زاویه سازی صورت با تزریق ژل یا تزریق چربی

01 دی ، 1400
کلینیک زیبایی آفتاب

امروزه افراد زیادی تمایل به اصلاح نقص و عیوب ترکیب صورت خود می دارند. اما نمی دانند میان زاویه سازی صورت با ژل یا چربی کدام را انتخاب کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در کلینیک زیبایی آفتاب تهران تا پایان مقاله همراه باشید.

زاویه سازی صورت چیست؟

موضوع مورد بحث ما در این مقاله تفاوت میان زاویه سازی صورت با ژل یا چربی است. اما قبل شروع مقایسه، می خواهیم در مورد اصل زاویه سازی به هر دو روشی صحبت کنیم. زاویه سازی فک برای حجیم تر و خوش فرم تر کردن فک انجام می شود. روش های متفاوتی مانند تزریق ژل، تزریق چربی، عمل های جراحی وجود دارد.

در تمامی این روش ها به رفع عیوب شکل کلی صورت می پردازند. به طور مثال یکی از شایع ترین عیب های صورت در ایران چانه کوتاه و کوچک است. این نوع چانه ها شکل کلی صورت را به هم می ریزند و بیشتر زمانی به چشم می آیند که دارای پیشانی بلند نیز باشید. در کل سه راه برای زاویه سازی صورت وجود دارد:

عمل جراحی پرهزینه ترین راه می باشد و دائمی است یعنی در صورت عدم رضایت از صورت جدید خود نمی توانید آن را به حالت قبل برگردانید. دو روش دیگر یعنی زاویه سازی صورت با ژل یا چربی روش های تزریقی می باشند.

انجام زاویه سازی صورتانجام زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت با تزریق ژل

ژل ماده ی است که در آزمایشگاه ها تولید می شود، اما عناصر تشکیل دهنده آن عناصر طبیعی می باشند، مانند کلاژن یکی از مواد مهم تشکیل دهنده ی پوست انسان می باشد. برای تزریق ژل از فیلر ها استفاده می کنند، ابتدا منطقه ی مورد نظر را بی حس کرده و سپس از طریق سرنگ های مخصوص تزریق انجام می شود. به دلیل بی حسی شما درد خاصی را متوجه نمی شوید و فقط دو الی سه روز محل مورد تزریق  ورم می کند و دوره ی نقاهت و یا درد و ... ندارید.

تزریق ژل یک روش موقتی می باشد و نهایت تا یکسال دوام می آورد سپس ژل های هیالورونیک ذوب شده و جذب صورت می شوند، یعنی صورت به حالت قبل از تزریق بر می گردد. حتی اگر شما از صورت خود بعد از تزریق ژل راضی نبودید، می توانید به پزشک مراجعه کنید آن ها به صورت شما پک آنزیم ها را تزریق می کنند که باعث نابودی خیلی سریع ژل و بازگشت صورت به حالت اولیه می شود. پس اگر می خواهید تغییری موقتی داشته باشید و ریسک پذیر نیستید، پیشنهاد می کنیم در میان دو روش زاویه سازی صورت با ژل یا چربی، تزریق ژل را انتخاب کنید.

زاویه سازی صورت با تزریق ژلزاویه سازی صورت با تزریق ژل

زاویه سازی صورت با تزریق چربی

تزریق چربی یکی از راه های دائمی زاویه سازی فک می باشد. در این روش چربی از بدن خود فرد گرفته می شود و به نواحی تحتانی صورت تزریق می شود. این چربی از قسمت هایی مانند شکم، ران و ...  با انجام عمل لیپوساکشن گرفته می شود به همین خاطر پر دردسر تر از تزریق ژل می باشد.

پس از گرفتن حدود 200 میلی لیتر چربی از بدن آن را وارد دستگاه سانتریفیوژ مخصوص می کنند و ذرات سبک و آبکی آن جدا می شود، سپس دانه های نرم و خالص چربی را به صورت تزریق می کنند. این چربی ها غیر قابل اشباع می باشند و جذب صورت نمی شوند یعنی حتی ممکن است تا پایان عمر باقی بمانند، به همین خاطر این روش را دائمی می نامند. با توجه به این موارد اگر شما به دنبال راه حلی با دوام و دائمی هستید و از نتیجه تزریق مطمئن هستید بهتر است در میان زاویه سازی صورت با ژل یا چربی، تزریق چربی را انتخاب نمایید.

دیگر مطلب مرتبط با این مقاله را در این بخش دنبال نمایید

زاویه سازی صورت چگونه انجام می شود؟

تفاوت های میان زاویه سازی صورت با ژل یا چربی

تفاوت هایی که میان زاویه سازی صورت با ژل یا چربی وجود دارد بسیار واضح و روشن می باشد. ما چند مورد از این تفاوت ها را نام می بریم و توضیح مختصری می دهیم:

  • تزریق چربی به دلیل لیپوساکشن سخت تر و پرکار تر است.

  • هزینه ی  تزریق چربی بالاتر از تزریق ژل می باشد .

  • مواد چربی از بدن خود شخص برداشته می شود پس هیچ حساسیتی برای فرد ندارد.

  • چربی ها روان تر و نرم تر از ژل ها می باشند.

  • تزریق چربی دائمی است و امکان بازگشت به حالت قبلی را ندارد،اما ژل ها را می توان از بین برد و به حالت اول برگرداند.

  • تزریق چربی چندین سال و گاه تا پایان عمر دوام می آورد ،اما تزریق ژل خیلی عمر کوتاه و یکساله ای دارد و به ترمیم های شش ماه یکبار نیاز دارد .

  • و...

این تفاوت ها انتخاب را برای فرد آسان می کند، نتیجه ی ظاهری هر دو یکسان می باشد، اما راه حل و دوام آن ها متفاوت است.

زاویه سازی صورت با تزریق ژل یا چربی؟زاویه سازی صورت با تزریق ژل یا چربی؟

زاویه سازی صورت با ژل یا چربی؟ کدام بهتر است؟

هر دو این روش ها ،روش های بی خطر و بدون نقاهت می باشند . هزینه هر دو از عمل جراحی کمتر می باشد و هیچ کدام عوارض خاصی ندارند. شما ابتدا باید تصمیم خود را بگیرید که می خواهید شکل صورت خود را برای همیشه تغییر دهید یا برای دوره ی موقت؟ تزریق چربی برای افرادی که مواد شیمیای و... آلرژی دارند کم ریسک تر می باشد، چرا که از بدن خود فرد گرفته می شود.

اما بسیار کم پیش می آید که کسی به ژل حساسیت داشته باشد. افراد برای انجام زاویه سازی فک ابتدا باید با یک پزشک متخصص زیبایی صحبت کنند و پس از دریافت مشاوره و راهنمایی میان زاویه سازی صورت با ژل یا چربی بهترین راه را انتخاب نمایند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB