با انواع لیزر پوست صورت آشنا شوید

02 اسفند ، 1402
کلینیک زیبایی آفتاب

«آیا لیزر پوست خوبه؟» این سؤالی است که بسیاری از علاقه‌مندان به درمان‌های پوستی، بارها از متخصصین پرسیده‌اند. بدون شک، لیزر در سال‌های اخیر توانسته است انقلابی در پزشکی زیبایی ایجاد کند. امروزه دستگاه‌های لیزر مختلف برای جوانسازی و رفع مشکلات پوستی به کار می‌روند. در این مقاله، شما را با انواع لیزر پوست صورت و کاربردهای آن آشنا خواهیم کرد. برای اطلاعات بیشتر با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید.

آشنایی با انواع لیزر صورت

می‌توان با معیارهای متفاوتی انواع لیزر پوست را دسته‌بندی و از هم جدا کرد. به‌طور کلی لیزرها با تولید پرتوهای قدرتمند با طول موج‌های متفاوت، روی سطح پوست تأثیر می‌گذارند و با تحریک سلول‌های پوستی، مشکلات آن را درمان می‌کنند.
می‌توان انواع لیزر پوست را از لحاظ طول موج، فناوری به‌کار رفته و کاربرد تقسیم کرد. ما تصمیم داریم که در ادامه، انواع دستگاه لیزر صورت را براساس کاربرد، تقسیم‌بندی کنیم.

انواع لیزر صورت

آشنایی با انواع لیزر صورت

لیزر پوست صورت برای لک 

لکه‌های پوستی می‌توانند گاهی بسیار آزاردهنده باشند و اعتمادبه‌نفس افراد را پایین بیاورند. خوشبختانه می‌توان طیف وسیعی از لکه‌های پوستی را با کمک لیزر از بین برد. به‌طور کلی در درمان لکه‌های صورت از انواع لیزر زیر استفاده می‌شود:

لیزر فرکشنال CO2 برای رفع لک

این لیزر با ایجاد منافذ ریز در سطح پوست، لایه‌های آسیب‌دیده را از بین می‌برد و به تولید کلاژن جدید کمک می‌کند. این روش برای درمان لک‌های قهوه‌ای، ملاسما، لک‌های پیری و تیرگی پوست مؤثر است.

لیزر IPL برای از بین بردن لک ها

این لیزر با تابش نور پالسی، رنگدانه‌های ملانین را هدف قرار می‌دهد و به روشن شدن پوست و رفع لک‌های قهوه‌ای و کک و مک کمک می‌کند.

لیزر کیوسوئیچ برای رفع لک صورت

این لیزر برای درمان لک‌های تیره و مقاوم به سایر روش‌ها مانند لک‌های ناشی از بارداری و آفتاب سوختگی موثر است. اگر مایلید بیشتر درباره لیزر لک صورت بدانید، خوب است که با عوارض لیزر لک های صورت آشنا شوید.

لیزر پوست صورت برای جای جوش

پس از درمان جوش، نوبت به حذف جای جوش می‌رسد. هرچند عموم لکه‌ها و آثار باقیمانده از جوش و آکنه، پس از مدتی خودبه‌خود از بین خواهد رفت، اما ممکن است در شرایط حاد، جای جوش به‌صورت فرورفتگی روی پوست باقی بماند. در این شرایط ممکن است به روش‌های تهاجمی‌تر برای از بین بردن آن نیاز داشته باشید.

دستگاه لیزر صورت برای جای جوش به شما کمک می‌کند تا در زمان کوتاهی به نتیجه دلخواه برسید و درمانتان را کامل کنید. موارد زیر از معروف‌ترین و بهترین انواع دستگاه لیزر برای بهبود و ترمیم جای جوش محسوب می‌شوند:

لیزر فرکشنال CO2 برای حذف جای جوش

این لیزر با تحریک کلاژن سازی، به پر شدن و صاف شدن جای جوش کمک می‌کند.

لیزر پوست صورت برای جای جوش

تصویری از لیزر صورت برای حذف جای جوش

لیزر سابسیژن به حذف جای جوش کمک می کند

این لیزر با سوزاندن لایه‌های زیرین پوست، باعث کلاژن سازی و صاف شدن جای جوش می‌شود.

لیزر تزریقی برای رفع جای جوش

در این روش، ماده‌ای به نام اسید هیالورونیک به زیر پوست تزریق می‌شود که به پر شدن جای جوش کمک می‌کند.

لیزر پوست صورت برای سفید شدن

لیزر روشن‌کننده پوست یکی از روش‌های مؤثر در از بین بردن هیپرپیگمانتاسیون و لکه‌های تیره آن است. در این روش، پرتوهای لیزر، لکه‌های پوستی را تحت تأثیر قرار می‌دهند و با لایه‌برداری عمیق پوست و تحریک تولید کلاژن می‌توانند پوستتان را یک‌دست و شفاف کنند. موارد زیر از انواع لیزر صورت برای درمان لک و سفیدی آن محسوب می‌شوند:

لیزر فرکشنال CO2 برای سفید کردن پوست

این لیزر با لایه برداری و تحریک کلاژن سازی، به روشن شدن و شفاف شدن پوست کمک می‌کند. آشنایی با تفاوت RF فرکشنال با لیزر فرکشنال CO2 نیز ممکن است برایتان جالب باشد.

لیزر IPL باعث سفیدی پوست می شود

این لیزر با تابش نور پالسی، رنگدانه‌های ملانین را هدف قرار می‌دهد و به روشن شدن پوست و رفع لک‌های قهوه‌ای و کک و مک کمک می‌کند.

لیزر کیوسوئیچ برای سفید شدن پوست

این لیزر برای درمان لک‌های تیره و مقاوم به سایر روش‌ها مانند لک‌های ناشی از بارداری و آفتاب سوختگی موثر است.

 لیزر پوست صورت برای منافذ باز

افزایش سن، تابش نور خورشید، عدم مراقبت اصولی از پوست، تجمع آلودگی، شرایط نامناسب آب و هوایی، ژن و بسیاری از عوامل دیگر می‌توانند موجب افزایش سایز منافذ پوست شوند. در حال حاضر، لیزر درمانی، درمان قطعی منافذ باز پوست محسوب می‌شود. شما می‌توانید با انواع لیزر زیر، به این هدف دست پیدا کنید:

لیزر فرکشنال CO2 برای منافذ باز پوست

این لیزر با تحریک کلاژن سازی، موجب سفت شدن پوست و کوچک شدن منافذ کمک می‌شود.

لیزر IPL برای رفع منافذ باز صورت

این لیزر با تابش نور پالسی، منجربه تحریک کلاژن سازی و کوچک شدن منافذ خواهد شد. 

لیزر آر اف برای کوچک کردن منافذ باز پوست

این لیزر با گرم کردن لایه‌های زیرین پوست، به سفت شدن پوست و کوچک شدن منافذ کمک می‌کند.

لیزر صورت برای مو

حذف موی زائد، یکی از دغدغه‌های همیشگی افراد است. اگر شما هم می‌خواهید به‌طور قطعی و دائمی از شر موی زائد بدن خلاص شوید، می‌توانید از فناوری لیزر کمک بگیرید. انواع طول موج لیزر با هدف قرار دادن فولیکول مو و تخریب آن، می‌توانند به شکل قابل توجهی حجم موی ضخیم و زائد بدن را کاهش دهند. برای شناخت بیشتر دستگاه‌ها می‌توانید مقاله بهترین دستگاه ها برای لیزر موهای زائد را بخوانید. البته امروزه از سه نوع لیزر برای حذف موی صورت کمک گرفته می‌شود:

لیزر الکساندرایت برای رفع موی زائد

این لیزر موهای ضخیم و تیره‌رنگ در پوست‌های روشن را هدف قرار می‌دهد و بهترین تأثیر را روی آن می‌گذارد.

لیزر الکساندرایت برای رفع موی زائد

عکسی از لیزر الکساندرایت برای رفع موی زائد

لیزر دایود برای رفع موی زائد

این لیزر برای موهای نازک و روشن در پوست‌های تیره مناسب است؛ به همین دلیل بسیاری از متخصصین معتقدند عموم متقاضیان حذف موی زائد در مناطق خاورمیانه، می‌توانند از دایود نتیجه بهتری بگیرند. آشنایی با تفاوت لیزر دایود با الکساندرایت نیز در این زمینه می‌تواند برایتان مفید باشد.

لیزر اندیگ برای از بین بردن موی زائد

این لیزر برای انواع موها در پوست‌های با رنگ‌های مختلف مناسب است.

فواید و عوارض لیزر پوست صورت چیست؟

لیزر صورت به دلیل مزایا و عملکرد متنوع خود برای افراد، به‌صورت گسترده در کلینیک‌های تخصصی پوست و مو مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته هنوز هم بسیاری از افراد در مورد نحوه عملکرد و اثرگذاری درمان با لیزر مطمئن نیستند و از عوارض احتمالی آن هم نگرانند. می‌توانیم با اطمینان به شما بگوییم که این درمان بدون کمترین عارضه خواهد بود و کفه نتایج مطلوب آن از عوارض آن سنگین‌تر است. موارد زیر از مهم‌ترین مزایا و عوارض لیزر پوست صورت محسوب می‌شوند:

مزایای لیزر پوست صورت

 • روشی غیرتهاجمی و اثرگذار
 • بدون نیاز به جراحی، بخیه و برش
 • عدم نیاز به مراقبت و نقاهت بعد از عمل
 • کمترین میزان ریسک عفونت
 • عوارض جانبی کم
 • نتایج سریع و ماندگار

معایب لیزر پوست صورت

 • قرمزی و تورم
 • امکان برگشت عارضه
 • درد
 • پوسته پوسته شدن پوست
 • تغییر رنگ پوست
 • عفونت در صورت اجرای کار در شرایط غیر بهداشتی

 مراقبت های بعد از لیزر پوست صورت 

مراقبت های پس از لیزر صورت نقشی حیاتی در دستیابی به نتایج مطلوب و جلوگیری از عوارض جانبی دارد. اگر تحت درمان با لیزر صورت قرار داشتید، بهتر است برای دستیابی به نتایج بهتر و جلوگیری از بروز عوارض پس از آن، موارد زیر را رعایت کنید:

1. محافظت از پوست در برابر نور خورشید

 • از ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر به طور مرتب استفاده کنید.
 • از کلاه و عینک آفتابی برای محافظت بیشتر کمک بگیرید.
 • در معرض نور مستقیم خورشید، به‌خصوص در ساعات اوج (10 صبح تا 4 بعد از ظهر) قرار نگیرید.

2. خنک نگه داشتن پوست

 • از کمپرس سرد برای خنک نگه داشتن پوست کمک بگیرید.
 • از شستشوی صورت با آب داغ خودداری کنید.
 • از حمام آب گرم یا سونای داغ استفاده نکنید.

3. مرطوب نگه داشتن پوست

 • از مرطوب کننده ملایم و بدون عطر به طور مرتب استفاده کنید.
 • از کرم های ضد التهاب و ترمیم کننده پوست طبق دستور پزشک کمک بگیرید.

مراقبت های بعد از لیزر پوست صورت

مرطوب نگه داشتن پوست بعد از لیزر

4. اجتناب از آرایش و مواد شیمیایی

 • تا 24 ساعت پس از لیزر آرایش نکنید.
 • از محصولات مراقبتی پوست که حاوی مواد شیمیایی قوی هستند دور بمانید.
 • از داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن یا آسپرین بدون تجویز پزشک استفاده نکنید.

5. رعایت بهداشت

 • دست‌های خود را قبل از لمس صورت بشویید.
 • از ملحفه و حوله تمیز استفاده کنید.
 • از پدهای ضدعفونی کننده برای تمیز کردن پوست کمک بگیرید.

قیمت لیزر پوست صورت

نمی‌توان هزینه دقیقی برای لیزر صورت ارائه داد. تعرفه این دسته از خدمات زیبایی بیش از هر چیزی به هدفِ درمانی، ناحیه تحت درمان و فناوری به کار رفته بستگی دارد. همچنین، کلینیک انتخابی شما و سطح خدمات دریافتی هم در قیمت لیزر تأثیرگذار خواهد بود. مثلاً هزینه لیزر پوست صورت برای سفید شدن تفاوت قابل توجهی با هزینه لیزر موی زائد صورت دارد. بهترین کار برای آگاهی از قیمت لیزر صورت این است که تعرفه خدمات را از کلینیک انتخابی‌تان دریافت کنید.

دریافت خدمات لیزر پوست صورت در کلینیک آفتاب

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با انواع لیزر پوست صورت مثل لیزر موهای زائد آشنا کنیم. شما می‌توانید برای دریافت انواع خدمات مربوط به لیزر صورت به کلینیک آفتاب مراجعه کنید. ما به شما کمک می‌کنیم تا بهترین خدمات مربوط به زیبایی پوست را با بهترین کیفیت دریافت کنید. برای دریافت وقت مشاوره و ویزیت با همکاران ما در واحد تماس کلینیک تخصصی پوست و مو آفتاب ارتباط بگیرید.

سؤالات متداول:

1. انواع لیزر پوست صورت چه هستند؟

شما می‌توانید برای از بین بردن لک‌‌های صورت، برای رفع جای جوش، برای سفید کردن پوست صورت و برای رفع موهای زائد از لیزر استفاده کنید.

2. مراقبت های بعد از لیزر پوست صورت چه هستند؟

استفاده از ضدآفتاب، خنک نگه داشتن پوست، استفاده از مرطوب کننده، اجتناب از آرایش و رعایت بهداشت از مهم‌ترین کارهایی هستند که بعد از لیزر پوست صورت باید انجام بدهید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB