پلاسما جت

پلاسماجت |مزایا و کاربردهای پلاسما جت + قیمت در کلینیک زیبایی آفتاب تهران

خدمات پلاسما جت مرکز سلامت و زیبایی غرب

یکی از مهمترین نکات و تاثیرگذار بر زیبایی، پوست می باشد که در گذر زمان دستخوش تغییرات زیادی می شود. این تغییرات تاثیرات منفی بر سلامت و زیبایی پوست دارد. با پیشرفت علم و تکنولوژی روش هایی متنوعی برای جوانسازی و زیباسازی پوست ارائه شده است. یکی از این روش ها پلاسما جت می باشد که یکی از روش های نوین است که در حوزه جوانسازی و زیبایی پوست کاربرد فراوانی دارد. کلینیک غرب تهران یکی از بهترین مراکز زیبایی و درمانی با ارائه بهترین خدمات پلاسما جت در کنار شما همراهان گرامی می باشد.

پلاسما جت چیست دارد؟ 

پلاسما جت یکی از جدید ترین و پیشرفته ترین روش های جوانسازی پوست می باشد که توسط دستگاهی به همین اسم، در مرکز سلامت و زیبایی غرب انجام می شود. شما برای آبرسانی، درخشندگی و سفت شدن پوست می توانید از روش درمانی پلاسما جت استفاده کنید. این روش یک عمل زیبایی سرپایی و غیر تهاجمی می باشد که کاملا بدون درد است که نتایج مطلوبی را برای افراد به ارمغان می آورد.

این روش به علت خطرات و عوارض کمی که نسبت به سایر روش ها دارد مورد توجه پزشکان و متخصصان زیبایی و درمانی قرار گرفته است. این روش بدون درد و خونریزی است و نیازی به بخیه ندارد. در این روش درمانی، با توجه به نوع عارضه و جنس پوست، تعداد جلسات درمان مشخص می شود. پلاسما جت هیچ عوارضی ندارد و نسبت به سایر روش های درمانی و زیبایی به مراقبت های کمتری نیاز دارد.  

روش انجام و مکانیسم ماندگاری پلاسما جت

مواد به حالت های جامد، مایع و گاز در طبیعت وجود دارند. پلاسما جت یک روش جدید است که بیشتر به گاز شباهت دارد ولی با حرارت زیادی همراه می باشد. مهم ترین تفاوت پلاسما جت با گاز، خاصیت رسانایی پلاسما جت است و در صورت تماس با سایر موارد سریعا سرد می شود. این ویژگی باعث شده است که روش درمانی پلاسما جت در حوزه پزشکی و زیبایی بسیار مورد استفاده قرار بگیرید.

پلاسما از ذرات گازی یونیزه تشکیل شده است که توسط دستگاه مخصوص به سطح پوست و ناحیه مورد نظر، وارد می شود و به رفع مشکل و عارضه می پردازد. این روش درمانی به صورت نقاط ریز و با فاصله میلیمتری، ناحیه مورد نظر را می سوزانند. این کار باعث تبخیر بخش هایی از لایه های عمقی پوست شده و در نتیجه باعث جمع شدن پوست می گردد.

در این روش هیچ زخم و اسکار در پوست به وجود نمی آید و یکی از بهترین روش ها برای لیفت بینی و پلک شناخته شده است. به کمک دستگاه پلاسما جت، حرارت را به ناحیه مورد نظر وارد می کنند، این حرارت به بافت های اطراف نفوذ نخواهد کرد. به کمک توازن اتمی، داشتن انرژی و دما باعث تحریک سلول های پوست صورت می شود و در نتیجه موجب جوانسازی و بهبود ناحیه تحت درمان می گردد. اثرات این روش درمانی بسیار موثرتر از سایر روش ها نظیر لیزر، داروهای شیمیایی و طب سوزنی می باشد.

کاربرد پلاسما جت

روش درمانی پلاسما جت کاربرد های زیادی در حوزه پزشکی و زیبایی دارد. یکی از مهم ترین کاربرد های آن لیفت بینی و درمان افتادگی پلک است. افتادگی پلک تاثیرات منفی زیادی بر زیبایی شخص دارد همچنین موجب سردرد، کم شدن بینایی و خستگی در فرد می گردد. در گذشته برای درمان افتادگی پلک با عمل جراحی درمان می شد ولی عوارض و روند درمانی آن بسیار طولانی بود و امکان بروز عفونت و باقی مانند جای بخیه وجود داشت. پلاسما جت پلک با کم ترین درد، بی عارضه ترین و سریع ترین روش برای درمان افتادگی پلک محسوب می شود.

این روش کاملا بدون درد بوده و به صورت سرپایی انجام می شود. این روش جایگزین عمل زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی شده است. در این روش، ابتدا به صورت نقطه به نقطه ناحیه تحت درمان اسکن می شود. سپس با ایجاد نقطه های متناوب در آن، درمان انجام می شود. پلاسما جت پوست را برش نمی دهد و لایه سطحی پوست در کم ترین زمان از حالت جامد به به حالت گاز در می آید و در واقع لایه های پوست توسط امواج برداشته می شوند. دیگر کاربرد های پلاسما جت به شرح زیر است:

 رفع جای جوش، آکنه و زخم اسکار ناشی از عمل جراحی
♦ رفع ترک های پوستی ناشی از حاملگی، افزایش وزن
♦ رفع و درمان لک صورت، ضایعات پوستی نظیر زیگیل، فیبروئیدها و...
♦ رفع خطوط ریز دور چشم، خط خنده، پیشانی و...
♦ لیفت بینی
♦ پاک کردن تاتو
♦ لیفت غبغب و نواحی پایین صورت
♦ برداشتن و از بین بردن خال   

مزایا استفاده از روش درمانی پلاسما جت

کلاژن سازی و تحریک سلول های پوستی
♦ تکنیک و روش درمانی مناسب برای انواع پوست
♦ روش راحت، سریع، بدون درد و عارضه
♦ جایگزین مناسب برای عمل جراحی پلک
♦ حرارت ناشی از درمان پلاسما جت، به پوست آسیبی نمی رساند
♦ مناسب برای نواحی کوچک که با سایر روش های درمانی امکان پذیر نیست
♦ روش درمانی که نیاز به استفاده بی حسی ندارد
♦ تاثیر گذار بر درمان طیف وسیعی از بیماری های پوستی
♦ پلاسما جت دوام و ماندگاری خوبی دارد 

دستگاه پلاسما جت و ماندگاری و کاربرد پلاسما تراپىدستگاه پلاسما جت و ماندگاری و کاربرد پلاسما تراپى 

معایب و عوارض پلاسما جت

با توجه به تحقیقات انجام شده، عوارض و معایب خاصی در رابطه با این روند درمانی گزارش نشده است. البته همه روش های درمانی با عوارضی همراه است و پلاسما جت نیز عوارض عمومی دارد که رایج ترین آن ها خارش، قرمزی و التهاب در ناحیه تحت درمان است که ممکن است بعد از چند ساعت تا چند روز بهبود می یابد. مقدار و شدت این عوارض به ناحیه تحت درمان و شرایط بدنی بیمار بستگی دارد. 

فاصله بین جلسات پلاسما جت 

برای استفاده از روش و تکنیک پلاسما جت به چند جلسه درمانی نیاز داریم؟ تعداد جلسات مورد نیاز با توجه به نوع درمان، میزان کاری که باید برای فرد انجام گردد، سن بیمار بستگی دارد. البته به طور معمول روند درمان در یک جلسه انجام می شود ولی برخی اوقات برای کسب نتیجه مطلوب ممکن است افراد به جلسات بیشتری نیاز داشته باشند. 

استفاده از روش پلاسما جت به چه افرادی توصیه می شود؟

 • اشخاصی که به دنبال روش کم عارضه و با دوره نقاهت کوتاه می باشند
 • اشخاصی که جراحی پلک انجام داده اند اما از نتیجه آن راضی نبوده اند.
 • افرادی که افتادگی پلک دارند و قصد ترمیم آن را دارند.
 • افرادی که به دنبال رسیدن به نتیجه مطلوب در کوتاه ترین و سریع ترین زمان هستند.
 • اشخاصی که به دلیل ترس از بیهوشی و عمل های جراحی، عمل زیبایی خود را به تاخیر انداخته اند.

موارد منع استفاده از روش پلاسما جت

 • افرادی که بیماری های عفونی باکتریایی و یا ویروسی پوست دچار هستند
 • افردی که بیماری دیابت کنترل نشده دارند
 • افرادی که مبتلا به سرطان و یا بیماری های خود ایمنی می باشند
 • کسانی که بیماری غددی دارند
 • بانوانی که در دوران بارداری می باشند
 • اشخاصی که به بیماری صرع مبتلا هستند

مراقبت های قبل از پلاسما جت

 استفاده از کرم بی حسی 
♦ قرار دادن کیسه آب به مدت 30 دقیقه 
♦ خشک کردن ناحیه مورد نظر 

مراقبت های بعد از انجام پلاسما جت

 از قرار گرفتن در معرض نور خورشید پرهیز کنید.
♦ به صورت مرتب و طبق دستور پزشک از دارو ها و کرم های تجویز شده استفاده نماید.
♦ از دستکاری موضع خودداری کنید.
♦ در صورتی که از پلاسما جت در ناحیه چشم استفاده کرده اید، به مدت 24 ساعت رانندگی نکنید.
♦ حداقل به مدت یک هفته بعد از استفاده از تکنیک پلاسما جت سیگار نکشید.
♦ به مدت هفت روز با مشورت پزشک داروهای رقیق ‌کننده خون مصرف نکنید.
♦ به دستورالعمل ها و توصیه های پزشک معالج توجه کنید.  

هزینه و قیمت پلاسما جت

هزینه استفاده از این روش پایین تر از جراحی پلاستیک است و به طور معمول عواملی مانند حجم کار، ناحیه تحت درمان، تخصص و مهارت پزشک زیبایی بر هزینه انجام پلاسما جت تاثیرگذار است اما شما می توانید برای اطلاع از هزینه تقریبی این خدمات زیبایی با مرکز سلامت و زیبایی غرب تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما با ارائه بهترین خدمات زیبایی و درمانی در کنار شما همراهان گرامی می باشند.

عملکرد پلاسما جت و استفاده از کرم بعد پلاسما جتعملکرد پلاسما جت و استفاده از کرم بعد پلاسما جت 

سوالات متداول با پلاسما جت
پلاسما جت یک روش غیر جراحی زیبایی برای بازگرداندن استحکام پوست است،‌ که با تحریک سلول ها به کلاژن سازی طبیعی و الاستین باعث لیفت و استحکام پوست می شود. این روش کاملا طبیعی و بدون نیاز به استفاده یا تزریق هیچگونه ماده شیمیایی یا غیر شیمیایی انجام می شود.
شما می توانید از پلاسما جت برای تمام نواحی پوست صورت استفاده نمایید اما پلاسما جت پلک و دور چشم به خصوص پلک فوقانی افتاده و سطح زیر چشم از بهترین نقاط برای این روش درمانی می باشد.
پس از ضدعفونی و استفاده از بی حسی موضعی روی ناحیه مورد نظر، از دستگاه پلاسما جت استفاده می شود. فرد بیمار جرقه ایجاد شده و گرما را کاملا حس می کنند که درد قابل تحملی دارد. جرقه یا قوس پلاسما جت باعث تولید کلاژن و سفت شدن غشا سلولی می شود که باعث جوانسازی پوست می گردد. 
بسته به ناحیه مورد درمان نتایج این روش تا سال ها باقی می ماند.
بلافاصله بعد از درمان برخی نتایج قابل مشاهده است ولی بهترین نتیجه پس از ۴ هفته نمایان می شود. در برخی موارد برای حصول نتیجه عالی پس از ۸ هفته ممکن است یک جلسه تکمیلی نیاز باشد.
پمادهای آرایشی موضعی به مدت یک ساعت روی پوست تمیز قرار می ‌گیرد. بعد از ضد عفونی کردن، درمان با دستگاه جت پلاسمای فاقد خون آغاز می‌ شود. بیشتر بیماران احساس گرما و درد خواهند داشت. در انتها، نقاط سوخته شده سیاه و قهوه ‌ای کوچکی در محل مورد درمان به وجود خواهند آمد. لایه کربن بین 4 تا 10 روز زمان می‌ برد تا از بین بروند. نخاراندن، نگرفتن یا نمالاندن ناحیه مورد درمان اهمیت دارد، چرا که در غیر این صورت پوست به رنگ صورتی درآمده و یا به صورت ناحیه‌ ای که دچار تجمع رنگدانه است باقی می‌ ماند. شما به اکسیژن تیکس نیاز خواهید داشت تا به مدت یک ماه روی ناحیه مورد درمان قرار گیرد.
پلاس جت بینی به دلیل اینکه یک روش غیر تهاجمی است عوارضی ناچیزی دارد و می توان گفت اصلا عوارضی ندارد. به طور کلی پوست ناحیه تحت درمان ملتهب و قرمز می شود و نقطه های ریزی روی پوست ایجاد می شود که تا بعد از 10 روز کاملا از بین می رود.
 1. عدم استفاده از مواد آرایشی بر روی صورت و بینی
 2. قبل از درمان در جلسه ی مشاوره شرکت کنند
 3. یک هفته قبل از انجام درمان زیاد مقابل آفتاب قرار نگیرید.

پلاسما جت بینی یک روش درمانی غیر تهاجمی می باشد که با حداقل درد و خونریزی انجام می شود. این روش ماندگاری کمتری نسبت به روش های تهاجمی مثل جراحی دارد.
عوامل زیادی روی هزینه پلاسما جت بینی تاثیر می گذارد و قیمت نهایی برای مراجعین مختلف، متفاوت است.
به طور کلی میزان ماندگاری پلاسما جت به مراقبت های پس از درمان و همچنین نحوه انجام کار پزشک متخصص شما بستگی دارد. ولی عموما ماندگاری پلاسما جت پلک 3 سال می باشد.
پلک و اطراف آن به مدت 3 تا 7 روز متورم می باشد و حتی ممکن است چشم افراد ورم کند. پوست حالت سوختگی دارد و روی پوست لکه های ریزی ایجاد می شود که بعد از مدتی از بین می رود.
عوامل زیادی روی هزینه پلاسما جت پلک تاثیر می گذارد و قیمت نهایی برای مراجعین مختلف، متفاوت می باشد.
برداشتن خال با دستگاه پلاسما جت، یک روش با ماندگاری بسیار بالا نسبت به روش های دیگر است. این روش درمانی 2 الی 3 سال ماندگاری دارد.
پس از برداشتن خال با پلاسما جت، ممکن است کمی تورم و التهاب در ناحیه ی مورد درمان ایجاد شود. پوسته پوسته شدن نیز در برخی از افراد دیده می شود که طی 3 روز از بین خواهد رفت.
عوامل زیادی روی هزینه پلاسما جت برای برداشتن خال تاثیر می گذارد و قیمت نهایی برای مراجعین مختلف، متفاوت می باشد.
یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن لک صورت، افتادگی و لیفت صورت پلاسما جت است که بدون نیاز به روش های تهاجمی می تواند تمام کک و مک و لک های صورت را از بین ببرد.
این روش عوارضی ناچیزی دارد و می توان گفت اصلا عوارضی ندارد. به طور کلی پوست ناحیه تحت درمان ملتهب و قرمز می شود و نقطه های ریزی روی پوست ایجاد می شود که تا بعد از 10 روز کاملا از بین می رود.
عوامل زیادی روی هزینه پلاسما جت برای از بین بردن لک صورت تاثیر می گذارد و قیمت نهایی برای مراجعین مختلف با توجه به لک ها و نوع پوست، متفاوت است.
بسته به ناحیه مورد درمان، نوع پوست و پزشک معالج، نتایج متفاوت می باشد ولی این روش تا سال ها باقی می ماند.
اکثر پلاسما جت در یک مرحله انجام می شود البته این در افراد مختلف، متفاوت است. فاصله بین جلسات هر 30 روز یا 45 روز یک بار انجام می شود.
بلافاصله بعد از درمان برخی نتایج قابل مشاهده هستند ولی بهترین نتیجه پس از ۴ هفته نمایان می گردد. در بعضی از افراد برای نتیجه بهتر پس از 8 هفته ممکن است نیاز به جلسه تکمیلی داشته باشند.
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB