کربوکسی تراپی بهتر است یا بوتاکس

12 اسفند ، 1400
کلینیک زیبایی آفتاب

 همان طور که می دانید با افزایش سن،  تغییرات زیادی در پوست ایجاد می شود. از جمله این تغییرات باید به افتادگی پوست یا چین و چروک های پوستی اشاره کرد. امروزه با پیشرفت علم، روش های درمانی جدیدی در حوزه خدمات زیبایی نیز به وجود آمده است. از جمله این روش ها، باید به روش کربوکسی تراپی و بوتاکس اشاره نمود.

در پاسخ به اینکه کربوکسی تراپی انتخاب مناسبی است یا بوتاکس؟ باید تفاوت‌ها، ماندگاری و کاربرد این روش ها را مد نظر قرار دهید. همچنین با مشاوره گرفتن از یک متخصص پوست، اقدام به انتخاب این روش ها برای جوانسازی پوست نمایید. در ادامه با کلینیک زیبایی آفتاب تهران همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی را از این دو عملکرد زیبایی بدست آورید.

تفاوت کربوکسی تراپی با بوتاکستفاوت کربوکسی تراپی با بوتاکس

آشنایی با کربوکسی تراپی و بوتاکس

قبل از آن که از تفاوت های هر یک از روش ها اطلاعاتی بدست آورید؛ لازم است با هر کدام در حد مختصر آشنایی نسبی داشته باشید. از روش بوتاکس که در حال حاضر با توجه به شهرتی که پیدا کرده است، دانش کافی را در بر دارید.

اما اگر بخواهیم به صورت محدود شرح دهیم، بوتاکس یک روش درمانی برای رفع چین و چروک ها می باشد. در این روش با فلج کردن عصب مربوطه مانع از بروز مجدد اتفاق می شوند. این روش درمانی برای رفع چین و چروک ها، خط اخم، خط خنده و ... کاربرد دارد.

روش کربوکسی تراپی نیز با تزریق کربن دی اکسید، بدن احساس کمبود اکسیژن می کند. در این مرحله به منطقه تحت درمان اکسیژن بیشتری ارسال می کند. این امر سبب افزایش کلاژن سازی می شود. در نهایت جوان سازی صورت می گیرد. از این روش برای رفع گودی زیر چشم، کاهش چربی و لاغری، رفع سلولیت و ... استفاده می گردد.

تاثیر کربوکسی تراپی بهتر است یا بوتاکس؟

از لحاظ  اینکه تاثیر کربوکسی تراپی بهتر است یا بوتاکس، باید عنوان شود که در روش بوتاکس ماده ای وارد پوست می شود که گاهی اوقات برخی افراد به آن حساسیت نشان می دهند. در روش کربوکسی تراپی تزریق دی اکسید کربن انجام می‌شود.

این روش یک روش غیر تهاجمی است که با افزایش جریان گردش خون و همچنین قابلیت ارتجاعی پوست، در کاهش چین و چروک های پوستی تاثیر زیادی می گذارد. از روش بوتاکس، برای رفع چین و چروک های سطحی پوست استفاده می شود. اما از کربوکسی تراپی، می‌توان برای برطرف نمودن چین و چروک های عمیق دور چشم و خطوط دور لب اشاره کرد. تاثیر گذاری بوتاکس در همان ابتدای انجام این روش نیز مشاهده می‌ شود. اما در کربوکسی تراپی، حدود یک هفته زمان می ‌برد تا تاثیرات این روش مشهود شود.

ماندگاری کربوکسی تراپی بهتر است یا بوتاکس؟

 در مورد اینکه ماندگاری کربوکسی تراپی بیشتر است یا بوتاکس، باید بدانید دوام هر کدام از این دو روش تقریباً یکسان است. در روش کربوکسی تراپی و بوتاکس ماده‌ هایی که به پوست تزریق می‌شوند، حدود ۳ الی ۶ ماه ماندگاری دارند. از تفاوت های این دو روش با یکدیگر، باید به میزان تاثیرگذاری آن ها در رفع چین و چروک های پوستی اشاره نمود.

بوتاکس بهتر است یا کربوکسی تراپیبوتاکس بهتر است یا کربوکسی تراپی

کاربرد کربوکسی تراپی بهتر است یا بوتاکس؟

دو روش کربوکسی تراپی و بوتاکس، از روش‌های جدید برای رفع تیرگی پوست و چین و چروک های پوستی هستند.  در مورد اینکه کاربرد و مزایا کربوکسی تراپی بیشتر است یا بوتاکس، باید به  محل تزریق اشاره کرد. معمولاً از کربوکسی تراپی برای رفع جای جوش و زخم، رفع افتادگی پوست و همچنین رفع کبودی زیر چشم استفاده می ‌شود. اما از بوتاکس، برای خطوط بین ابرو ها و همچنین خطوط اخم در پیشانی استفاده می گردد.

قیمت کربوکسی تراپی بهتر است یا بوتاکس؟

از نظر قیمتی کربوکسی تراپی و بوتاکس، تقریباً قیمت یکسان دارند. در مورد اینکه قیمت کربوکسی تراپی بهتر است یا بوتاکس، باید بدانید قیمت این دو روش بر اساس میزان سی سی ماده تزریق شده در پوست مشخص می شود. همچنین با توجه به آن که این اقدامات زیبایی را در کدام کلینیک پوستی و مرکز زیبایی انجام دهید قیمت متفاوت خواهد بود.

البته از یاد نبرید با توجه به برند های متفاوت در بوتاکس، ممکن است افزایش یا کاهش قیمت برای شما به وجود بیاید. تحقیقات لازم خود را انجام داده تا بهترین مرکز را مورد انتخاب خود قرار دهید. پس از آن از عوارض احتمالی نیز به دور بوده و بر  اساس هزینه مورد نظر خود اقدام به انجام هر یک از این عملکرد های زیبایی نموده اید.

دیگر مطالب مرتبط با این مقاله را در این بخش دنبال نمایید

پلکسر بهتر است یا بوتاکس؟

بوتاکس چیست و چگونه انجام می شود؟

کربوکسی تراپی چیست و نحوه انجام آن چگونه است؟

آستانه تحمل

برای همه ما همیشه انجام عمل کار سختی بوده است. این بار اما اقدام برای عملکرد زیبایی علاوه بر استرس های خود، ترس درد و نگرانی برای آستانه تحمل را نیز در بر دارد. از مقایسه این دو روش لازم است بدانید، کربوکسی تراپی درد چندانی ندارد.

البته قبل از انجام بوتاکس یا کربوکسی تراپی بهتر است به پزشک مربوطه میزان آستانه تحمل خود را اعلام کنید تا تدبیر مناسبی بیاندیشد. برای مثال در هنگام انجام بوتاکس می تواند از کرم های موضعی برای شما استفاده نموده تا ناحیه مربوطه کمی بی حس شود و حتی هیچ درد اندکی را هم متوجه نشوید.

ماده تزریقی در کربوکسی تراپی و بوتاکس

از دیگر تفاوت هایی که برای مقایسه این دو مورد ارائه می شود تا پاسخ مناسبی به سوال کربوکسی تراپی بهتر است یا بوتاکس؟ داده شود؛ بررسی ماده تزریقی در هر یک از عملکرد های زیبایی می باشد. در کربوکسی تراپی دی اکسید کربن به ناحیه تحت درمان تزریق شده و باعث تحریک سلول های پوستی و کلاژن سازی می شود.

اما در بوتاکس؛ ژل های مصنوعی، طبیعی، چربی ها به زیر پوست تزریق می شود. عمدتا ماده تزریقی اسید هیالورونیک است که در بدن انسان نیز تولید می شود. و مشکلی برای سلامت انسان ندارد. مگر مواردی که از پر کننده های مصنوعی استفاده شود و باعث بروز حساسیت یا آلرژی برای مراجعه کننده گردد.

کاربردها و مزایای بوتاکس و کربوکسی تراپیکاربردها و مزایای بوتاکس و کربوکسی تراپی

تعداد جلسات تزریق

از دیگر تفاوت هایی که میان این دو روش وجود دارد؛ تعداد جلسات تزریق است. در هر یک از روش ها با توجه به نوع پوست فرد تعداد جلسات بررسی شده و لحاظ می شود. عمدتا برای انجام کربوکسی تراپی لازم است فرد 2 تا 3 جلسه به کلینیک پوستی مراجعه نماید.

اما برای بوتاکس مراجعه کننده در همان یک جلسه معمولا کار خود را به پایان می رساند. از دیگر تفاوت هایی که لازم است بدانید؛ عمق تزریق به زیر پوست است. کربوکسی تراپی به لایه زیرین پوست تزریق می شود. اما در روش بوتاکس به لایه میانی پوست ژل هیالورونیک اسید تزریق می گردد.

کلینیک مرکز سلامت و زیبایی غرب

تا به این جا سعی شد اطلاعات بهینه ای به شما ارائه شود. اکنون می توانید تصمیم بگیرید که کربوکسی تراپی بهتر است یا بوتاکس؟ پس از آن می توانید با یک انتخاب مناسب از نتیجه عمل خود احساس رضایت خاطر کاملی داشته باشید.

کلینیک زیبایی آفتابمفتخر است شما را در انجام هر یک از این دو عملکرد زیبایی همراهی نماید. علاوه بر آن در این مجموعه می توانید از اقدامات دیگری همچون؛ تزریق ژل و فیلر، مزوتراپی، آبریژن، هایفوتراپی، میکرونیلدینگ، زاویه سازی صورت و ... بهره مند شوید. ضمن آرزوی سلامتی روز افزون بسیار خرسندیم که هم قدم با شما در این راه هستیم.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB