مقایسه مزوتراپی و پی آر پی

09 اسفند ، 1399
کلینیک زیبایی آفتاب

بررسی تفاوت های مزوتراپی با پی آر پی

یکی از سوال های همیشگی افراد تفاوت مزوتراپی با پی آر پی است. تفاوت مزوتراپی با پی آر پی همیشه مورد سوال و بحث بوده است. اگر به دنبال پاسخ خود هستند ما در این مقاله تفاوت ها و شباهت های این دو روش را به شما می گویم. با ما همراه باشید. بسیاری از افراد از کم پشت بودن موهای خود و ریزش شدید موها ناراضی هستند و به دنبال روشی برای قطع ریزش مو و جلوگیری از طاس شدن هستند. روش مزوتراپی و پی آر پی دو روشی هستند که تحت نظر پزشک ریزش موی شما را قطع می کنند و مانع طاسی شما می شوند. در ابتدا باید با هر کدام از این روش ها به دقیق آشنا شوید سپس تفاوت مزوتراپی با پی آر پی را پرس وجو کنید. هر دو روش مزوتراپی و پی آر پی برای افرادی که طاس هستند و مویی ندارند مناسب نیستند و نمی توانند مشکل این افراد را برطرف کنند. در ادامه روش های مزوتراپی و پی آر پی را به صورت جداگانه برای شما توضیح می دهیم.

مقایسه مزوتراپی و prp برای درمان ریزش مـومقایسه مزوتراپی و prp برای درمان ریزش مو 

مزوتراپی چیست؟

در روش مزوتراپی مواد مغذی و معدنی مورد نیاز بدن که کمبود آنها باعث ریزش موی سر شده اند را به ناحیه خاصی از پوست سر تزریق می کنند و با این کار از ریزش مو جلوگیری می کنند، همچنین دیده شده است که در این نوع درمان، فولیکول های مرده مو احیا می شوند که باعث برطرف شدن کم پشتی موها می شود. این روش نسبتا ارزان است و نیازی به تجهیزات زیاد و گران قیمت ندارد از این رو به راحتی می توانید از این روش استفاده کنید. در روش مزوتراپی ناحیه تزریق مواد در پوست میانی سر است.

پی آر پی چیست؟

در این روش ابتدا از فرد خون گرفته می شود و پس از بررسی پلاسمای خون و ایجاد تغییراتی در آن، پلاسمای غنی شده را طی 3 یا جلسات بیشتر به پوست سر تزریق می کنند. تزریق در هر جلسه کمتر از یک ساعت زمان می برد. در روش پی آر پی پلاسمای غنی شده را به می توان به همه لایه های پوست تزریق کرد.

مزوتراپی و پی آر پی چه شباهت هایی دارند؟

در هر دو روش شباهت ها و تفاوت هایی وجود دارد که این دو روش را از یکدیگر متمایز می کند. یکی از شباهت های روش مزوتراپی با پی آر پی این است که هر دو روش برای درمان و قطعی ریزش مو و کسانی که دچار کم پشتی مو هستنند مناسب است و برای کسانی که دچار طاسی هستند پاسخگو نیست. درد و خونریزی چندانی در هر دو روش وجود ندارد و معمولا هر دو روش در سه جلسه پاسخگو هستند. به هیچ عنوان هر دو روش را خارج از کلینیک زیبایی و به دست افراد غیر حرفه ای انجام ندهید و تنها تحت نظر پزشک در کلینیک های زیبایی این عمل را انجام دهید. در هر دو روش مزوتراپی و پی آر پی معمولا احتمال بروز عفونت و ایجاد ناراحتی های پوستی وجود ندارد و نگران عوارض بعد از تزریق نباشید.

پی آر پی و مزوتراپی؛ تفاوت، مقایسه پی آر پی و مزوتراپی؛ تفاوت، مقایسه  

تفاوت مزوتراپی با پی آر پی در چیست؟

یکی از اصلی ترین تفاوت مزوتراپی با پی آر پی در مواد و ناحیه تزریق آن به پوست سر است که در ادامه بیشتر به آنها می پردازیم. روش مزوتراپی نسبت به پی آر پی ارزانتر است از این رو متقاضی های بیشتری دارد. هر دو روش به متابولیسم بدن و گردش خون کمک می کنند ولی در روش مزوتراپی بیشتر است. تعداد جلسات در هر دو روش یکسان است و زمان جلسات پی آر پی یک ساعته ولی زمان جلسات مزوتراپی نیم ساعته است. این دو روش را می توان در کنار یکدیگر برای جواب گیری سریعتر و بهتر به صورت همزمان انجام دهید. لازم به ذکر است که هیچکدام از این روش ها درمان کاملا قطعی برای ریزش مو نیستند و در مواردی نیاز است روش های دیگر را امتحان کرد.

تفاوت مزوتراپی با پی آر پی در تزریق

همانطور که اشاره کردیم تفاوت مزوتراپی با پی آر پی در مواد و ناحیه تزریق به پوست سر است. در روش مزوتراپی در ابتدا بررسی های لازم جهت بررسی مواد مغذی و معدنی بدن و همچنین پروتئین بدن را انجام می دهند سپس با توجه به نیاز بدن شما این مواد را به ناحیه پوست میانی سر در 3 جلسه نیم ساعته تزریق می کنند، اما در روش پی آر پی ابتدا از شما خون گرفته می شود سپس تغییراتی را در پلاسمای خون شما ایجاد می کنند و پلاسمای تغییر داده شده را به پوست سر در 3 جلسه یک ساعته تزریق می کنند. در روش پی آر پی تزریق پلاسما را می توانند به هر ناحیه از پوست سر تزریق کنند و محل آن فرقی ندارد.

برای درمان ریزش مو کدام روش بهتر است؟

با توجه به تفاوت مزوتراپی با پی آر پی این سوال در ذهن ایجاد می شود که کدام روش بهتر است و نتیجه ی بهتری می توان از آن کسب کرد. هر دو روش نتیجه مطلوب را به شما می دهند و پس از اتمام جلسات نتیجه آن را مشاهده می کنید. روش مزوتراپی به دلیل ارزانتر بودن برای کسانی که قصد دارند هزینه کمتری متحمل شوند بهتر است و همچنین مدت زمان کمتری برای تزریق نیاز است از این رو برای افراد شاغل که زمان ندارند مناسب تر است.

سخن آخر

تفاوت مزوتراپی با پی آر پی زیاد و چشمگیر نیست و هر دو روش برای ریزش مو خوب هستند و موهای ضعیف شده شما را تقویت می کنند ولی بهتر است این روش ها را تحت نظر پزشک و در کلینیک های زیبایی انجام دهید تا نتیجه ی دلخواه خود را کسب کنید و دچار عفونت در ناحیه تزریق نشوید.از اینکه تا پایان متن ما را همراهی کردید از شما صمیمانه سپاسگزاریم.

مقایسه مزوتراپی و PRPمقایسه مزوتراپی و PRP 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB