تقویت فولیکولهای مو با مزوتراپی، پی آر پی و هیر فیلر

31 فروردین ، 1401
کلینیک زیبایی آفتاب

آیا شما هم شنیده اید که برای تقویت فولیکولهای مو با مزوتراپی، پی آر پی و هیر فیلر می توانید قدم مثبتی بردارید؟ مشکل ریزش مو امروزه برای همه جوامع بشری اتفاقی تلخ و ادامه دار است. با پیشرفت صنعت پزشکی و زیبایی، محصولات زیادی تولید شد که می توانست قدم موثری برای جلوگیری از ریزش مو و درمان آن باشد.

رفته رفته پس از سپری شدن زمان، این محصولات به علت شیمیایی بودن و در بر داشتن عوارض برای سلامتی، جایگاه خود را از دست دادند. بعد از آن عملکرد های زیبایی متعددی پدیدار شد که هر کدام با ادعای جنجال بر انگیز مراجعه کنندگان و متقاضیان زیبایی بسیاری را به خود جذب کردند.

از روش هایی که این روزها برای جلوگیری از ریزش مو و بهبود آن استفاده شده است؛ مزوتراپی، پی آر پی، هیر فیلر و ... می باشد. در این مقاله با کلینیک زیبایی آفتاب تهران همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی از این اقدام زیبایی بدست آورید. در این مقاله با ما همراه باشید.

روش های تقویت فولیکول های موروش های تقویت فولیکول های مو

انواع روش های تقویت فولیکولهای مو با مزوتراپی، پی آر پی و هیر فیلر

باید بدانید فولیکول‌ های مو در رشد و فرم موهای سر، تاثیر زیادی می گذارند. فولیکول ها در سلول های پوستی درون پیاز مو ایجاد می ‌شوند و در قسمت ریشه مو، به حالت برآمده ای هستند. این نواحی برآمده که به نام پستانک نیز شناخته می شوند، حاوی مویرگ‌ های خونی بسیار زیادی می باشند و موجب رشد بهتر مو ها می گردند.

فولیکول ‌های موجود در پوست سر، به رویش مجدد مو در پوست کمک می کنند. رسیدگی به تغذیه این فولیکول ‌ها باعث می‌ شود که موهای سالم تری داشته باشید. اگر تغذیه فولیکول ها به درستی انجام نشود، قطعاً موها دچار ریزش می شوند و حجم زیادی از موها از دست می رود.

در واقع تقویت فولیکول ها به رشد بهتر موها کمک می ‌کند. امروزه روش ‌های درمانی مکمل بسیار زیادی، به تقویت فولیکول های سر اثر می گذارند. از جمله این روش ها باید به تقویت فولیکولهای مو با مزوتراپی، پی آر پی و هیر فیلر اشاره نمود. تمامی این روش های درمانی، توسط مراکز درمانی معتبر انجام می‌ شود

در این مراکز، وجود بهترین دستگاه ها باعث می شود تا ریشه مو ها تقویت شود و در نتیجه حجم موها نیز افزایش پیدا کند. افرادی که دچار کاهش حجم موی سر خود می باشند، می توانند به کلینیک های درمانی مراجعه نمایند.  این افراد می توانند، بهترین روش را تحت نظر پزشک انتخاب نموده و انجام دهند. در ادامه ضرورت دارد تا آشنایی نسبتا مناسبی با هر یک از این سه روش پیدا کرده و بتوانید برای درمان ریزش موی خود بهترین راه حل را برگزینید.

تقویت فولیکول های مو با مزوتراپی

مزوتراپی از روش های درمانی است که از تزریق دارو انجام می شود. در این روش، تزریق ویتامین ها و عناصر غذایی به داخل پوست سر به تقویت فولیکول ها و همچنین کاهش ریزش مو کمک می کند. در این روش دارو ها از طریق یک سوزن کوچک، به پوست سر نفوذ می کنند.

سوزن کوچک این محصولات، به عمق یک میلی متری پوست سر فرو رفته و به محل فولیکول های مو می رسد. مزوتراپی از روش های بی خطر است که به صورت مستقیم، به پوست سر تزریق می‌شود. این روش خون رسانی را بهبود بخشیده و دوره درمان کوتاه‌ تری دارد.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

مقایسه مزوتراپی و پی آر پی

آموزش انواع تراپی های پوست و مو

آموزش پاکسازی و مراقبت از پوست

تقویت فولیکول های مو با پی آر پی

یکی از موثر ترین روش ها در درمان ریزش مو، روش پی آر پی است. در این روش تقویت فولیکول ها، مبتنی بر اساس علوم علمی انجام می شود. تقویت فولیکول ها توسط پلاسمای خون غنی از پلاکت است. این پلاسما ها،  تاثیر شگفت انگیزی بر کاهش ریزش مو دارند. همان طور که خود نیز می دانید پلاکت ها، نوعی ماده در خون هستند که به ترمیم زخم ها کمک می کنند.

استفاده از پلاکت ها برای پیشگیری از ریزش مو و همچنین تقویت ریشه نیز، نتیجه عالی دارد. در این روش حجم مو ها به طرز چشم گیری افزایش پیدا می کند، به همین دلیل هم این روش طرفداران زیادی دارد. البته در نظر داشته باشید ضرورت دارد تا برای تقویت فولیکول های مو با هر یک از روش های گفته شده همچون؛ مزوتراپی، پی آر پی و هیر فیلر باید حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید. تا نتیجه اصلی و مناسبی را دریافت نمایید. البته لازم به ذکر است تمام روش های ذکر شده، در پر پشت شدن مو های شما کمک شایانی خواهد نمود.

روش های متعدد جهت تقویت فولیکول های موروش های متعدد جهت تقویت فولیکول های مو

تقویت فولیکول های مو با هیر فیلر

اکنون وقت آن است تا بیشتر از تقویت فولیکول های مو با هیر فیلر بدانید. در حقیقت ماده فیلر یک نوع ماده تزریقی می باشد که با استفاده از تکنیک میکرو نانو، به زیر پوست سر تزریق شده و به عمق ریشه های مو نفوذ می‌کند. این امر باعث تقویت فولیکول های مو می گردد و در رشد مجدد آن ها، کمک زیادی می نماید.

در ترکیبات این ماده، هیالورونیک اسید وجود دارد. این ماده موها را هیدراته کرده و با تحریک نمودن فیبرو بلاست ها، به تولید کلاژن جدید کمک زیادی می نماید. این ماده که به پوست سر تزریق می شود، به گردش بهتر خون و خاصیت ارتجاعی و جوانسازی هم کمک می کند. در نهایت این اتفاق سبب تقویت فولیکول های مو و رفع آسیب دیدگی می شود.

مقایسه تقویت فولیکولهای مو با مزوتراپی، پی آر پی و هیر فیلر

روش مزوتراپی، پی آر پی و هیر فیلر از روش‌ های رشد مو هستند که به صورت مستقیم، بر روی تقویت فولیکول ها اثر می گذارند. در مقایسه این روش ها با یکدیگر،  باید به تفاوت نوع مواد استفاده شده برای تزریق اشاره نمود. معمولاً در ترکیبات مزوتراپی، از ویتامین ها و مواد معدنی بسیار زیادی استفاده می‌ شود.

در این روش پوست سر از طریق ماساژ نرم شده و آماده تزریق می گردد. تاثیر پذیری و همچنین میزان جلسات این روش، بر اساس میزان موی افراد متفاوت است. مراقبت های این روش بسیار آسان است و حدود ۲۴ ساعت دوران نقاهت دارد.

روش مزوتراپی، هیچگونه عارضه پوستی ایجاد نمی‌کند و همین یک مزیت برای این روش است. در روش پی آر پی، از بی ‌حسی موضعی برای تزریق استفاده می گردد. پلاسما ها به آرامی به محل مورد نظر تزریق می‌ شوند. تعداد جلسات روش‌ های پی آر پی متفاوت است و جلسات آن ها، بر اساس حفظ و تقویت نتایج عمل حدود ۳ تا ۶ ماه می باشد.

روش هیر فیلر یک روش درمانی است که با پاکسازی محل تزریق، سرنگ محتوای ماده فیلر به پوست سر تزریق می گردد. تعداد جلسات هیر فیلر چهار جلسه می باشد. این روش عوارض جانبی ندارد و معمولاً برخی از افراد تنها دچار قرمزی پوست می شوند.

بهترین روش برای تقویت فولیکول های مو چیست؟

اکنون شما با دانستن این اطلاعات کامل می توانید با توجه به نیاز خود و تقویت فولیکولهای مو با مزوتراپی، پی آر پی و هیر فیلر بهترین انتخاب را داشته باشید. مد نظر داشته باشید برای هر کدام از این روش ها شرایط و اقدامات قبل و بعد از تزریق می تواند شامل نکات ضروری باشد.

همچنین در صورت این که تحت درمان خاصی هستید و مشغول به مصرف دارویی برای درمان خود می باشید، ضرورت دارد تا با مشورت پزشک خود طبق نظر او بهترین راه کار را انتخاب نمایید. در بالاتر از میزان ماندگاری و تعداد هر جلسه برای این 3 روش صحبت شد. شما می توانید قبل از اقدام برای هر یک از این عملکرد های زیبایی در صورت داشتن سوال از مجموعه و کلینیک معتبر پزشکی که به آن مراجعه می کنید مشاوره کاملی دریافت نموده و با انتخاب خود رضایت خاطر کاملی داشته باشید.

البته حائز اهمیت است که کلینیک تخصصی که به آن مراجعه می کنید از استاندارد های لازم برخوردار باشد و طبق دستورالعمل های بهداشتی با بهترین مواد تزریق را برای شما انجام دهد. در صورتی که هزینه این عملکرد درمانی برای شما اهمیت دارد، لازم است تا تحقیقات لازم را قبل از اقدام برای تزریق به طور کامل انجام دهید.

تعداد جلسات، میزان دوز تزریق، مواد مصرفی، مرکز مورد نظر، موقعیت جغرافیایی  و ... از مواردی است که تاثیرات چشم گیری بر هزینه این اقدام دارد. مراجعه کنندگان، متقاضیان زیبایی و درمانی پیش نهاد می شود قبل از مراجعه تمامی شرایط را زیر نظر داشته و با دانش کافی برای این عمل اقدام نمایید. در این صورت پس از انجام این راه کار و مشاهده نتیجه از رضایت خاطر کاملی برخوردار خواهید شد.

بهترین روش برای تقویت فولیکول های موبهترین روش برای تقویت فولیکول های مو

کلینیک مرکز سلامت و زیبایی غرب

 در این مقاله سعی شد به طور کامل به مسئله چالش بر انگیز تقویت فولیکولهای مو با مزوتراپی، پی آر پی و هیر فیلر خدمت شما مراجعه کنندگان و متقاضیان زیبایی ارائه شود. اکنون شما می توانید با دانستن تمام نکات ذکر شده بهترین راه کار را انتخاب نمایید.

کلینیک زیبایی آفتابواقع در تهران مفتخر است تا همراه شما عزیزان در این اقدام درمانی زیبایی باشد. شما مراجعه کنندگان محترم نیز همه روزه می توانید از طریق راه های ارتباطی اعلام شده با مجموعه تماس حاصل فرموده و مشاوره های لازم را از کارشناسان ما دریافت نمایید. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB