مزوتراپی بهتر است یا بوتاکس

29 تیر ، 1401
کلینیک زیبایی آفتاب

مزوتراپی بهتر است یا بوتاکس؟ این سوالی است که مراجعه کنندگان روزانه برای انجام درمان خود از پزشک مورد نظر خود می پرسند و به دنبال جواب مناسب آن به جهت انتخاب بهترین روش هستند. هر دو گزینه با توجه به مزایای ویژه ای که در بر دارند می توانند سبب یک نتیجه موفق برای متقاضیان خود شوند.

به همین منظور بهتر است با هر دو روش به طور کامل آشنایی پیدا کرده و با دانستن مزایا و معایب آن بهترین گزینه را برای خود برگزینید. در این مقاله با کلینیک زیبایی آفتاب تهران همراه باشید تا اطلاعات کامل و جامعی از مزوتراپی و بوتاکس بدست آورید.

مزوتراپی بهتر است یا بوتاکسمزوتراپی بهتر است یا بوتاکس

 مزوتراپی بهتر است یا بوتاکس؟

قبل از آن که به مقایسه هر دو گزینه با هم بپردازیم بهتر است با هر روش به طور کامل آشنا شوید. در ذیل به توضیح مختصر و مفید از بوتاکس و مزوتراپی به همراه مزایا و معایب هر کدام پرداخته شده است.

مزوتراپی و مزایای آن

با پیشرفت صنعت پزشکی و زیبایی افراد برای درمان چین و چروک ها و جوانسازی پوست با روش جدیدی آشنا شدند. مزوتراپی که تشکیل شده از ویتامین ها، مواد معدنی و آلی مغذی، عصاره های گیاهی، آنزیم ها، اسید هیالورونیک و ... می باشد سبب رفع مشکلات بسیاری شد.

این درمان که با ماندگاری بالایی همراه بود و عوارض کمتری به نسبت سایر روش ها داشت به متقاضیان زیبایی این امکان را داد تا آسوده برای زیبایی خود قدم بردارند. از مزایای ویژه آن نیز می توان به؛ لیفت و جوانسازی پوست به دلیل کلاژن سازی و تولید الاستین، درمان آکنه و جای جوش، رفع چین و چروک ها، خطوط اخم، لبخند، پنجه کلاغی، درمان ریزش مو، سلولیت و ... اشاره کرد.

مزوتراپی و مزایای آنمزوتراپی و مزایای آن

این روش درمانی که کم تهاجمی می باشد بدون داشتن دوره نقاهت به افراد این ویژگی را می دهد که پس از تزریق به روتین زندگی خود بازگردند. لازم است بدانید تقریبا شامل عوارضی برای مراجعه کنندگان خود نمی شود مگر در موارد نادر که تورم، قرمزی، درد و ... گزارش شده است. البته این به انتخاب مرکز مناسب برای انجام عملکرد مزوتراپی نیز بستگی دارد.

بوتاکس و مزایای آن

سال هاست که در تمام جهان از روش تزریق بوتاکس برای درمان چین و چروک ها و علی الخصوص جوانسازی پوست استفاده می شود. در حقیقت سم بوتولونیم حاضر در ماده تزریق بوتاکس سبب فلج شدن عضله مورد نظر شده و این درمان را به درستی برای فرد پیش می برد. البته که این روش نیازمند جلسه تزریق یادآور است که درمان را به نحو احسنت برای فرد ماندگار کند.

 از مزایای ویژه این روش می توان به درمان چین و چروک، رفع خطوط چهره، کمک به کلاژن سازی بیشتر به علت تحریک عصب برای احیاء خود، درمان شل شدگی و افتادگی پوست، در مواردی درمان میگرن و تعریق کف دست و ... اشاره نمود. این روش که برای افراد از مزیت های مهمی برخوردار است اگر در یک مرکز معتبر و کلینیک درمانی خوب انجام نشود ممکن است سبب بروز مشکلات و عوارض بسیاری شود.

از عوارض آن می توان به، خارش، قرمزی، حساسیت پوستی، تاری دید و ... اشاره نمود. از یاد نبرید که سلامتی شما گران بهاترین دارایی شماست. برای انتخاب یک مرکز سلامت و پزشک معتبر به طور کامل تحقیق کنید و بهترین را انتخاب کنید.

بوتاکس و مزایای آنبوتاکس و مزایای آن

تاثیر مزوتراپی بهتر است یا بوتاکس؟

اکنون که با هر دو روش به صورت کامل آشنا شده اید وقت آن است تا به مقایسه دقیق هر دو روش بپردازیم. لازم است بدانید که هنر اصلی بوتاکس کشیدگی پوست، درمان چین، چروک ها و لیفت ناحیه مورد نظر می باشد. اما از مزوتراپی بیشتر برای جوانسازی پوست و ترمیم آن استفاده می کنند. اما لازم است به این نکته نیز توجه کنید که با توجه به نوع پوست و مشکل شما انتخاب روش مناسب بهتر است توسط پزشک تصمیم گرفته شود.

 برای مثال؛ برای رفع خط خنده بهترین اقدام تزریق ژل و بوتاکس است. اما برای دریافت شفافیت پوست و جوانسازی کامل صورت مزوتراپی به مراجعه کنندگان پیشنهاد می شود. همچنین برای درمان چین و چروک ها بهتر است از بوتاکس استفاده شود مگر این که خطوط بسیار ریز و کوچک باشد که درمان با مزوتراپی برای شما استفاده گردد. به طور کلی پزشک می تواند موثر ترین اقدام را به شما پیشنهاد دهد.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

تفاوت مزوتراپی و پی آر پی

تفاوت مزوژل و مزوتراپی

بوتاکس کف دست

ترکیبات مزوتراپی بهتر است یا بوتاکس؟

اگر بخواهیم مقایسه این دو عملکرد زیبایی را از منظر ترکیبات موثر هر کدام انجام دهیم می توان گفت مواد تشکیل دهنده مزوتراپی به مراتب برای بدن مفید تر است. برای مثال اسید هیالورونیک حاضر در کوکتل تزریق مزوتراپی در بدن فرد نیز وجود دارد و با تزریق مجدد به بافت مورد نظر فرمان شناسایی و پذیرش داده می شود.

در نهایت آسان تر بافت همخوانی ایجاد نموده و کلاژن سازی در آن قسمت رخ می دهد. اما بوتاکس از یک سم بوتولونیوم نوع A ساخته شده که ممکن است سبب بروز حساسیت و ایجاد مشکل در فرد شود. البته تنوع زیادی که در نوع برند این محصولات وجود دارد تقریبا پاسخگو همه نیاز های افراد شده است.

ترکیبات مزوتراپی بهتر است یا بوتاکسترکیبات مزوتراپی بهتر است یا بوتاکس

عملکرد مزوتراپی بهتر است یا بوتاکس؟

همانطور که از مواد تشکیل دهنده این دو روش آشنایی پیدا کردید باید بدانید که تزریق بوتاکس با فلج کردن عضله مورد نظر اقدام به ایجاد تغییرات در فرد می کندT اما مزوتراپی با تزریق مواد مفید به لایه میانی پوست فرد سبب کلاژن سازی برای بدن شده و در نهایت سبب تغییرات مفید در ناحیه مورد نظر می شود.

ماندگاری مزوتراپی بهتر است یا بوتاکس؟

جالب است بدانید که ماندگاری هر دو روش رابطه مستقیم به برخورد شما با ناحیه مورد نظر دارد. اما به طور کلی ماندگاری مزوتراپی در بهترین حالت تا 12 ماه است و بوتاکس نیز بین 4 تا 6 ماه نتیجه دارد. هر دو روش برای آن که به یک ماندگاری دائمی برسد نیاز به جلسه یادآور دارد.

به مرور زمان با انجام این جلسات اثر هر دو روش به یک ماندگاری مشخصی می رسد. تعداد جلسات در هر کدام نیز متفاوت است. معمولا تزریق بوتاکس در یک جلسه انجام می شود اما مزوتراپی به 4 تا 6 جلسه درمان نیاز دارد.

هزینه مزوتراپی بهتر است یا بوتاکس؟

این یکی از مهم ترین دغدغه های افراد برای انجام هر عملکرد درمانی است. منطقی است که درمان هر کدام به عوامل متعددی به جهت افزایش یا کاهش هزینه ها بستگی دارد. از جمله عوامل تاثیر گذار در هر دو مورد می توان به برند محصول، تعداد جلسات، نوع مشکل، اجرت کار پزشک و ... اشاره کرد. به طور کلی هزینه مزوتراپی مناسب تر از عملکرد تزریق بوتاکس برای افراد است.

مراقبت های بعد از درمان مزوتراپی آسان تر است یا بوتاکس؟

همه ما می دانیم که بعد از هر اقدام پزشکی لازم است از مراقبت های متفاوتی پیروی کنیم که سبب رضایت خاطر در مشاهده نتیجه کار می شود. به همین منظور بهتر است بدانید که بعد از مزوتراپی لازم است به این اقدامات عمل کنید. همچون؛ تا پایان 24 ساعت کامل نباید استحمام کنید و استفاده از سونا و استخر آب گرم برای شما ممنوع است. همچنین در روز اول از انجام ماساژ در ناحیه مورد نظر به شدت پرهیز کنید. و برای کاهش تورم می توانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید.

 همچنین لازم است بدانید که؛ پس از بوتاکس نیز رعایت اقدامات موثری سبب رضایت خاطر شما از مشاهده نتیجه کار خواهد شد. از جمله این اقدامات عبارتند از؛ از انجام ورزش های سنگین، نوشیدن الکل و استعمال دخانیات تا 24 ساعت پرهیز کنید. ناحیه مورد نظر را هرگز تحت ماساژ و فشار قرار ندهید.

حمام رفتن و قرار گرفتن در محیط های این چنین برای شما تا 48 ساعت ممنوع است. البته که در هر دو روش مزوتراپی و بوتاکس اقدامات ضروری دیگری وجود دارد که توسط پزشک به شما گوشزد می شود. به طور کلی اما بهتر است بدانید که دوره درمان مزوتراپی آسوده تر از بوتاکس برای فرد سپری می شود.

کلینیک مرکز سلامت و زیبایی غرب

در این مقاله سعی شد به طور کامل به موضوع مزوتراپی بهتر است یا بوتاکس پرداخته شود. اکنون شما یک مقایسه جامع از هر دو روش در اختیار دارید و می توانید بهترین تصمیم را برای خود اتخاذ کنید. کلینیک زیبایی آفتابنیز مفتخر است تا همراه شما در انجام هر دو روش با ارائه بهترین روش های روز دنیا باشد.

علاوه بر آن مراجعه کنندگان محترم می توانند از دیگر خدمات این مجموعه همچون؛ هایفوتراپی، میکرونیدلینگ، پلاسما جت، لیزر موهای زائد، کربوکسی تراپی، زاویه سازی صورت، تزریق ژل پروفایلو و ... به خوبی بهره مند شوند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB