لیزر موهای زائد ضرر دارد یا نه

02 بهمن ، 1400
کلینیک زیبایی آفتاب

ضررهای لیزر موهای زائد این روزها از مهم ترین اتفاقاتی است که به صورت پیگیر مورد توجه مخاطبان این امر قرار گرفته است. زیرا با انجام لیزر می توانید از شر موهای زائدی که رشد سریعی دارند، خلاص شوید و دیگر نیازمند استفاده از تیغ های تیز و برنده، روش های طاقت فرسا، اپیلاسیون های طولانی مدت و ... نباشید.

با انجام پیگیر این روش می توانید برای همیشه از حضور موهای اذیت کننده راحت شوید، اما توجه به عوارض آن همیشه مورد دغدغه مراجعه کنندگان بوده است. کلینیک پوست و زیبایی غرب در این مقاله اطلاعات مفیدی از عوارض لیزر موهای زائد واژن، صورت، بدن، نقاط خصوصی مردان و ... میپردازد. با ما همراه باشید تا بتوانید اطلاعات کاملی از انجام این اقدام مهم زیبایی و ضررهای آن بدست آورده و با آرامش خاطر کامل تن به این اقدام دهید.

لیزر موهای زائد ضرر دارد؟لیزر موهای زائد ضرر دارد؟

عملکرد کلی لیزر درمانی

به طور کلی اگر قرار باشد بدانید لیزر چگونه باعث متوقف شدن رشد موها می شود، در ابتدا لازم است با نکات جزئی آشنایی داشته باشید. فولیکول ها، سلول هایی کوچک در لایه پوست هستند که ریشه مو در آن ها قرار داشته و به طور مداوم تقویت می شوند و رویش جدید موها را به ارمغان می آورند.

دستگاه لیزر اشعه خود را با طول موج مشخص به فولیکول ها می فرستد. این اتفاق باعث آسیب فولیکول ها شده و رشد مو در همان ناحیه مشخص پس از تکرار دفعات مشخص که توسط پزشک تعیین می گردد برای همیشه متوقف می شود.

کاربردهای اصلی لیزر درمانیکاربردهای اصلی لیزر درمانی

عوامل بروز عوارض و ضررهای لیزر موهای زائد

برخی از موضوعات با عدم رعایت صحیح ممکن است باعث بروز خطرات احتمالی و در نهایت منجر به ضررهای لیزر درمانی موهای زائد شود. همچون؛

 • مدت زمان غیر استاندارد تابش لیزر با طول موج متفاوت
 • محاسبه نادرست نقطه تابش و میزان آن
 • استفاده نادرست و غیر اصولی از عملکرد های خنک سازی
 • قرار گرفتن در معرض نور آفتاب و سولاریوم
 • درمان با دستگاه های نا مناسب
 • انجام کار توسط اپراتور و فرد بی تجربه
 • مراجعه به مراکز پوستی و درمانی بدون مجوز
 • عدم رعایت موارد ضروری پس از لیزر
 • و ...

عوارض احتمالی لیزر موهای زائدعوارض احتمالی لیزر موهای زائد

  ضررهای لیزر موهای زائد و رفع خطرات احتمالی آن

  عمدتا هیچ روش درمانی و زیبایی بی خطر نیست. لذا آن که این روش نیز با نور لیزر در ارتباط می باشد. لازم به توجه است که لیزر موهای زائد تقریبا هیچ ضرری برای بدن نداشته است مگر با مشکلات احتمالی و خطاهای انسانی هموار شود.

  در غیر این صورت پس از تحقیقات بسیار مشخص شد که لیزر برای سلامت انسان، حذف پرده بکارت، سرطان تخمدان، سرطان پوست و ... اثری نداشته  است و هیچ یک از مشکلات فوق با عوارض لیزر موهای زائد و سرطان به وجود نمی آید. اما لازم است از نکات ضروری و مهمی پیروری کنید تا مشکل خاصی برای شما به وجود نیاید. در ادامه به برخی مشکلات و راهکار های آن پرداخته ایم.

  • پس از انجام لیزر از نور آفتاب دوری کنید و اندام مشخصی که لیزر شده است را تحت نور خورشید قرار ندهید تا از مضرات لیزر در برابر آفتاب برای خود جلوگیری نمایید.
  • از استعمال کرم ها ضد آفتاب و تمدید آن هر 2 ساعت یک بار هرگز غافل نشوید.
  • خطرات احتمالی لیزر توسط کاربر ممکن است تاثیرات مضری همچون سوختگی، تاول، ایجاد لکه های پوستی و ... برای شما ایجاد نموده باشد. این اتفاقات نیز با گذر زمان و انجام اقدامات درمانی موثر قابل حل است.
  • برخی از افراد دچار پوسته پوسته شدن، زخم و اسکار در ناحیه لیزر شده می شوند در چنین شرایطی با کلینیک پوستی یا پزشک مورد نظر خود تماس حاصل فرموده و درمان را طبق دستور ایشان آغاز نمایید.
  • نگران آسیب دیدن چشم ها نباشید، شما از عینک مخصوص در طول عملکرد لیزر درمانی موهای زائد استفاده می نمایید که مانع از رسیدن اشعه به چشم های شما می شود.
  • عارضه هایپر پیگمنتیشن و هیپر پیگمنتیشن نیز در برخی افراد مشاهده می شود. که به زبان ساده افزایش رنگدانه های پوست و کاهش رنگدانه ها در قسمت لیزر شده گفته می شود. این اتفاق باعث تیره و روشن شدن پوست می گردد. این مورد نیز مقطعی بوده و گذرا می باشد به شرط آن که از عوامل تاثیر گذار و شدت دهنده بر این موضوع به طور جدی دوری کنید.
  • عوارض لیزر موهای زائد آقایان نیز همچون بانوان بوده و تمام موارد ذکر شده را شامل می شود. همچنین ماندگاری دائمی نداشته و قابل درمان است.
  • تمام عوارض به وجود آمده را می توان با استفاده از شرایط خنک سازی، استعمال کرم های مشخص و ... به آسانی درمان نمود.

  دیگر مقالات مرتبط با این مقاله را در این بخش دنبال نمایید

  تمام نکاتی که باید درباره لیزر موهای زائد بدانید

  بررسی خطرات و عوارض لیزر موهای زائد در دوران بارداری

  ضررهای هر یک از دستگاه های لیزر درمانی

  امروزه با پیشرفت صنعت پزشکی و حضور مهندسان پزشک موفق در تمام دنیا، دستگاه ها و تجهیزات بروز و کار آمدی ساخته شده و در دسترس عموم مردم قرار گرفته است. که می تواند مانع از عوارض احتمالی برای شما شود. زیرا برای هر سبک مو و رنگ پوست دستگاه مناسب خود وجود دارد.

  برای مثال اگر از موهای مشکی و پوست سفید رنگی برخوردار هستید، دستگاه های الکساندرایت می تواند تضمین خوبی برای حذف موهای زائد باشد. به طور کلی دستگاه های لیزر درمانی همچون؛ الکساندرایت، کندلا، دایود و دکا می باشند که در کشور ایران نیز قابل استفاده کاربران قرار گرفته است.

  همچنین ضرورت دارد که با توجه به تنوع دستگاه های لیزر حتما با پزشک مربوطه و اپراتور انجام لیزر درمانی مشورت های لازم را داشته باشید تا بهترین دستگاه با توجه به پوست و مو شما مورد استفاده تان در کلینیک پوستی مورد نظر قرار گیرد. در این صورت می توانید از بروز خطرات احتمالی و عوارض لیزر موهای زائد جلوگیری نمایید.

  عوارض احتمالی دستگاه های لیزر درمانیعوارض احتمالی دستگاه های لیزر درمانی

  لیزر موهای زائد بدون عوارض و ضرر

  در این مقاله سعی شد اطلاعات مفید و کاملی از عوارض لیزر موهای زائد به تمام علاقه مندان برای انجام لیزر درمانی ارائه شود. شما می توانید با مراجعه به کلینیک زیبایی آفتاب تهران از خدمات پزشک متبحر بهر مند شده و مانع از بروز هر یک از اتفاقات ذکر شده تحت عنوان ضررهای لیزر شوید. بهتر است تمام نکات و اقدامات لازمی که در این مقاله خدمت شما گفته شده است را رعایت نموده تا جلسات درمانی خود را با بهترین حالت ممکن پشت سر بگذارید.
  اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
  6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB