نحوه تنظیم چربی پوست با آر اف فرکشنال

17 فروردین ، 1401
کلینیک زیبایی آفتاب

این روزها با مراجعه کنندگان بسیاری مواجه می شویم که یک نظر به دنبال تنظیم چربی پوست خود هستند. راه کار های سنتی و صنعتی بسیاری را تجربه کرده اند و همچنین نتایج متفاوتی نیز گرفته اند. یکی از بهترین راه ها برای تنظیم چربی پوست استفاده از روش آر اف فرکشنال است.

در این روش برای تنظیم چربی پوست با آر اف فرکشنال پزشک از امواج رادیو فرکوئنسی که بر اساس گیرنده و فرستنده می باشد، استفاده می کند. در این مقاله با کلینیک زیبایی آفتابهمراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی از انجام این عملکرد زیبایی به خوبی بدست آورید. پس از آن می توانید با رضایت خاطر کاملی چربی پوست خود را با دستگاه آر اف فرکشنال در این مرکز زیبایی تنظیم نمایید.

تنظیم چربی پوست با آر اف فرکشنالتنظیم چربی پوست با آر اف فرکشنال

آر اف فرکشنال چیست؟

قبل از آن که بخواهید اطلاعات کاملی از نحوه تنظیم چربی پوست با آر اف فرکشنال بدست آورید لازم است بدانید این دستگاه چیست و چگونه می تواند در اقدامات زیبایی برای شما عملکرد مثبتی را لحاظ کند. در روش آر اف فرکشنال با القا گرما در ناحیه زیرین پوست (درم)، سلول های جوانسازی تحریک شده و کلاژن سازی صورت می گیرد.

پس از آن لایه بالایی و سطحی پوست تحت تاثیر نتیجه قرار گرفته و ترمیم به خوبی لحاظ می شود. این روش که انواع متفاوت با عملکرد های گوناگون دارد می تواند اقدامات به سزایی را برای مراجعه کنندگان رقم بزند. از جمله کاربردهای روش آر اف تراپی می توان به رفع چین چروک ها، بهبود تیرگی پوست، تنظیم چربی پوست و ... اشاره نمود. از انواع روش های آر اف فرکشنال می توان به روش تک قطبی، دو قطبی، بای پولار، منو پولار اشاره کرد.

نحوه تنظیم چربی پوست با آر اف فرکشنال چگونه است؟

برای تنظیم چربی پوست با دستگاه آر اف فرکشنال، پزشک از امواج رادیو فرکوئنسی استفاده می کند. این روش برای اینکه به بهترین نحو ممکن عملکردش را نشان دهد به فرستنده و گیرنده نیاز دارد. دستگاه آر اف فرکشنال دارای یک سری سوزنی می باشد که 24 سوزن آن با استفاده از روکش طلا تولید شده است.

زمانی که پزشک دستگاه را روی پوست قرار می دهد، با فرو رفتن سوزن ها به درون پوست گرمایشی عمیقی در لایه زیرین پوست یا همان درم ایجاد می گردد. در نتیجه این حرکت، ناحیه کلاژن ساز تحریک می شود و پوست بازسازی خواهد شد. سلول های فیبروبلاست در نتیجه حرکت این دستگاه تحریک می گردند.

دستگاه آر اف فرکشنال یکی از دستگاه هایی به شمار می رود که می تواند انرژی خاصی را به لایه میانی وارد سازد. در حقیقت در روش تنظیم چربی پوست با دستگاه آر اف فرکشنال، منافذ پوستی کوچک می شود. پس از آن ترشح چربی ها کنترل شده و علاوه بر تنظیم آن به درمان جوش و آکنه نیز کمک می کند.

دگیر مطالب مرتبط با این مقاله را در این بخش دنبال نمایید

آر اف برای چه سنی مناسب است؟

منظور از آر اف (RF) تراپی چیست؟

برای جوانسازی پوست هایفو بهتر است یا آر اف فرکشنال؟

مزیت های تنظیم چربی پوست با آر اف فرکشنال چیست؟

برخی از اصلی ترین مزیت هایی که دستگاه آر اف فرکشنال برای بازسازی و تنظیم چربی پوست دارد عبارت است از:

 • با استفاده از این دستگاه تمامی نقاط پست مانند صورت، دست ها، بدن و غیره قابل درمان می باشد.
 • دستگاه فرکشنال چروک ها و تغییر رنگ های چهره که شامل آسیب نور خورشید و بالا رفتن سن می باشد را درمان می کند.
 • این دستگاه موجب سفت شدن پوست و کاهش افتادگی پوست خواهد شد.
 • با استفاده از این روش درمانی شما می توانید عمل های احتمالی که در آینده برای سفت کردن پوست مورد نیاز است را به تعویق بیندازید.
 • تغییر رنگ هایی که در پوست به وجود می ‌آید با استفاده از دستگاه فرکشنال درمان خواهد شد.
 • نقطه قهوه ای و قرمز ایجاد شده روی پوست با استفاده از این روش درمان می گردد.
 • بسیاری از بیماران بعد از انجام دادن روش آر اف فرکشنال متوجه می ‌شوند که جای جوش، عمل جراحی و سوختگی آنها از بین رفته است.
 • منافذ بزرگ پوست با استفاده از این روش درمانی بهبود پیدا می ‌کند.
 • تنظیم چربی پوست با دستگاه آر اف فرکشنال به خوبی برقرار می‌ گردد.
 • این روش درمانی با صاف کردن و روشن کردن پوست برای ایجاد کلاژن شرایط را فراهم می ‌نماید.
 • هاله تیره دور چشم، چروک های دور چشم و پفی چشم با این دستگاه از بین می رود.

مزایای تنظیم چربی با آر اف فرکشنالمزایای تنظیم چربی با آر اف فرکشنال

مراقبت های قبل و بعد از تنظیم چربی چوست با آر اف فرکشنال

رعایت اصول و مراقبت هایی که مربوط به قبل و بعد از  تنظیم چربی پوست با آر اف فرکشنال می باشد اهمیت زیادی دارد. شما پیش از انجام لیزر از محصولاتی که دارای رتینوئید هستند نباید استفاده کنید. چرا که این محصولات روی نتایج نهایی تاثیر می ‌گذارند. دو هفته پیش از لیزر از قرار گرفتن بیش از اندازه در معرض نور خورشید خود داری نمایید. مصرف داروهایی که دارای آسپرین ایبوپروفن و ویتامین هستند را کنار بگذارید.

بعد از انجام لیزر آر اف فرکشنال باید بلا فاصله از کیسه خنک استفاده نمایید. کرم بعد از لیزر را روزانه چهار تا پنج بار باید استفاده کنید. ضد آفتاب را به صورت مرتب باید در نقاطی که لیزر روی آنها انجام شده است هر سه ساعت یک بار بزنید. استفاده از پماد زینک روی محل لیزر ضروری است. کرم روشن کننده را برای برطرف شدن التهاب پوست باید استفاده کنید. بعد از دو جلسه درمان از داروهایی که پزشک تجویز می نماید استفاده نمایید.

تنظیم چربی پوست در کلینیک مرکز سلامت و زیبایی غرب

در این مقاله سعی شد اطلاعات جامع و کاملی از نحوه تنظیم چربی پوست با آر اف فرکشنال برای شما همراهان همیشگی ارائه شود. شما می توانید با دانستن نکات گفته شده و رعایت تمام قوائد و اصول ذکر شده تنظیم چربی پوست خود را با آر اف فرکشنال به خوبی انجام دهید.

کلینیک زیبایی آفتابواقع در تهران زیر نظر دکتر علی مخبر مفتخر است بهترین خدمات را در زمینه های لیزر موهای زائد، هایفو تراپی، مزوتراپی، آر اف فرکشنال، تزریق ژل و فیلر، بوتاکس و ... برای مراجعه کنندگان و متقاضیان زیبایی ارائه دهد. کارشناسان متعهد و متخصص آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما و ارائه مشاوره برای انجام عملکرد زیبایی می باشند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB