فیشیال پوست

فیشال پوست صورت| پاکسازی پوست با قیمت مناسب در کلینیک زیبایی آفتاب تهران

فیشال یا فیشیال پوست صورت از راه های درمانی رایج و بسیار موثر برای داشتن پوستی سالم و درخشان می باشد. برای انجام این روش درمانی تنها یک ساعت کافی می باشد تا پوست شما به پوستی درخشان و جوانتر تبدیل شود.

از مزایای روش درمانی فیشال پوست می توان به این مورد اشاره کرد که شما به راحتی می توانید تنها با یک جلسه تغییرات اصلی و جوانتر شدن پوست خود را ملاحظه کنید. در این یک جلسه می توانید بسیاری از مشکلات پوستی خود مانند جوشهای سر سیاه یا کومودن را به راحتی از بین ببرید.

شما عزیزان می توانید فیشال پوست صورت خود را هم در منزل و هم در کلینیک های تخصصی زیبایی انجام دهید. اما پیشنهاد ما این است که به کلینیک های تخصصی برای انجام فشیال پوست صورت خود مراجعه نمایید.

بهترین زمان برای انجام فشیال پوست صورتتان 4 بار در سال و به هنگام تغییر فصل می باشد، اما اگر می خواهید درمان جهت برطرف کردن جای جوش صورت باشد، باید ماهی یکبار اقدام به فیشال پوست کنید. به این نکته هم باید توجه داشته باشید که اگر پوستی حساس دارید بهتر است بین هر جلسه دو ماه وقفه داشته باشید.

فیشال یا فیشیال پوست صورت یک روش درمانی مناسب برای لایه برداری، پاکسازی، آبرسانی ،کلاژن سازی بوده که با قیمت مناسب و بهترین دستگاه فیشال در مرکز تخصصی پوست و زیبایی کلینیک زیبایی آفتاب قابل انجام است.

کاربردها و مزایای فیشیال پوستکاربردها و مزایای فیشیال پوست

کاربردهای فیشیال پوست

فیشیال پوست برای افراد مختلف، کاربردهای متفاوتی خواهد داشت. برخی از افراد تنها برای خلاص شدن از جوش های سر سیاه، برخی دیگر برای جوانسازی و پیشگیری از پیری پوستشان برای انجام فیشال پوست مراجعه میکنند. همچنین از دیگر کاربردهای فیشیال پوست می توان به پاکسازی، آبرسانی و نیز ماساژ صورت نیز اشاره کرد.

روش درمانی فیشال پوست چگونه می باشد؟

برای انجام فیشیال پوست صورت روش هایی وجود دارد که این مراحل اگر به درستی انجام شود نتیجه بهتری ر در پوست خود خواهید دید. اولین مرحله برای انجام فیشال پوست صورت، با مشاوره شروع خواهد شد. با مراجعه به مشاور متخصص پوست و زیبایی از نوع پوستی که دارید و همچنین هر یک از مراقبت هایی که لازم است برای پوست خود انجام دهید، مطلع می شوید.

بعد از آن برای پوست صورت و گردن خود شما عزیزان هر یک از مراحل پاکسازی، لایه برداری، آبرسانی و تعذیه رسانی انجام خواهد شد و همین امر موجب ایجاد پوستی شاداب و درخشان و جوان می شود.

مزایای فیشال پوست صورت

از مزایای انجام فیشیال پوست صورت می توان به هریک از موارد زیر اشاره کنیم:

 • لیفت و سفت شدن پوست
 • درمان گودی، سیاهی و پف زیر چشم
 • صاف و یکدست شدن رنگ پوست
 • رفع جوش های سرسیاه، سرسفید و منافذ باز
 • برطرف کردن آسیب های پوستی و بهبود گردش خون
 • پاکسازی پوست از آلودگی های محیطی و رادیکال های آزاد
 • جوانسازی، کاهش چین و چروک ها، شادابی و درخشان شدن پوست
 • با یک جلسه آن به چند هدف درمانی و مراقبتی پوست خواهید رسید.
 • ماساژ صورت موجب ایجاد حس آرامش و رها شدن از استرس می شود.

انواع فیشیال صورت

در جهان برای هر نوع پوست، مناسبت و گروه سنی یک میلیون نوع از فیشیال صورت وجود دارد. در حال حاضر استفاده از LED، نمک کریستالی و ... رایجترین شیوه های انجام فیشیال هستند. در حالت پایه و معمول، از موادی به عنوان آبرسان، روشن کننده و پاک کننده صورت استفاده میشود.

در حالی که در برخی موارد خاص، بسته به نوع و مشکلات پوستی، از دیگر درمانها چون پارافین تراپی هم استفاده میشود. به عنوان مثال، اگر از مشکلاتی چون آکنه و جوش صورت استفاده میکنید، میتوانید از درمانگر خود بخواهید که از مواد مخصوصی در حین درمان برای تسکین پوست استفاده کند.

به طور مشابه، فیشیال صورت ضد پیری به شما کمک می کند علائم پیری قابل مانند چین و چروک، خطوط ریز، لکه، افتادگی و تیرگی را تا حد زیادی از بین ببرید. علاوه بر این، برای مناسبتهای خاص، میتوانید از ورقهای مخصوص که باعث درخشش چند برابری پوست میشوند، استفاده کنید.

هر یک از مراحل فیشال پوست صورت چگونه انجام می شود؟

همانطور که در بالا به این موضوع اشاره کردیم، هر یک از مراحل فیشال پوست صورت شامل پاکسازی، لایه برداری، جوانسازی، کلاژن، ماساژ صورت و شفاف سازی می باشد که در ادامه نحوه انجام هر یک از موارد نام برده شده را به طور مختصر توضیح خواهیم داد.

اما قبل از اینکه به معرفی مراحل فیشیال بپردازیم باید بگوییم متخصص زیبایی پوست صورت شما را بررسی کرده و نوع آن را مانند چرب، خشک، مختلط، حساس و یا طبیعی بودن آن را مشخص کرده و بر اساس آن مشاوره های لازم را در اختیار شما قرار خواهد داد. با شناخت پوست صورتتان متخصص متوجه خواهد شد مناسب ترین مواد برای انجام فیشال صورت چه موادی می باشد.

مقدمه و پاکسازی پوست صورت

باید از متخصص زیبایی خود یک ملافه جدید و تمیز گرفته و بعد داخل اتاق رفته تا آماده برای انجام فیشال شوید. بعد از پوشاندن موهای شما توسط حوله یا پیشانی بند، متخصص شروع به پاکسازی صورت شما از هرگونه آرایش و یا آلاینده ها خواهد کرد. این کار با پدهای پنبه ای، دستمال مرطوب و یا اسفنج های زیبایی انجام خواهد شد.

بخور صورت

در بیشتر درمان‌های فیشیال تخصصی، از دستگاهی استفاده می شود که بخار آب گرمى را مستقیم به صورت شما هدایت می کند. با این کار پوست صورت آرام مى شود و جوش هاى سر سیاه و سر سفید نیز نرم مى شوند، در نتیجه تخلیه آنها راحت تر خواهد شد. اگر پوست خیلى حساسی داشته باشید، ممکن است متخصص پوست از بخور استفاده نکند.

لایه برداری پوست

لایه برداری یکی دیگر از مراحل فیشیال پوست بوده که در ان ار مواد مکانیکی یا شیمیایی استفاده می شود. لایه بردارهای مکانیکی دارای بافت مخصوص بوده که باعث از بین رفتن سلول های مرده سطح پوست خواهد شد. این نوع لایه برداری معمولا هنگام استفاده از بخور انجام می شود.

لایه بردارهای شیمیایی دارای آنزیم ها و اسیدهایى هستند که پیوند بین سلول های پوستی را شل مى کند. یک درمان آنزیمی ملایم نیز ممکن است در طول فرایند بخور براى شما انجام شود.

لایه برداری های شیمیایی قوی تر، که از نظر غلظت متفاوت هستند، می توانند به صورت یک درمان مستقل و یا بخشی از فیشیال در نظر گرفته شوند. استفاده از این نوع لایه بردارهاى قوى، معمولا به طور پى در پى انجام نمى شود تا از عوارض لایه برداری صورت پیشگیری شود.

تخلیه جوش

در این مرحله به دلیل بخور صورت، پوست صورت به حالت نرم و لطیف درآمده که به راحتی میتوان جوش های سر سیاه و سر سفید را تخلیه کرد. برای کسانیکه دارای پوستی نازک و یا حساس هستند ممکن است انجام این کار برایشان دشوار است.

این نکته را هم باید در نظر داشته باشید اگر تخلیه انواع جوش به درستی انجام نشود ممکن است مویرگ های صورت پاره شده و یا در بخش هایی از صورت تغییر رنگ ایجاد شود.

درماپلنینگ پوست (Dermaplaning)

به منظور روشن شدن سریع تر پوست شما، موهای اصلاح نشده و پوست های قدیمی و مرده به کمک تیغ مخصوصی از روی پوست جدا می شود.

ماساژ صورت

برای ماساژ صورت در فیشیال پوست ضربه های مخصوص کلاسیک وجود دارد که باعث ایجاد لرزش می شود. ماساژ صورت باعث آرامش و تحریک پوست و عضلات صورت خواهد شد.

ماسک صورت

ماسک صورت را متناسب با نوع پوست مشتری (خشک، چرب، مختلط، حساس و یا پیر) انتخاب می شود. در حین فرایند مراقبت هاى مربوط به صورت، متخصص زیبایی باید در اتاق بماند و ماساژ پوست سر یا برخی خدمات دیگر را به شما ارائه بدهد.

مرحله نهایی فیشیال پوست صورت

متخصص زیبایى از تونر، سرم، مرطوب کننده و ضد آفتاب (در صورتى که روز باشد) بر روى پوست شما استفاده مى کند.

عوارض فیشیال صورت

نکته مثبت فیشال پوست صورت این است که هیچ عوارضی نخواهد داشت. تنها ممکن است در ساعات اولیه بعد از انجام فیشیال، پوست صورت شما قرمز شود که جای نگرانی نیست چون به زودی برطرف خواهد شد.

همچنین باید بدانید که بهتر است که به مراکز متخصص معتبر مراجعه کنید تا با وسایل ضدعفونی شده به پاکسازی و دیگر مراحل فیشال پوست صورت شما بپردازند. در غیر این صورت ممکن است با خطر عفونت و یا حتی خشک شدن پوست صورت مواجه شوید.

فیشیال پوست هر چند وقت یکبار باید انجام شود؟

انجام فیشال پوست برای هر فرد در زمان های مختلف مناسب می باشد. همه چیز بستگی به نوع پوست شما دارد. در حال ایده آل و استاندارد بهتر از فیشال پوست صورت هر چند ماه یکبار انجام شود. یک ماه زمان مناسبی است که پوست برای احیا به زمان نیاز دارد. بهتر است در سال چهار بار و به هنگام تغییر فصول اقدام به فیشیال و پاکسازی پوست صورتتان کنید.

اگر می خواهید اقدام به درمان جای جوش و برطرف کردن جوش های سرسیاه و سر سفید کنید، فیشال باید با تکرار بیشتر و هر 2 ماه یکبار انجام شود.

توصیه های مهم بعد از فشیال صورت

بعد از انجام فیشیال صورت مواردی هستند که باید به آنها توجه کنید تا نتیجه های مثبت فیشال را روی پوست خود ببنید. هر یک از این مراقبت ها برای پوست های متفاوت، مختلف می باشد. همچنین این مراقبت ها به دلیل تحولاتی که در حین فیشال روی پوست انجام شده مهم بوده تا به پوست فرصت جبران مجدد داده شود. در ادامه به مراقبت های مهم بعد از فیشیال پوست خواهیم پرداخت:

 • بعد از فشیال نباید پوست خود را دستکاری کنید

قطعا بعد از فشیال جوش هایی روی صورت باقی می‌ماند. از کندن جوش ها به شدت اجتناب کنید. زیرا این جوش ها آماده خارج شدن نیستند و اگر بودند، در مراحل فشیال از زیر پوست خارج می‌شدند.

 • آرایش بعد از فشیال ممنوع است

لایه برداری و پاکسازی پوست، قرمزی پوست را به همراه خواهد داشت. و برای پوشاندن این قرمزی ممکن است بخواهید از کرم پودر یا پنکک استفاده کنید. این کار کاملا اشتباه است. اجازه دهید پوست صورتتان خودبه خود به حالت اولیه برگردد.

 • عرق کردن ممنوع

بعد از فشیال به هیچ عنوان در مکانی قرار نگیرید که دمای بدنتان بالا رود و صورتتان عرق کند. عرق باعث ایجاد آلودگی روی پوست می‌شود. و چون هنوز منافذ پوست باز هستند، به راحتی این آلودگی ها به پوست نفوذ کرده و در اعماق پوست جای می‌گیرند.

 • نور خورشید به شدت مضر است

تا چند روز بعد از فشیال صورت نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد. زیرا پوست در این دوران آسیب پذیرتر است. پس توصیه می‌کنیم همواره از ضدآفتاب استفاده کنید.

 • اپیلاسیون صورت ممنوع

تا یک هفته بعد از فشیال نباید صورتتان را وکس و اپیلاسیون با شمع و لیزر کنید. چون باعث پوسته پوسته شدن و تحریک و التهاب صورت می‌شود.

قیمت فیشال پوست صورت

عوامل مختلفی هستند که در هزینه فیشیال پوست تاثیرگذار هستند و با توجه به هر یک از این عوامل قیمت های تغییر خواهد کرد. هر یک از موارد زیر جز عوامل تاثیرگذار در قیمت فیشیال پوست صورت است:

 • ارائه خدمات مختلف در کلینیک های تخصصی زیبایی
 • اسپاهای تفرجگاه ها، استراحتگاه ها و هتل ها
 • استفاده از ماسک ها و سرم های مخصوص در برندهای مختلف

به کدام کلینیک جهت انجام فیشیال پوست صورت مراجعه کنیم؟

در ایران به خصوص در تهران، کلینیک های زیبایی متعددی وجود دارند که به انجام کارهای زیبایی صورت به خصوص فیشیال پوست می پردازند. برای انجام فیشال پوست صورت بهتر است به دنبال کلینیک های زیبایی معتبر باشید تا خدماتی استاندارد و تمیز را در اختیار شما قرار داده و علاوه بر آن دارای متخصص پوست باشد تا از اطلاعات کافی و مناسب در خصوص انواع مراقبت های پوستی نیز برخوردار باشد.

یکی از کلینیک های معتبر در سطح تهران، مرکز تخصصی پوست و زیبایی کلینیک زیبایی آفتاب می باشد که دارای خدماتی زیبایی متعددی بوده که انجام فیشال پوست صورت یکی از فعالیت های این مجموعه می باشد.

از دیگر فعالیت های مرکز تخصصی پوست و زیبایی کلینیک زیبایی آفتاب می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کنیم:

این کلینیک در سال 1395 توسط جناب دکتر علی مخبر تاسیس گردید و تمامی خدمات آن با رعایت اصول اخلاقی، حفظ حریم خصوصی مراجعه کنندگان باتوجه به استاندارهای جهانی، توسط توسط مجرب ترین متخصصان زیبایی کشور انجام می شود.

سوالات متداول با فیشیال پوست
برای از بین بردن چین و چروک های صورت هیچ درمان قطعی وجود ندارد، اما باید بدانید اگر فیشیال صورت را در سنین پایین شروع کنید از پیری زودرس جلوگیری خواهد کرد.
بسته به نوع فشیالی که انجام می دهید، متفاوت خواهد بود، اما در حالت کلی یک ساعت بهترین زمان برای انجام پاکسازی و فشیال می باشد.

هر یک از برندهای زیر برای انجام فیشیال مناسب هستند:

 • گينو (guinot)
 • مورد (murad)
 • دكتر اسپيلر (dr spiller)
 • فريمن (freeman)
 • سيگل (segull)
 • سينره (cinere)
 • رويتاكر (revitacare)
 • استيمكس (estemex)
 • محصولات پوستی تگودر اسپانیا (tegoder)
 • محصولات یانسن آلمان (janssen)
زمان مناسب برای انجام فیشال صورت 4 بار در سال و همراه با تغییر فصول می باشد. اما اگر قصد از بین بردن جای جوش سر سیاه و سر سفید را دارید بهتر است هر 2 ماه یکبار به انجام فیشیال بپردازید.

هزینه فیشال صورت با توجه به هر یک از عوامل زیر متفوات خواهد بود:

 • ارائه خدمات مختلف در کلینیک های تخصصی زیبایی
 • اسپاهای تفرجگاه ها، استراحتگاه ها و هتل ها
 • استفاده از ماسک ها و سرم های مخصوص در برندهای مختلف
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB