دلایل کبودی زیر چشم با مزوتراپی و روش های درمان آن

29 شهریور ، 1401
کلینیک زیبایی آفتاب

دانستن دلایل کبودی زیر چشم با مزوتراپی و روش های درمان آن به شما کمک می کند تا در صورت بروز این اتفاق بتوانید بهترین عملکرد را پیاده سازی نمایید و برای تسریع آن مراقبت های مهم را در پیش بگیرید. چشم ها مهمترین قسمت صورت هر فرد هستند. زیرا در هنگام برقراری ارتباط، مخاطبان شما ابتدا به چشم هایتان خیره می شوند.

مزوتراپی یکی از جدیدترین راهکار هایی است که افراد برای درمان مشکلات پوستی خود از آن بهره مند می شوند. با افزایش سن، عوامل ژنتیکی، بروز بیماری های مختلف و ... سبب به وجود آمدن لکه های پوستی، چین و چروک ها، سیاهی و گودی زیر چشم، خطوط اخم، پنجه کلاغی و ... می شوند. به همین منظور افراد با استفاده از روش مزوتراپی برای درمان آن اقدام می کنند. در این مقاله با کلینیک زیبایی آفتاب تهران برای دریافت اطلاعات بیشتر همراه باشید.

کبودی چشم بعد از مزوتراپیکبودی چشم بعد از مزوتراپی

مزوتراپی چیست؟

قبل از آن که به بررسی دلایل کبودی زیر چشم با مزوتراپی و روش های درمان آن بپردازیم بهتر است بدانید این عملکرد چیست و چگونه عمل می کند. در واقع  یک روش تزریقی با خاصیت درمانی می باشد که می تواند یک اقدام موثر برای رفع مشکلات پوستی مراجعه کنندگان واقع شود.

در حقیقت در مزوتراپی همانطور که از نام آن پیداست مواد تشکیل دهنده به لایه میانی پوست تزریق می شود و با تحریک کلاژن سازی و تولید الاستین باعث درمان مشکل می شود. آنزیم ها، ویتامین ها، اسید هیالورونیک، عصاره های گیاهی و ... از جمله مواردی هستند که در کوکتل های تزریقی مزوتراپی مورد استفاده قرار گرفته و باعث درمان به همراه جوانسازی و شادابی پوست می شوند.

ایجاد کبودی زیر چشم با مزوتراپی

یکی از اقدامات موثری که افراد از مزوتراپی استفاده می کنند درمان مشکلات دور چشم است. سیاهی و گودی زیر چشم، درمان پف و ... از جمله عواملی هستند که افراد از مزوتراپی برای درمان این اقدام به خوبی بهره مند می شوند. اما مسئله مهم آن جاست که در برخی موارد بعد از انجام مزوتراپی افراد دچار کبودی، تورم و ... در اطراف چشم خود می شوند.

این اتفاق می تواند علت های مختلفی داشته باشد که در اینجا به بررسی دلایل کبودی زیر چشم با مزوتراپی و روش های درمان آن خواهیم پرداخت. شما می توانید با رعایت مراقبت های مهمی که در ادامه همین مقاله شرح داده شده است به همراه پیاده سازی اصول مهم تا حد بسیار زیادی مانع این اتفاق بشوید.

روش درمان کبودی زیر چشم با مزوتراپی

انجام مزوتراپی زیر چشم علاوه بر مزایای ویژه ای که دارد اگر با رعایت اصول مهم انجام نشود ممکن است باعث بروز عوارض متفاوت همچون؛ کبودی زیر چشم، تورم و قرمزی آن بشود. تقریبا بروز این کبودی ها مقطعی بوده و با سپری شدن دوره نقاهت و رعایت اصول مراقبتی به درستی از بین می روند.

اما در مواردی ممکن است با افزایش دوره نقاهت و عوارض آن مواجه شوید. در این صورت باید سریعا با پزشک خود ارتباط گرفته و طبق نظر او پیش بروید. به همین منظور در ذیل به معرفی دلایل کبودی زیر چشم با مزوتراپی و روش های درمان آن پرداخته شده است. این موارد عبارتند از:

درمان کبودی چشم بعد از مزوتراپیدرمان کبودی چشم بعد از مزوتراپی

 • نحوه انجام کار

یکی از علت هایی که ممکن است کبودی زیر چشم با مزوتراپی رخ داده باشد نحوه انجام کار به صورت نادرست است. در حقیقت در مزوتراپی چشم ابتدا باید پلک پایین تمیز شده و با استفاده از داروهای بی حس کننده منطقه مورد نظر آماده تزریق شود.

سپس پزشک با فشار دست مشخصی به آرامی با استفاده از سرنگ های کوچک مناسب این کار کوکتل مزوتراپی را تزریق نماید. اگر این اتفاق به صورت اصولی انجام نشده و غیر استاندارد باشد مراجعه کننده با بروز عوارضی همچون کبودی زیر چشم، قرمزی، تورم و ... مواجه خواهد شد.

 • بروز واکنش های آلرژیک و حساسیت به مواد تشکیل دهنده مزوتراپی

برخی از افراد به مواد تشکیل دهنده مزوتراپی حساسیت داشته و ممکن است سبب بروز عوارض احتمالی برایی آنها بشود. همانطور که می دانید کبودی زیر چشم با مزوتراپی و روش های درمان توسط این افراد نیز بسیار تحقیق و بررسی می شود. قبل از تزریق باید به مواد تشکیل دهنده آن توجه کنید.

ممکن است به ماده خاصی حساسیت داشته باشید که باعث ایجاد کبودی زیر چشم برایتان بشود. بهترین راهکار این است که اگر به ماده یا دارویی حساسیت دارید با پزشک خود در میان گذاشته و طبق دستور او پیش بروید.

 • مراجعه به کلینیک و مرکز درمانی غیر استاندارد

اگر به مراکز غیر استاندارد و تایید نشده مراجعه کنید ممکن است مشکلات متعددی دامن گیرتان شود. زیرا برخی از مراکز از مواد نامناسب استفاده کرده و یا برندی هایی را برای تزریق انتخاب می کنند که دچار بروز آسیب های مختلف خواهد شد. در نهایت اگر انتخاب درستی صورت نگیرد ممکن است پس از تزریق باعث ایجاد کبودی، قرمزی و ... شود.

دیگر مقالات مرتبط ما را در این بخش دنبال نمایید

مزوتراپی لاغری

تفاوت مزوژل و مزوتراپی

 • عدم رعایت مراقبت های مهم بعد از تزریق مزوتراپی

شما بعد از انجام مزوتراپی دور چشم باید از مراقبت های مهمی پیروی کنید که می تواند دوره نقاهت شما را با آسانی سپری کرده و اگر کبودی نیز به وجود آمده باشد با رعایت اصولی موارد تاکید شده به درمان آن کمک شایانی نمایید.

 • مصرف کنندگان داروهای ضد انعقاد خون

کبودی زیر چشم با مزوتراپی و روش های درمان مسئله مهمی است که باید به آن توجه شود. برخی از افراد اصلا نباید از مزوتراپی برای رفع مشکلات خود استفاده کنند. مصرف کنندگان داروهای ضد انعقاد خون یکی از این گزینه ها هستند.

زیرا در این دسته احتمال هماتوم و خونریزی زیاد است که می تواند باعث ایجاد کبودی زیر چشم نیز بشود. پس قبل از آن که برای درمان با مزوتراپی اقدام کنید ابتدا مطمئن شوید آیا این روش مناسب شماست یا باید از درمان دیگری بهره مند شوید.

 • افراد دیابتی و بیماران قلبی ـ عروقی

سطح ایمنی در افراد دیابتی پایین است و ممکن است با انجام مزوتراپی عفونت های بسیار زیادی برایشان ایجاد شود. همچنین بیماران قلبی عروقی اصلا گزینه مناسبی برای این تزریق محسوب نمی شوند. این دسته از افراد اگر مزوتراپی انجام دهند احتمال بروز کبودی زیر چشم در آن ها بیشتر بوده و ممکن است عوارض دیگری نیز برای آن ها پدید آید.

دلایل کبودی چشم بعد از مزوتراپیدلایل کبودی چشم بعد از مزوتراپی

مراقبت های بعد از مزوتراپی چشم و درمان کبودی آن

اکنون که در حال دریافت اطلاعات کاملی از کبودی زیر چشم با مزوتراپی و روش های درمان آن هستید با دانستن مراقبت های لازم و انجام آن می توانید راه حل مناسبی را در پیش بگیرید. همچون؛

 • پس از آن که تزریق خود را انجام دادید تا 48 ساعت کامل از مصرف لوازم آرایش پرهیز کنید.
 • انجام فعالیت های پرفشار، ورزش های سنگین و ... را تا پایان دوره نقاهت فراموش کنید.
 • مجاز به استفاده از سونا، استخر و جکوزی تا 48 ساعت کامل نمی باشید.
 • برای رفع کبودی ها می توانید از کیسه آب سرد استفاده نمایید.
 • در برابر اشعه مستقیم خورشید قرار نگیرید. در صورت ضرورت از کرم های ضدآفتاب، عینک دودی و کلاه آفتابی استفاده کنید.
 • در صورتی که پزشک کرم و یا دارویی برایتان تجویز کرده است در ساعت مقرر از آن استفاده نمایید.

مزوتراپی دور چشم در کلینیک زیبایی آفتاب تهران

در این مقاله سعی شد به بررسی دلایل کبودی زیر چشم با مزوتراپی و روش های درمان آن پرداخته شود. اکنون شما می دانید در صورتی که بعد از مزوتراپی برایتان کبودی ایجاد شود باید چه مراقبت هایی را انجام دهید. همچنین مطلع هستید با رعایت چه اقداماتی می توانید سبب رفع کبودی بعد از مزوتراپی شوید.

کلینیک زیبایی در غرب تهران نیز مفتخر است این عملکرد زیبایی و درمانی را با بهره مندی از بهترین روش های روز دنیا با بکارگیری اصول نوین برای شما مراجعه کنندگان انجام داده و سبب رضایت خاطر کاملی برایتان بشود. همچنین در این مجموعه می توانید از خدمات دیگری همچون؛ میکرودرم ابریژن، هایفوتراپی، آر اف، میکرونیدلینگ، کربوکسی تراپی و ... نیز به خوبی بهره مند شوید. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB