رفع سیاهی و گودی زیر چشم با کربوکسی تراپی

09 اسفند ، 1399
کلینیک زیبایی آفتاب

سیاهی و گودی زیر چشم خود را با کربوکسی تراپی حل کنید 

رفع سیاهی و گودی زیر چشم با کربوکسی تراپی یک راه حل پزشکی و مطمئن برای جوانسازی پوست اطراف چشم شما می باشد. چشم ها یک عضو مهم در صورت هستند که در برخوردهای اجتماعی اولین چیزی که در صورت هر فردی جلب توجه می کند چشم و پوست اطراف آن می باشد. چشم و ناحیه ی اطراف آن در میزان سن و اینکه سالم یا بیمار به نظر برسید خیلی تاثیرگذار می باشد. بسیاری از پزشکان و محققان در حوزه سلامت و بهداشت پوست راه حل های متفاوتی ابداء کرده اند که هر کسی با توجه به نوع عرضه ی پوستی روش درمان متفاوتی دارد.

درمان سیاهی و گودی زیر چشم با کربوکسی تراپیدرمان سیاهی و گودی زیر چشم با کربوکسی تراپی 

روش های رفع گودی و سیاهی زیر چشم

داشتن گودی و سیاهی در ناحیه ی زیر چشم چندان خوشایند نیست و باعث می شود مسن و بیمار به نظر برسید و در صورت تغییر رنگ و ایجاد گودی زیر چشم هر چه سریعتر به پزشک متخصص مراجعه کنید چرا که با گذشت زمان شدیدتر خواهد شد و معالجه آن سخت تر و هزینه برتر می شود. با توجه به اینکه علت ایجاد گودی و سیاهی زیر چشم چیست روش های درمان متفاوتی وجود دارد حتی در موارد خیلی کم و سطحی که ناشی از عدم خواب کافی در طول شبانه روز می باشد، می توان با استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی آن را پوشاند. در موارد شدیدتر که احتیاج به معالجه توسط پزشک است استفاده از کرم های مختلف برای کاهش تیرگی و یا لیزر و پیلینگ شیمیایی برای درمان تیرگی استفاده خواهد شد. تزریق ژل یا فیلر نیز می تواند برای درمان گودی زیر چشم موثر باشد.

دلایل متعدد و شایع در ایجاد گودی و سیاهی زیر چشم

شاید بسیاری تصور کنند گودی و سیاهی زیر چشم تنها به دلیل افزایش سن می باشد در صورتی که موارد زیادی می تواند باعث بوجود آمدن این عارضه ی پوستی شود. که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آلرژی
 • خستگی
 • اگزما یا التهاب پوستی
 • مالیدن بیش از حد چشم و خراشیدن آن
 • اختلالات رنگدانه ای
 • خواب ناکافی و استرس مداوم
 • کمبود ویتامین های سی و ایی
 • مصرف سیگار و یا هر نوع دخانیات دیگر
 • پوست نازک دور چشم و از بین رفتن چربی و کلاژن پوست
 • قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب
 • ورم آلرژیک مخاط بینی و وراثت

رفع سیاهی و گودی زیر چشم با کربوکسی تراپی

معمولا درمان های مرتبط با بیماری های پوستی به دو روش تهاجمی و غیر تهاجمی تقسیم می شود که رفع سیاهی و گودی زیر چشم با کربوکسی تراپی یکی از روش های غیر تهاجمی می باشد. در این روش درمان با استفاده از سوزن های مخصوصی گاز دی اکسید کربن به زیر لایه ی پوست تزریق می شود. دی اکسید کربن یک گاز کاملا غیر سمی می باشد که به طور روزانه توسط بدن انسان تولید شده و از طریق ریه و سایر دستگاه های تنفسی از بدن خارج می شود.

کربوکسی‌تراپی روشی برای رفع سیاهی دور چشمکربوکسی ‌تراپی روشی برای رفع سیاهی دور چشم 

کربوکسی تراپی چگونه باعث رفع گودی و سیاهی زیر چشم می شود؟

زمانی که گاز دی اکسید کربن توسط پزشک به زیر لایه ی پوست دور چشم شما تزریق می شود این پیام برای مغز ارسال خواهد شد که اطراف چشم دارای کبودی و کمبود اکسیژن می باشد و به همین دلیل عمل خونرسانی و تغذیه به ناحیه اطراف چشم شروع خواهد شد و بعد از تکرار این عمل به دفعات گودی و سیاهی زیر چشم بعد از مدتی ناپدید خواهد شد که به همین دلیل می توان رفع سیاهی و گودی زیر چشم با کربوکسی تراپی را یک روش موثر و طبیعی تر نسبت به درمان های شیمیایی و تزریق ژل دانست.

رفع سیاهی و گودی زیر چشم با کربوکسی تراپی چیست؟

به طور کلی به تزریق گاز کربن دی اکسید به لایه ی زیرین پوست را کربوکسی تراپی می گویند و به دستگاه مخصوصی که توسط آن این عمل انجام میشود کربوکسی نام دارد که در مصارف خانگی هم می توان از آن استفاده کرد اما به شما توصیه می کنیم به دلیل حساس بودن چشم و ناحیه اطراف آن برای رفع سیاهی و گودی زیر چشم با کربوکسی تراپی حتما به پزشک متخصص مراجعه فرمایید تا از ایمن بودن کار مطمئن شوید. البته دستگاه کربوکسی به غیر از رفع سیاهی و گودی زیر چشم کاربردهای دیگری نیز دارد که به اختصار آنها را در زیر معرفی کرده ایم:

 • رفع سلولیت و کاهش دادن وزن
 • رفع لک ها و آکنه های پوستی
 • رفع هر نوع چین و چروک و جوانسازی پوست
 • رفع ترک های پوستی که به دلایل مختلف ایجاد شده است
 • رفع هر نوع جوش و یا رد و اثری که از جوش بر روی پوست باقی مانده است

اما رفع سیاهی و گودی زیر چشم با کربوکسی تراپی رایج تر می باشد و به عنوان یک مکمل درمانی نیز در بعضی موارد مورد استفاده قرار می گیرد البته با نظر پزشک متخصص برای تسریع درمان به روش های دیگر از شیوه کربوکسی تراپی استفاده می شود.

حتما کربوکسی تراپی زیر نظر متخصص انجام شود

رفع سیاهی و گودی زیر چشم با کربوکسی تراپی شاید به دلیل ساده بودن شیوه ی کار شما را وسوسه کند که خودتان در منزل با دستگاه کربوکسی این کار را انجام دهید که به هیچ عنوان توصیه نمی شود. رفع سیاهی و گودی زیر چشم با کربوکسی تراپی نیاز به دقت بسیار بالایی دارد و در صورتی که شخص به این کار مسلط نباشد و مهارت های لازم را برای انجام آن کسب نکرده باشد ممکن است به عصب های موجود در اطراف چشم شما آسیب جدی وارد شده و یا حتی بینایی شما را دچار اختلال کند. حتی در انتخاب کلینیک زیبایی و پزشک خود دقت لازم را داشته باشید و از مناسب بودن پزشکی که برای درمان انتخاب می کنید اطمینان کافی حاصل کنید تا بعدها دچار عارضه های پوستی و بینایی نشوید چراکه آسیب های چشمی اغلب جبران ناپذیر هستند.

هزینه و مزایای شگفت انگیز کربوکسی تراپیهزینه و مزایای شگفت انگیز کربوکسی تراپی 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB