تاثیر بیماری کووید 19 بر روی پوست

26 خرداد ، 1401
کلینیک زیبایی آفتاب

تاثیر بیماری کووید 19 بر روی پوست باعث شد تا روزانه افراد بسیاری به مراکز سلامتی و زیبایی برای درمان عوارض این اتفاق مراجعه کنند. در این میان با شیوع بیماری کرونا افراد به دنبال افزایش سطح آگاهی خود پرداختند اما نمی دانستند که این بیماری تنفسی می تواند عوارض پوستی نیز داشته باشد.

رفته رفته با طولانی تر شدن دوره بیماری مردم دانستند که این مشکل پیش آمده، گسترده تر از آن است که فکرش را می کردند. عوارض پوستی و بروز مشکلات متعدد بر روی پوست، ناخن و ... از اثرات این بیماری بود. در این مقاله با کلینیک زیبایی در غرب تهران همراه باشید تا اطلاعات جامع و کاملی از عوارض کووید 19 بر روی انواع پوست بدست آورید.

عوارض بیماری کووید 19 بر روی پوستعوارض بیماری کووید 19 بر روی پوست

تاثیر بیماری کووید19 بر روی پوست انسان

در حقیقت خانواده بزرگ کرونا ویروس ها شاکله کاملی از تمام مشکلات و عوارض هستند. در هر فرد با مشکل متفاوتی نمایان می شوند. اما عمده افراد با از دست دادن حس بویایی و چشایی از آغاز این مشکل آگاه می شوند.

رفته رفته تب و سرفه های خشک به سراغ انسان می آید. در این میان مشکلات پوستی نیز از عوارضی هستند که برای بیماران سبب رنج و اذیت می شوند. تظاهرات پوستی در این بیماری به شکل آبله مرغان، کهیر، دانه های پوستی بدون خارش یا با اندکی خارش دیده می شود.

پربازدیدترین مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

پلکسر بهتر است یا بوتاکس؟

آموزش پاکسازی و مراقبت از پوست

منظور از شیوه درمانی فیشیال پوست چیست؟

علت تاثیر بیماری کووید 19 بر روی پوست بدن

شاید برای شما هم سوال باشد که این عوارض چگونه بر روی پوست بدن رخ می دهند و علت چیست؟ پاسخ پر واضح است که با شروع این بیماری سیستم ایمنی بدن به دنبال یک پاسخ و سرکوب در برابر این ویروس است.

در این میان احتمال داده شده است که پاسخ ایمنی به این عفونت سبب اتساع عروق می شود. در نهایت ممکن است این عوارض بر اثر عفونت پوستی یا تنفسی در افراد رخ دهد. البته این روزها نتیجه نهایی به این شکل است که این اتفاق ترکیبی از هر دو می باشد.

 به همین منظور همچنان مشاهدات در برخی قسمت ها ادامه دارد. به طور کلی از یاد نبرید که این عوارض شکل گرفته از عفونت بر روی بدن است. از دیگر عواملی که سبب بروز این اتفاق می شود می توان به مواردی همچون؛ رخ دادن واکنش های التهابی، فعالیت شدید سیستم ایمنی در افراد سالمند، تشکیل لخته های خونی و ... نیز اشاره کرد.

تاثیر بیماری کووید 19 بر روی پوست به صورت غیر مستقیم

با توجه به همه گیر شدن بیماری کرونا در این میان افراد بسیار زیادی بودند که به مشکلات پوستی بدون مبتلا شدن به این بیماری دچار شدند. زیرا افراد به دلیل شستشو بیش از حد پوست خود، استفاده از مواد شوینده شیمیایی، مصرف زیاد اسپری الکل و ... با اگزما و آلرژی پوستی مواجه شدند.

همچنین برخی از افراد به علت این که قرنطینه خانگی را تجربه کردند استفاده از روتین پوستی خود را جدی نگرفته و پوستشان با مشکلات متعددی رو به رو شد. این یکی از دیگر تاثیرات این بیماری به صورت مستقیم بر روی زندگی انسان ها بود. از یاد نبرید که پوست شما برای کلاژن سازی و رفع چین و چروک های خود نیاز به رسیدگی دائم دارد.

در صورتی که شما هم از مشکلاتی همچون؛ سیاهی و تیرگی دور چشم، چین و چروک، خطوط پیشانی، پنجه کلاغی، خشکی پوست و ... رنج می برید می توانید با مراجعه به این مجموعه و دریافت مشاوره تخصصی بهترین عملکرد را برای پوست خود پیاده سازی نموده و درمان را آغاز کنید.

بیماری کووید 19 و تاثیر آن بر روی پوستبیماری کووید 19 و تاثیر آن بر روی پوست

تاثیر بیماری کووید19 بر روی پوست بچه ها و بزرگسالان

تا به اینجا با بروز مشکلات و عوارض های پوستی ناشی از کویید 19 آشنا شدید. اکنون لازم است تا با علائم این عفونت های پوستی نیز بیشتر آشنا شوید. در صورت مشاهده هر یک از موارد ذیل سریعا با پزشک خود ارتباط برقرار نموده و طبق دستور او پیش بروید. این موارد عبارتند از:

 • ایجاد تاول های پوستی و کهیر

یکی از عارضه های پوستی اولیه بیماری که فقط در فاز ابتدایی نمایان می شوند کهیر ها هستند. این کهیر های پر آب که پس از ترکیدن سوزش بسیاری را به همراه دارند پس از آغاز درمان به سرعت از بین می روند.

 • ریزش مو به صورت گسترده یا کوتاه مدت

یکی از مشکلاتی که با رخ دادن بیماری در افراد ظاهر می شود ریزش مو می باشد. از یاد نبرید که کرونا به تمام عضو های بدن ضربه می زند. ریزش مو شدید و گسترده را با مصرف ویتامین ها، مواد غذایی موثر، مصرف ملزومات بهداشتی موثر و ... کنترل کرده و نگذارید ریزش شدید آن سبب رنجش شما گردد. در صورتی که پس از درمان ریزش شما ادامه داشت می توانید با انجام برخی عملکرد های زیبایی برای درمان نهایی آن اقدام نمایید.

 • ایجاد جوش های پوستی بزرگ و کوچک

سیستم ایمنی بدن در مواجه با هر مشکل و بیماری اولین عارضه خود را بر روی پوست به نمایش می گذارد. در این اتفاق نیز مشکلات به صورت آکنه های ریز و درشت اولین گزینه هستند. لازم است بدانید که این بثورات پوستی، آکنه ها و دیگر عوارض بر روی بازوها، گردن و ... به وجود می آیند.

 • کبودی پوست به علت بسته شدن عروق خونی

در این بیماری اکسیژن رسانی به درستی برای بیمار در برخی مواد حاد انجام نمی شود. به همین علت رنگ پوست تغییر می کند. و در موارد شدید بیمار نیاز به دستگاه اکسیژن برای تامین هوا دارد. به همین منظور تغییر رنگ پوست یک عامل است که بیمار و اطرافیان آن می توانند به سرعت متوجه اتفاق شده و مانع از بروز حادثه شوند. همچنین ممکن است با کبودی ناخن ها و پوست همان منطقه نیز مواجه شوید. این اتفاق را جدی گرفته و سریعا با پزشک خود تماس حاصل نمایید.

 • ایجاد لکه ها و خطوط متفاوت بر روی ناخن ها

چه در فاز بیماری هستید و چه در سلامتی به سر می برید تقویت ناخن های خود را جدی بگیرید. تاثیر بیماری کووید 19 بر روی پوست ناخن به صورت لکه های سفید رنگ رخ می دهد. در این دوران با مصرف مواد مغذی و با ارزش می توانید برای درمان آن اقدام کنید.

 • خشکی اطراف دهان

در صورتی که در فاز بیماری احساس کردید اطراف لب و دهانتان در حال خشکی به صورت سیر صعودی است، لازم است آن را جدی بگیرید. زیرا نشانه پیشرفت بیماری در بدن شماست. به همین منظور بهتر است مصرف مایعات را جدی گرفته و برای درمان خود قدم مهمی بردارید.

آیا مشکلات پوستی نشان بروز کروناست؟

اکنون شما با مشکلات پوستی که تاثیر بیماری کووید19 بر روی پوست است آشنا شدید. ممکن است با خود فکر کنید اگر این مشکلات را داشتیم یعنی دچار کرونا شده ایم؟ پاسخ به این سوال منفی است. تمام موارد گفته شده در صورتی که برای هر فرد رخ دهد می تواند نشان بروز بیماری های دیگر نیز باشد.

از یاد نبرید که در این اپیدمی افراد به دلیل استفاده زیاد از ماسک، شیلد و ... با عدم رعایت شیوه صحیح روتین پوستی دچار بسیاری از مشکلات نام برده شدند. به همین منظور در صورت رویت هر یک از این عوارض، استرس خود را کنترل کرده و به پزشک مراجعه نمایید. او پس از بررسی بهترین پاسخ را به شما خواهد داد.

مشکلات پوستی در دوران کرونامشکلات پوستی در دوران کرونا

اقدامات مهم در صورت مواجه با تاثیر کرونا بر روی پوست

تا به این جا اطلاعات جامع و کاملی از اثرات و عوارض های پوستی در صورت مواجه شدن با این بیماری بدست آوردید. اکنون بهتر است تمام مراحلی که در ادامه برایتان ذکر می شود را بدانید و با رعایت صحیح در هر یک از حالت های ذیل درمان بهتری را پشت سر بگذارید.

از یاد نبرید که افراد سالم نیز با مصرف صحیح مواد مغذی، ویتامین ها، آب، مایعات فراوان و ... باید سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنند تا بتوانند بهترین مقابله با بیماری را داشته باشند. پیشنهاد ما به شما این است که تحت نظر یک پزشک داروهای لازم برای تقویت سیستم ایمنی خود را دریافت کنید. عمدتا در این بازه برای همه افراد مصرف کلسیم، ویتامین دی و ... پیشنهاد می شود. علاوه بر این موارد را رعایت فرمایید.

 • پوست شما بسیار حساس است. ابدا در فاز بیماری مقابل نور خورشید قرار نگیرید.
 • مادامی که درگیر بیماری کرونا هستید و یا در سلامتی به سر می برید حتما از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید تا مانع از بروز خشکی پوست شوید.
 • برخی از مواد شیمیایی علاوه بر اثر تخریبی که بر روی پوست شما دارد، سیستم تنفسی را با مشکل مواجه می سازد. از مصرف آن در طول دوره درمان پرهیز کنید و پس از آن در صورت مصرف برای تمیزی منزل و محیط از دستگاه و ماسک استفاده کنید.
 • در برخی مواقع مصرف دارو ها ممکن است با عوارض متفاوتی همراه باشد که تاثیرات پوستی به همراه دارد. در این میان خونسردی خود را کنترل نموده و در صورت مشاهده هر عارضه ای با پزشک خود ارتباط برقرار نمایید.
 • در بازار و فروشگاه های معتبر، لوازم مراقبتی پوست و پن های مخصوص برای شستشو وجود دارد. می توانید از آن ها استفاده کنید.

کلینیک مرکز سلامت و زیبایی غرب

در این مقاله سعی شد به معرفی تاثیر بیماری کووید19 بر روی پوست پرداخته شود. اکنون شما از علائم این اتفاق با خبر و آشنا هستید. شما می توانید پس از پایان دوره درمان خود و رفع شدن بازه نقاهت برای رفع مشکلات پوستی ایجاد شده و عوارض آن به کلینیک زیبایی آفتابواقع در تهران مراجعه کنید. در این مجموعه می توانید با بهره مندی از جدیدترین متد روز دنیا با به کارگیری دستگاه های ویژه از عملکرد های زیبایی و درمانی همچون؛ هایفوتراپی، مزوتراپی، میکرونیدلینگ، بوتاکس، تزریق ژل و فیلر، زاویه سازی صورت و فک، پلاسما جت، لیزر موهای زائد و ... بهره مند شوید. 
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB