نحوه خوابیدن بعد از انجام تزریق بوتاکس چگونه است؟

09 اسفند ، 1399
کلینیک زیبایی آفتاب

هرچیزی که باید درباره نحوه خوابیدن بعد از انجام تزریق بوتاکس بدانید

نحوه خوابیدن بعد از انجام تزریق بوتاکس در نتیجه نهایی بوتاکس تاثیرگذار است و باید نکاتی را هنگام خوابیدن رعایت کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. همه ما به دنبال زیبایی بیشتر و رفع چین و چروک صورت خود هستیم از این رو اکثر مواقع به دنبال راهی برای رفع مشکلات پوستمان و زیبایی بیشتر، می گردیم. یکی از راه های تاثیرگذار در زیبایی و رفع چین و چروک تزریق بوتاکس در مراکز زیبایی تحت نظر پزشک است اما قبل و بعد از تزریق بوتاکس نکاتی را باید رعایت کنی تا به نتیجه مطلوب برسید. در ادامه به معرفی بوتاکس و باید و نباید های قبل و بعد از تزریق و همچنین عوارض هایی که ممکن است به وجود آید، می پردازیم. با ما همراه باشید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکسمراقبت های بعد از تزریق بوتاکس 

بوتاکس چیست؟

یکی از عمل های زیبایی بدون نیاز به جراحی، بوتاکس است که طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. در این روش از سم بوتولینوم استفاده می شود و عضلاتی را که موجب ایجاد چین و چروک در صورت می شود را به صورت موقت فلج می کند. این سم به صورت موضعی به زیر پوست تزریق می شود و هیچ خطری برای بدن انسان ندارد. عمل بوتاکس هر 3 تا 6 ماه یکبار باید تجدید شوند زیرا عضلات را به صورت موقت فلج می کند و نیاز به تجدید این کار دارد. برای تزریق بوتاکس زمانی بین 10 تا 20 دقیقه مورد نیاز است و تاثیرات آن را پس از گذشت 4 تا 7 روز مشاهده می کنید. شما باید نحوه خوابیدن بعد از انجام تزریق بوتاکس و همچنین نکات دیگر را قبل و بعد از آن رعایت کنید تا به نتیجه ای که می خواهید برسید.

باید و نباید های قبل از تزریق بوتاکس

برای اینکه تزریق بوتاکس شما به خوبی انجام شود و نتیجه کار مطلوب باشد یکسری از نکات را باید راعت کنید که شامل موارد زیر می شود:

 • در اولین اقدام قبل از تزریق بوتاکس پیدا کردن دکتر مجرب و با تجربه در این کار است و تزریق بوتاکس ره به افراد ناشی نسپارید و حتما این کار را در کلینیک زیبایی انجام دهید.

 • از مصرف سیگار، الکل، مواد مخدر از 2 هفته قبل خودداری کنید.

 • از مصرف داروهای ضد التهابی و حساسیت زا و همچنین مسکن ها از 2 هفته قبل خودداری کنید زیرا ممکن است باعث خونریزی و کبودی در محل تزریق شود.

 • اگر در حال مصرف دارویی هستید قبل از تزریق با پزشک خود مشورت کنید.

 • خانم های باردار و شیرده تزریق بوتاکس را به تعویق بیاندازید.

 • قبل از تزریق بوتاکس از آرایش کردن خودداری کنید.

مراقبت های پس از تزریق بوتاکس

به همان اندازه که مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس اهمیت دارد، مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس برای نتیجه گیری بهتر و موثرتر اهمیت بسزایی دارد. یکی از مراقبت های مهم نحوه خوابیدن بعد از انجام تزریق بوتاکس است که در ادامه به صورت دقیق تر به این مبحث می پردازیم. مراقبت هایی که باید انجام دهید:

 • صورت خود را تا چند ساعت پس از تزریق بوتاکس نشوید ولی اگر مجبور به این کار بودید صورت خود را با آب سرد و بدون ماساژ دادن پوست بشوید.

 • 24 ساعت پس از تزریق بوتاکس ورزش نکنید زیرار فشار خون را بالا می برد و در نتیجه بوتاکس را اختلال ایجاد می کند.

 • 24 ساعت پس از تزریق بوتاکس از انجام دادن کارهایی که باعث تعریق می شوند خودداری کنید.

 • آرایش کردن پس از تزریق بوتاکس بلامانع است اما بهتر است تا 24 ساعت از آرایش کردن صورت خودداری کنید.

 • محل تزریق را ماساژ ندهید زیرا امکان جابه جایی مواد وجود دارد.

نحوه و طرز خوابیدن بعد از تزریق بوتاکسنحوه و طرز خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس 

نحوه خوابیدن بعد از انجام تزریق بوتاکس باید چگونه باشد؟

یکی از دغدغه های افرادی که بوتاکس انجام می دهند نحوه خوابیدن بعد از انجام تزریق بوتاکس است و نمی دانند به چه حالتی باید بخوابند. در ادامه به دغدغه این افراد می پردازیم. پس از انجام تزریق بوتاکس مواد زیر پوست نباید جابه جا شوند تا تاثیر خود را بگدراند و عوارضی برای شما به وجود نیاید از این نحوه خوابیدن بعد از انجام تزریق بوتاکس بسیار مهم است و نکات را باید رعایت کنید. بعد از تزریق بوتاکس تا 4 ساعت نخوابید ،دراز نکشید و خم نشوید زیرا ممکن است مواد زیر پوست شما جابه جا شود و به حفره چشمی وارد شود و عوارضی مانند افتادگی پلک و دوبینی برای شما به وجود آید. اگر مواد تکان بخورد و به حرفه چشمی برود درمان آن 3 ماه یا بیشتر زمان میبرد. بهترین زمان برای برای تزریق بوتاکس اول صبح است تا بقیه روز را احساس خستگی و خواب آلودگی نکنید.

بهترین نحوه خوابیدن بعد از انجام تزریق بوتاکس چگونه است؟

طبق گفته پزشکان و متخصصان بهتر است چند روز اول به پهلو و دمر نخوابید و بهترین نحوه خوابیدن بعد از انجام تزریق بوتاکس، برای خوابیدن به پشت و روی کمر است. در این حالت سر و گردن شما رو به بالا است و احتمال جابه جایی مواد در صورت شما به حداقل میرسد. ممکن است پس از تزریق بوتاکس احساس سرگیجه و خستگی داشته باشید ولی سعی کنید تا 4 ساعت اول دراز نکشید زیرا همانطور که اشاره کردیم نحوه خوابیدن بعد از انجام تزریق بوتاکس بسیار مهم است.

عوارض تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس چون به صورت موضعی و موقت است عوارض خاصی ندارد مگر اینکه نحوه خوابیدن بعد از انجام تزریق بوتاکس را رعایت نکنید و مواد زیر پوست شما جابه جا شود، همین امر می تواند باعث افتادگی پلک و دوبینی شود. البته این نکنه را به شما عرض کنم که جابجایی مواد برای تمام افراد اتفاق نمی افتد ولی برای پیشگیری از این اتفاق بهتر است مراقبت های لازم بعد از تزریق بوتاکس را انجام دهید. 

طرز خوابیدن صحیح بعد از تزریق بوتاکسطرز خوابیدن صحیح بعد از تزریق بوتاکس 

شما برای کسب اصلاعات بیشتر می توانید از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB