نحوه انجام مزوتراپی چگونه است

31 فروردین ، 1401
کلینیک زیبایی آفتاب

نحوه انجام مزوتراپی و عدم نیاز به جراحی و بیهوشی سبب شده تا افرادی که تمایل به انجام این امر دارند به دنبال دریافت اطلاعات بیشتری از سبک انجام آن و نکات ضروری تاثیر گذار بر این عمل زیبایی باشند. این روز ها با رشد صنعت زیبایی و پزشکی اقدامات بسیار زیادی برای رفع مشکلات پوستی و مو به وجود آمده است.

در این میان افراد با توجه به مشکل خود هر یک به سمت یک اقدام زیبایی جذب می شوند. مزوتراپی نیز یکی از روش هایی است که افراد بسیار زیادی را به سمت خود خوانده است. در این مقاله با کلینیک زیبایی آفتاب تهران همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی از نحوه انجام آن، اقدام ضروری قبل و پس از عملکرد و ... بدست اورید. پس از آن می توانید با آرامش خاطر برای این اقدام زیبایی قدم بردارید و نتیجه مورد نظر خود را به خوبی دریافت نمایید. با ما همراه باشید.

مزوتراپی و نحوه انجام آنمزوتراپی و نحوه انجام آن

مزوتراپی چیست؟

قبل از آن که برای شما از نحوه انجام مزوتراپی بگوییم، لازم است تا با خود این اقدام نیز آشنایی کاملی داشته باشید. در حقیقت در این روش به درمان لایه میانی پوست با موادی همچون آنزیم ها، عصاره های گیاهی، ویتامین ها و ... پرداخته میشود. این روش که به صورت تزریقی انجام می شود، می تواند مشکلات پوست و مو را به خوبی حل نموده و سبب سلامت بخش مورد نظر گردد. این روش زیبایی درمان موثری برای جلوگیری از ریزش مو، رفع سلولیت، کاهش آکنه و چین چروک می باشد.

نحوه انجام مزوتراپی

همان طور که گفته شد برای این که مزوتراپی انجام شود باید به لایه درم( میانی) پوست دسترسی پیدا کنیم. برای این کار از سوزن های مخصوص که داخل یک دستگاه مشخص قرار می گیرد بهره می بریم. توسط آن سوزن و دستگاه با ضربات متعدد ریزی که به محل مورد نظر زده می شود، داروهای مشخص شده به بدن فرد وارد می شود.

در حقیقت با انجام این کار ریز آسیب های وارد شده به پوست سبب فعال شدن قدرت ترمیم در آن ناحیه می شود. در چنین حالتی سلول های پوستی سالم شروع به ترمیم و تولید کلاژن می کنند. فاکتور های رشد و مواد میان بافتی ضروری نیز قدرت گرفته و با تولید مجدد بهتر فعالیت می کنند. در نهایت با ساخته شدن رگ های خونی جدید به همراه سلول های بنیادی به منطقه آسیب دیده حرکت می کنند. سر انجام جوانسازی پوست تعبیه شده و مشکل برطرف می شود.

لازم به ذکر است بدانید، هر چند که این اقدام درد خاصی ندارد اما در صورتی که آستانه درد شما کم باشد قبل از انجام اقدامات گفته شده محل مورد نظر با کرم های موضعی بی حس می شود. مدت زمان انجام همه مراحل ذکر شده 15 تا 30 دقیقه می باشد.

دیگر مطالب مرتبط با این مقاله را در این بخش دنبال نمایید

مقایسه مزوتراپی و پی آر پی

هایفوتراپی بهتر است یا مزوتراپی

مزوتراپی چیست و چه کاربردهایی دارد

نحوه انجام مزوتراپی مو

اکنون که اطلاعات نسبتا خوبی از نحوه صحیح انجام مزوتراپی بدست آوردید، بهتر است از مزوتراپی مو و سبک انجام این اقدام هم بدانید. در حقیقت این عملکرد درمانی برای موها به دو روش انجام می شود؛ مزوتراپی شیمیایی و مزوتراپی مکانیکی.

در روش اول موادی به مزودرم پوست سر تزریق می شوند. همچون؛ ماینوکسیدیل، بوفلومدیل، ویتامین، بیوتین، دوتاسترید، سیلیسیوم آلی و ... از موادی هستند که در مزوتراپی شیمیایی تزریق می شوند. این مواد امکان بهبود گردش خون، خنثی سازی DHT، کاهش التهاب و تحریک شدن تولید کلاژن را دارا می باشند.

که این اقدامات سبب جلوگیری از ریزش مو می شود. در روش دوم یا همان مزوتراپی مکانیکی، پزشک با ایجاد کردن سوراخ های ریز در ناحیه مورد نظر سبب تولید کلاژن و الاستین شده که در نهایت باعث جلوگیری از ریزش موها می شود. در این روش هیچ آسیبی به کلاژن های موجود و حاضر وارد نمی شود و از قضا سبب تولید بافت های جدید در موها می شود.

کاربردهای مزوتراپی چیستکاربردهای مزوتراپی چیست

کاربردهای مزوتراپی

پس از آن که نحوه انجام مزوتراپی به درستی شکل گرفت سبب بروز اتفاقات متعددی نیز می شود. این عملکرد زیبایی با توجه به ناحیه مورد نظر می تواند باعث تداعی نمودن مواردی همچون؛ درمان چربی پلک، لیپوم، درمان لک های پوستی، برطرف نمودن محل زخم و اسکار، درمان آلوپسی، جلوگیری از ریزش مو، درمان سلولیت و ... شود.  

تاثیر اقدامات ضروری قبل و بعد از انجام مزوتراپی

از نکات مهمی که تاثیر بسزایی بر نحوه انجام مزوتراپی خواهد داشت، اقدامات قبل و بعدی است که توسط مراجعه کنندگان و متقاضیان زیبایی ضرورت دارد تا رعایت شود. در ذیل به توضیح مواردی که لازم است رعایت شود پرداخته ایم. با رعایت دقیق این نکات از نتیجه بسیار مناسبی برخوردار خواهید شد.

  • قبل از انجام مزوتراپی ضرورت دارد تا از داروهای رقیق کننده خون و ضد انعقاد استفاده نکنید. در صورت ضرورت مصرف حتما از پزشک معالج خود کسب تکلیف نمایید.
  • قبل از انجام مزوتراپی استحمام کامل انجام دهید.
  • 24 ساعت قبل و یک روز بعد از انجام عملکرد مزوتراپی، از لوازم آرایشی، کراتینه کننده و ... استفاده نکنید.
  • در زمان قبل و بعد از تزریق از داروهای ضد ریزش مو نیز استفاده نکنید تا نتیجه موثر را به خوبی دریافت نمایید.
  • برای آن که نحوه انجام مزوتراپی شما به خوبی سپری شود، تا 3 روز هرگز حمام نروید. بعد از آن به مدت 15 دقیقه می توانید استحمام کنید. البته از آب گرم نباید مصرف کنید زیرا سبب بروز کبودی می شود.
  • ورزش نمودن باعث ایجاد تعریق و خروج مواد مزوتراپی می شود. پس از انجام فعالیت های ورزشی تا دو روز نیز برای دریافت نتیجه بهتر دوری کنید.
  • در صورت بروز عوارض و برآمدگی ناحیه مورد نظر با پزشک معالج ارتباط برقرار نموده و تعیین تکلیف کنید.
  • تا 24 ساعت از مصرف داروهای ضد التهابی نیز دوری کنید تا بهترین پاسخ را پس از رعایت درست شرایط از عملکرد مزوتراپی دریافت نمایید.

انجام مزوتراپی در کلینیک زیبایی آفتابانجام مزوتراپی در کلینیک زیبایی آفتاب

کلینیک مرکز سلامت و زیبایی غرب

در این مقاله سعی شد به نحوه انجام مزوتراپی و اقدامات ضروری برای مشاهده نتیجه بهتر این اتفاق پرداخته شود. در صورتی که هنوز سوالاتی برای شما باقی است می توانید همه روزه از طریق راه های ارتباطی اعلام شده با مشاوران و کارشناسان کلینیک زیبایی آفتابواقع در تهران تماس حاصل فرموده و از مشاوره کاملی بهره مند شوید. همچنین در این مجموعه می توانید از خدمات دیگر همچون؛ هایفوتراپی، آر اف تراپی،لیزر موهای زائد، تزریق ژل و پروفایلو، میکرونیدلینگ با انجام بهترین متد روز جهان نیز بهره مند شوید.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB