مراقبت های بعد از انجام میکرونیدلینگ

31 اردیبهشت ، 1401
کلینیک زیبایی آفتاب

مراقبت های بعد از انجام میکرونیدلینگ یکی از پر اهمیت ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه شود. با افزایش سن و تغییرات متفاوت در پوست صورت، روش های بسیار زیادی برای جوانسازی آن تحت نظر متقاضیان زیبایی قرار گرفته است. یکی از بهترین روش ها استفاده از میکرونیدلینگ است.

این عملکرد زیبایی با سبک درمانی خاص خود توانسته تولید کلاژن و الاستین را در صورت افزایش داده و شمایلی جدید به مراجعه کنندگان خود هدیه دهد. در این مقاله با کلینیک زیبایی آفتابدر تهران همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی دریافت نمایید. ضرورت دارد تا با مراقبت های لازم پس از انجام این عملکرد زیبایی به خوبی آشنا شده تا بتوانید با رعایت صحیح آن نتیجه بسیار خوبی دریافت نمایید. با ما در کلینیک زیبایی آفتاب تهران همراه باشید.

میکرونیدلینگ و مراقبت های بعد آنمیکرونیدلینگ و مراقبت های بعد آن

میکرونیدلینگ؛ معجزه شادابی

روزانه افراد بسیار زیادی برای بازیابی شادابی از دست رفته پوست خود به مراکز سلامتی و زیبایی مراجعه می کنند. عمده آن ها از عدم طراوت و سرزندگی پوست خود می نالند. برخی از متقاضیان نیز با مشکل بر جای مانده از اسکار، زخم و چین و چروک های خود رو به رو هستند.

بهترین پیشنهاد برای آنان استفاده از روش میکرونیدلینگ است. این عملکرد زیبایی که توسط یک دستگاه با سوزن های ریز انجام می شود می تواند مشکل شما را برطرف نموده و پوستی جدید به شما هدیه دهد. البته که باید بعد از انجام جلسه این عملکرد زیبایی از مراقبت های ضروری آن هم پیروی نمایید. این مراقبت ها که از لایه محافظ پوست شما انجام می شود با رعایت اصول صحیح می تواند نتیجه بسیار خوبی برای شما به ارمغان آورد.

دیگر مطالب مرتبط با این مقاله را در این بخش دنبال نمایید

آشنایی با کاربردهای میکرونیدلینگ

کاربردها و مزایای میکرونیدلینگ چیست؟

آیا میکرونیدلینگ برای جای جوش موثر است؟

مراقبت های بعد از انجام میکرونیدلینگ

پس از آن که جلسه درمانی میکرونیدلینگ شما به پایان رسید تازه اول کار است. اکنون نوبت شماست. حال باید به رعایت دقیق تمام نکاتی که در ادامه برایتان شرح می دهیم بپردازید تا با بهترین نتیجه مواجه شوید. مهم ترین نکته رعایت بهداشت کامل است. زیرا تمام منافذ پوستی شما باز است. بسیار مراقب این باشید که میکروب و باکتری از طریق این منافذ وارد پوست شما نشود. در ذیل به معرفی مراقبت های مهم پرداخته شده است.

 • مصرف الکل و استعمال دخانیات را ابدا آغاز نکنید. زیرا در این شرایط با انجام این کار، افزایش جریان خون را زیر پوست شما به همراه دارد. این اتفاق مانع از روند درمان شما خواهد بود. چرا که التهابات و قرمزی بیشتری را برایتان خواهد داشت.
 • بعد از انجام این عملکرد زیبایی تا 2 روز نباید استحمام کنید. برای افرادی که میکرونیدلینگ عمیقی انجام داده باشند، ممکن است انجام استحمام سبب عفونت گردد. می توانید در این بازه از محلول های شستشو طبق صلاحدید پزشک استفاده نمایید.
 • منافذ پوست شما تا 48 ساعت باز است. در این ایام نباید از لوازم آرایشی شیمیایی استفاده کنید. زیرا ممکن است سبب بروز جوش و آکنه شود. علاوه بر آن التهابات پوستی ایجاد ده را افزایش می دهد.
 • مواد غذایی که می تواند سبب افزایش روند بهبودی شود را به خوبی در دوره نقاهت مصرف کنید. طبق دستور پزشکان موادی همچون آناناس، آب آلبالو، سوپ قلم، مکمل های کلاژن دار، ماهی سالمون و ... می تواند در روند درمان برای شما موثر واقع شود. مدنظر داشته باشید موادی همچون گندم و لبنیات را تا بهبودی کامل مصرف نفرمایید.
 • در صورتی که این عملکرد درمانی را در فاز عمیق انجام داده باشید، ممکن است صورت شما پس از چند روز قهوه ای رنگ شود. ابدای جای نگرانی نیست. زیرا پس از طی شدن دوره نقاهت پوست شما به حالت طبیعی باز خواهد گشت. فقط مدنظر داشته باشید پوسته های ایجاد شده را ابدا نکنید. بگذارید به روال طبیعی بریزد. شما می توانید پس از گذشت چند روز در صورت موافقت پزشک از لیف های لایه بردار نیز استفاده کنید.
 • مصرف آب و مایعات خود را افزایش دهید. زیرا پس از انجام این عملکرد درمانی، پوست شما رطوبت خود را از دست می دهد. البته در این دوران می توانید از کرم های ترمیم کننده نیز بهره مند شوید. تا علاوه بر رفع خشکی پوست، رطوبت لازم را در منطقه درمان شده برای شما جبران نماید.
 • یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از انجام میکرونیدلینگ عدم قرار گرفتن در برابر نور مستقیم خورشید است. زیرا پوست شما در حال انجام واکنش های فیزیولوژیک است و ممکن است نور آفتاب به شدت تاثیر بالعکسی برایتان داشته باشد. در صورت خروج از منزل از کرم ضد آفتاب مناسب با spf 30 و کلاه نقاب دار استفاده نمایید.
 • برای این که التهابات پوست خود را کاهش دهید می توانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید. این راهکار سبب کاهش جریان خون زیر پوست شده و سلامت شما را با کم نمودن التهاب و قرمزی به همراه دارد.

مراقبت های بعد از انجام میکرونیدلینگمراقبت های بعد از انجام میکرونیدلینگ

 • از انجام بند انداختن صورت خود تا 3 هفته کامل به طور جدی پرهیز کنید. زیرا پوست شما بیش از حد نازک و حساس شده است. بند انداختن سبب می شود تا مو ها از ریشه کنده شده و آسیب جدی به پوست شما در این شرایط وارد آورد.
 • برای انجام اقدامات دیگر زیبایی و لیزر صورت حتما با پزشک خود مشورت نموده و بهترین زمان انجام را سوال کنید. زیرا که ممکن است عوارض ناگهانی و جبران ناپذیری را برایتان به همراه داشته باشد.
 • از کرم های آبرسان نیز غافل نشوید. این پماد ها می توانند سبب خنک شدن پوست شده و درمان شما را سریع تر کنند. البته مراقب باشید کرم انتخابی شما از مواد شیمیایی و حساسیت زا تشکیل نشده باشد. می توانید با ذکر نام کرم از متخصص مربوطه کسب تکلیف کنید.
 • داروهایی که توسط پزشک برای شما تجویز شده اند را در ساعت مقرر مصرف کنید تا مانع از بروز عوارض احتمالی شوید.
 • پس از زمانی که مجاز به انجام آرایش کردن بودید، لازم است از براش های تمیز استفاده کنید. ابدا براش های قبلی که با آن خودآرایی نموده اید را مورد استفاده قرار ندهید. زیرا ممکن از شامل باکتری های خطرناکی باشد که از راه پوست شما می تواند وارد شده و روند درمان را با مشکل مواجه سازد.
 • تا صرف 72 ساعت از انجام تمرینات ورزشی و اقداماتی که سبب عرق کردن پوست شما می شود دوری کنید.  
 • اسید هیالورونیک، روغن نارگیل، گیاه نارون کوهی و ... را می توانید به عنوان مواد ملایم برای پوست در نظر داشته و به عنوان مراقبت های بعد از انجام میکرونیدلینگ از آن بهره مند شوید. زیرا این مواد می توانند در آبرسانی و بازگشت رطوبت پوست برای شما موثر واقع گردند.
 • تا صرف مدت زمان 2 ماه تمام نکات را به خوبی رعایت کنید. زیرا زیر پوست شما تا آن بازه زمانی در حال واکنش های مشخص بوده و در حال تبدیل شدن به پوست جدید می باشد.

همچنین از یاد نبرید که می توانید در تمام ایام با مشاوران و کارشناسان ما ارتباط برقرار نموده و پاسخ مناسبی برای سوالات خود دریافت نمایید. هرگز قبل از انجام این اقدام درمانی، تحقیقات را کوتاه نشمرده و از داشتن سوال در هنگام دوره نقاهت نترسید و پاسخ مناسب را دریافت نمایید.

چرا بعد از انجام میکرونیدلینگ بر روی صورت جوش ایجاد می شود؟

برای برخی از همراهان و مراجعه کنندگان عزیز همیشه این سوال ایجاد می شود که چرا پس از انجام میکرونیدلینگ، جوش می زنیم؟ پاسخ پر واضح است که احتمالا به علت نفوذ سوزن بر روی اپیدرم و یا وجود باکتری و عفونت بر روی عمق پوست سبب ایجاد جوش شده است. علاوه بر موارد گفته شده ممکن است مواردی همچون؛ هورمون ها، تاثیر ژن، رژیم غذایی و استرس سبب بروز جوش های پوستی بر روی صورت در این دوره شود.

روش های مواجهه با خارش و جوش بعد از میکرونیدلینگ

تا به این جا با رعایت اصول کامل و ضروری پس از انجام میکرونیدلینگ به خوبی آشنا شدیم. اکنون می دانید که اگر این موارد را به خوبی لحاظ کنید می توانید از بروز خارش و جوش های اذیت کننده شوید. در صورتی که با رعایت این موارد باز هم از خارش یا داشتن جوش های مزاحم ناراحت بودید با پزشک خود ارتباط برقرار نموده و درخواست دارو و کرم های ضد جوش مناسب در این شرایط را داشته باشید. البته یکی از بهترین راه حل ها علاوه بر استفاده از مواد درمانی مناسب، بهره مندی از ویتامین  cاست. این ویتامین را می توانید با استفاده از کرم های مشخص و معتبر بر روی صورت خود بدست آورید.

درمان جوش و خارش بعد از انجام میکرونیدلینگدرمان جوش و خارش بعد از انجام میکرونیدلینگ

کلینیک مرکز سلامت و زیبایی غرب

در این مقاله سعی شد به معرفی کاملی از مراقبت های بعد از انجام میکرونیدلینگ پرداخته شود. در حال حاضر شما می توانید با دانستن این نکات و بهره مندی از آن دوره نقاهت را کوتاه کرده و سریع تر به نتیجه نهایی دستیابی کنید. کلینیک زیبایی آفتابدر تهران مفتخر است شما را با انجام این اقدام زیبایی و دیگر عملکرد ها همچون؛ هایفوتراپی، مزوتراپی، زاویه سازی صورت، تزریق ژل و بوتاکس، آر اف تراپی و ... همراهی نماید. 
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB