایسه مزایا و معایب، به این سؤال پاسخ دهیم که اندولیفت بهتر است یا هایفو؟ در ادامه، با بررسی عوارض هر روش، پاسخ این پرسش را پیدا می‌کنید.

عوارض اندولیفت

 • تورم و ناهمواری پوست بین دو تا سه هفته بعد از درمان؛
 • کبودی و تورم جزئی؛
 • قرمزی و حساسیت در ناحیه درمان؛
 • نامناسب برای مبتلایان به بیماری‌های خودایمنی، بیماری‌ها و عفونت‌های پوستی، زنان باردار و دوران شیردهی.

عوارض هایفو

 • بروز لکه‌های پوستی؛
 • درد؛
 • تورم؛
 • بی‌حسی نواحی حساس پوست مانند اطراف چشم و لب؛
 • هیپرپیگمانتاسیون؛
 • عدم‌ تأثیرگذاری در موارد نادر.

به‌نظر می‌رسد که عوارض جانبی در متد درمانی اندولیفت به حداقل ممکن رسیده‌اند. این متد، روشی جدیدتر از هایفوتراپی محسوب می‌شود و به همین دلیل، عوارض جانبی سایر روش‌های درمانی مشابه را تا اندازه زیادی کاهش داده‌ است. باتوجه به عوارض این دو روش درمانی، شما کدام را انتخاب می‌کنید؟ هایفو یا اندولیفت؟ در این قسمت خوب است که مقاله عوارض هایفوتراپی صورت را نیز مطالعه کنید.

 مزایای اندولیفت بهتر است یا هایفوتراپی

هر دو روش اندولیفت و هایفو، از برترین متدهای جوانسازی پوست هستند؛ عوارض محدود و نتایج قابل‌توجه، از مهم‌ترین مزایای مشترک این دو روش درمانی هستند. برای آنکه بدانید هایفو بهتر است یا اندولیفت، باید مزایای این دو روش درمانی را هم مانند عوارض آن‌ها بشناسید. موارد زیر از مهم‌ترین مزایای اندولیفت و هایفو هستند:

مزایای هایفو

 • افزایش تولید کلاژن و کاهش چین و چروک؛
 • درمان افتادگی متوسط پوست؛
 • افزایش حالت ارتجاعی پوست؛
 • زاویه‌سازی صورت و کانتورینگ خط فک؛
 • اصلاح ظاهر صورت با حالتی طبیعی؛
 • روشی ایمنی، مؤثر و غیر تهاجمی.

مزایای اندولیفت

 • اجرا با کمترین میزان بی‌حسی؛
 • حداقل عارضه؛
 • روشی ایمن؛
 • نتایج قابل مشاهده فوری؛
 • اثر طولانی‌مدت؛
 • کوتاهی جلسه درمانی؛
 • معکوس کردن روند پیری پوست.

 مزایای اندولیفت بهتر است یا هایفوتراپی

عکسی از قبل و بعد از اندولیفت صورت

  میزان ماندگاری اندولیفت بیشتر است یا هایفو؟

  مدت زمان ماندگاری اندولیفت و هایفو، به عوامل متعددی وابسته است. تخصص و مهارت پزشک، کیفیت اجرا، وضعیت بدنی شما، کیفیت پوست و سبک زندگی از عواملی هستند که می‌توانند در این مسئله تعیین‌کننده باشند.

  در حالت کلی، مدت زمان ماندگاری هایفو، حداقل 6 ماه و به‌طور متوسط 2 سال است. این اثر می‌تواند بسته به رفتار شما، حتی بعد از جلسه درمان هم افزایش پیدا کند.

  همچنین، ماندگاری اثر اندولیفت، حداقل 2 سال است و می‌تواند تا چندین سال هم ادامه داشته باشد. بسته به انرژی تابانده شده به پوست و سبک زندگی شما بعد از عمل، می‌توان انتظار داشت که این اثر حتی چند سال دوام داشته باشد.

  اگر بخواهیم باتوجه به این فاکتور، به سؤال اندولیفت بهتر است یا هایفو جواب بدهیم و بخواهیم میان اندولیفت یا هایفو، یکی را انتخاب کنیم، باید بگوییم که در این زمینه، اندولیفت امتیاز بیشتری به دست می‌آورد. این متد جوانسازی، ماندگاری بیشتری دارد و کمتر به تمدید نیاز پیدا خواهد کرد.

  اندولیفت یا هایفو برای چه کسانی مناسب است؟

  در بسیاری از موارد، پاسخ به این سؤال، به شما و وضعیتتان برمی‌گردد. در جواب این پرسش، حتماً باید بررسی کنیم که اندولیفت و هایفو برای چه کسانی مناسب است. 

  اندولیفت برای چه کسانی مناسب است؟

  افراد زیر بهترین کاندیدای اندولیفت هستند:

  • افراد درگیر افتادگی خفیف تا متوسط پوست در ناحیه صورت و گردن؛
  • افرادی که به علت بارداری، کاهش وزن یا افزایش سن، دچار مشکلات پوستی مانند افتادگی یا چروک با درجات خفیف تا متوسط شده‌اند.

  هایفو برای چه کسانی مناسب است؟

  اگر جزء گزینه‌های زیر هستید، کاندیدای مناسبی برای هایفو خواهید بود:

  • دچار افتادگی متوسط پوست هستید؛
  • سن شما بالای سی سال است؛
  • اولین نشانه‌های پیری پوست را در خودتان می‌بینید؛
  • چروک‌های متوسط یا ریز دارید.

  در هر دو مورد اندولیفت و هایفوتراپی، کسانی می‌توانند از نتیجه درمان بهره‌مند شوند که مشکلات خفیف و متوسط پوستی دارند. این دو روش، برای کسانی که افتادگی شدید دارند، مناسب نخواهد بود.

  مراقبت های پس از اندولیفت و هایفوتراپی

  اگر بخواهیم به این سؤال جواب بدهیم که هایفو بهتر است یا اندولیفت، باید به دوران نقاهت و مراقبت‌های پس از این دو روش جوانسازی هم نگاهی داشته باشیم. بالطبع هر روشی که به مراقبت کمتری پس از درمان نیاز داشته باشد، گزینه بهتری خواهد بود و امتیاز بالاتری کسب خواهد کرد.

  مراقبت پس از اندولیفت

  یکی از ویژگی‌های مثبت اندولیفت این است که نیاز چندانی به مراقبت پس از عمل ندارد. شما می‌توانید پس از اندولیفت، به فعالیت‌های روزمره خود بپردازید. پس از اندولیفت به مراقبت روزمره از پوست، مانند استفاده از کرم ضدآفتاب، استفاده از مرطوب‌کننده، دوری از فعالیت شدید در 72 ساعت ابتدایی پس از عمل و همچنین عدم مصرف مواد آرایشی و مراقبتی خشن نیاز خواهید داشت. همچنین، برای مراقبت از پوستتان بعد از عمل اندولیفت، حتماً به میزان کافی آب بنوشید و از مصرف الکل دور بمانید.

  مراقبت پس از هایفو

  مراقبت پس از هایفوتراپی هم مانند اندولیفت است. شما نباید تا 72 ساعت پس از هایفو، فعالیت سنگین بدنی داشته باشید که موجب تعریق شود. همچنین نباید هیچ محصول آرایشی بهداشتی محرکی روی پوستتان بزنید. آب به میزان کافی بنوشید، مدام ضدآفتاب بزنید و از خاراندن صورتتان خودداری کنید.

  هزینه اندولیفت کمتر است یا هایفو

  هزینه، آخرین موردی است که باید در مقایسه بین اندولیفت و هایفوتراپی مورد بررسی قرار بدهید. در این زمینه باید بگوییم که هزینه اندولیفت در مقایسه با هایفو، بیشتر است. البته باید این نکته را هم در نظر بگیرید که در تکنیک هایفو، ممکن است به تکرار نیاز پیدا کنید. این مسئله هم می‌تواند هزینه کلی کار را افزایش دهد.

  انتخاب شما کدام است؟ هایفو یا اندولیفت؟

  در این مقاله تلاش کردیم تا جواب این سؤال که اندولیفت بهتر است یا هایفو را با شما به اشتراک بگذاریم. اگر همچنان پاسخ این پرسش برایتان روشن نیست، باید بگوییم که هر دو روش می‌توانند تأثیر زیادی در بهبود ظاهر پوست و جوان‌سازی آن داشته باشند. اگر خواستار روشی باشید که ماندگاری بیشتری داشته باشد، ما به شما اندولیفت را پیشنهاد می‌کنیم. درعوض، هایفو هزینه کمتری نسبت به اندولیفت دارد و اقتصادی‌تر خواهد بود.

  از طرفی، در نظر داشته باشید که ممکن است هایفو در بعضی شرایط نادر، تأثیرگذاری لازم را نداشته باشد. این مسئله بیش از هر چیزی به پوست شما بستگی خواهد داشت. به همین دلیل، پیشنهاد می‌کنیم که برای انتخاب بهترین روش جوانسازی پوست، از پزشک متخصص کمک بگیرید.

  ما در کلینیک آفتاب به شما کمک خواهیم کرد تا با انتخاب بهترین روش‌های جوانسازی پوست، به نتیجه‌ای عالی دست پیدا کنید. برای رزرو نوبت و مشاوره با کارشناسان، با ما در تماس باشید.

  سؤالات متداول:

  1. اندولیفت چیست؟

  اندولیفت نوعی درمان غیرتهاجمی برای افتادگی پوست است. این روش با کمک لیزر و فیبرهای میکرونوری انجام می‌شود و پوست را به تولید بیشتر کلاژن تحریک می‌کند.

  2. هایفوتراپی چیست؟

  هایفوتراپی نوعی متد غیرتهاجمی برای جوانسازی پوست است که در آن، از امواج صوتی با فرکانس بالا استفاده می‌شود. از این روش برای تولید کلاژن بیشتر، لیفت و درمان بعضی از مشکلات پزشکی، مانند کوچک کردن توده‌ها و... کمک می‌گیرند. 

  اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB