منظور از شیوه درمانی فیشیال پوست چیست؟

09 اسفند ، 1399
مرکز سلامت و زیبایی غرب
0 کامنت

فیشیال پوست و مزایای درمانی آن

فیشیال پوست چیست؟ این یکی از سوالات رایجی است که عموما ذهن افراد به هنگام مراجعه به مراکز فعال و معتبر در حوزه پاکسازی پوست صورت با آن درگیر می شود. در این بخش قصد داریم تا اطلاعات را هر چند به صورت مختصر اما مفید در خصوص فیشیال پوست و هزینه انجام این کار برای شما خوانندگان عزیز و محترم به اشتراک بگذاریم، همراه ما باشید.

مراحل و مزایای فیشال صورتمراحل و مزایای فیشال صورت 

منظور از فیشیال پوست چیست؟

امروزه از روش های درمانی - زیبایی مختلفی برای پاکسازی پوست استفاده می شود که فیشیال پوست یکی از بهترین روش های این حوزه به شمار میآید. در این شیوه درمانی منافذ باز پوست به صورت عمیق پاکسازی شده و در نهایت پوستی سرزنده و درخشان را برای شما به ارمغان خواهد آورد. در پاسخ به این سوال که فیشیال پوست چیست باید بگوئیم که معمولا برای افرادی که احساس می کنند بنا به هر دلیلی نظیر استفاده مداوم از مواد آرایشی و... پوست آنها نشاط و شادبی گذشته را از دست داده و تیره شده از این روش درمانی محبوب برای داشتن پوستی سالم و درخشان کمک گرفته می شود.
این شیوه درمانی به افرادی که چهره آنها بخاطر پشت سر گذاشتن یک هفته پر از استرس و عدم رسیدگی مرتب به پوست درهم ریخته، کمک خواهد کرد تا آثار این خستگی و استرسی را از روی پوست صورت خود زدوده و آثار مثبت سلامتی را مجددا به آن بر میگرداند. 

مراحل انجام فیشیال پوست 

در این بخش به این سوال پاسخ خواهیم داد که مراحل انجام فیشیال پوست چیست و چه کارهایی در این راستا برای برگرداندن نشاط و شادابی پوست در کلینیک های زیبایی پوست و مو انجام می گیرد. در حقیقت میتوان گفت که این شیوه درمانی بسیار سریع و راحت بوده و مراحل انجام آن در طی یک جلسه حدود 1 ساعت تقریبا زمان خواهد برد تا آثار مشکلات پوستی فرد نظیر جوش های سر سیاه یا کومودن به شیوه ای عالی و اثبات شده از بین برود. بهتر است که بدانید علاوه بر کلینیک های پوست و مو می توانید برای انجام این شیوه درمانی به برخی از سالن ها زیبایی نیز مراجعه کنید. البته که انتخاب نوع مواد و تجربه موفق فرد در طی مراحل انجام این کار از نکات حائز اهمیتی است که برای مشاهده نتیجه اثر بخش درمان باید به آن توجه ویژه شود. در قسمت زیر مراحل مختلف این شیوه درمانی را برای مراقبت از پوست های آسیب دیده صورت به شرح موارد ذیل آورده ایم:

  • مرحله 1: استفاده از پاک کننده های ملایم برای از بین بردن تمامی کثیفی ها، عرق ها و چربی ها از روی صورت فرد و پاکسازی منافذ لایه سطحی صورت از مواد که باعث بسته شدن آن ها شده است.
  • مرحله 2: بخارپز کردن پوست صورت برای مرطوب و شل شدن آن و پاکسازی بهتر منافذ باز
  • مرحله 3: ازبین بردن تمامی چربی ها و جوش های سرسیاه و سرسفیذ با کمک لایه بردارهای مختلفی نظیر اسکراب
  • مرحله 4: ماساژ صورت با یک کرم مخصوص برای آبرسانی و لیفت پوست صورت
  • مرحله 5: آبرسانی و هیدارته کردن پوست با استفاده از یک ماسک مخصوص به مدت 15 الی 20 دقیقه
  • مرحله 6: تنظیم PH پوست و تمیز شدن عمقی منافذ باز با کمک تونر
  • مرحله 7: آبرسانی و حفظ رطوبت عمقی پوست با استفاده از یک مرطوب کننده سازگار با نوع پوست فرد

انجام فیشیال صورت به چه افرادی توصیه میشود؟

اکنون که می دانید دقیقا منظورمان از فیشیال صورت چیست و در چند مرحله انجام میشود، باید بگوئیم که این شیوه درمان در انواع مختلف با توجه به شرایط پوستی برای افردی با گروه سنی 20 به بالا معمولا انجام می شود. عموما از شروع سن بلوغ در دروه نوجوانی که افراد با مشکلات مختلفی نظیر جوش و آکنه بر روی پوست خود مواجه میشوند؛ با بالا رفتن سن و تاثیر عوامل مختلف ممکن است که آثار این جوش ها بر روی پوست آنها باقی بماند و دیگر پوست همانند گذشته از طراوت و شادبی لازم برخوردار نباشد. از همین رو بر اساس مطالعات و تجربیات توصیه می شود که افراد در سن  18-25 سالگی برای مراقبت از سلامتی و شادابی پوست خود در طی دوره های مختلف به انجام این کار روی آوردند تا از بروز علائم مختلفی تظیر پیری زودرس، آکنه هورمونی، لکه های پوستی و... در سن جوانی که پوست همچنان باید طراوات و تازگی خود را داشته باشد، پیشگیری شود.

بهترین روش های پاکسازی و فیشیال پوستبهترین روش های پاکسازی و فیشیال پوست 

انواع فیشیال پوست چیست؟

در پاسخ به این سوال که انواع فیشیال پوست چیست باید بگوئیم که امروزه متناسب با نوع پوست و گروه سنی هر یک از مراجعه کنندگان از شیوه های مختلف فیشیال برای پاکسازی عمیق پوست کمک گرفته میشود که دو نمونه رایج از انواع فیشیال ها در کشور ما استفاده از LED، نمک کریستالی و... می باشد. در حالت معمولی و عادی که پوست فرد دچار هیچگونه عارضه ای نبوده و تنها برای مراقبت و جوانی آن به انجام این کار روی می آورند از موادی تحت عنوان آبرسان، روشن کننده برای پاکسازی صورت استفاده می شود. اما برای اینکه بگوئیم که برای افراد با مشکلات پوستی، فیشیال پوست چیست باید از موارد خاص نظیر پارافین تراپی و...  بر حسب نوع مشکل پوستی فرد برای درمان موثر او درکنار فیشیال کمک گرفت. همچنین بد نیست که بدانید شیوه فیشینال صورت ضد پیری به منظور از بین بردن علائم پیری نظیر چین و چروک، خطوط ریز، لکه، افتادگی و تیرگی به کار گرفته می شود.

فیشیال صورت چند وقت یک بار باید انجام شود؟

مدت زمان و دوره انجام فیشیال صورت بر حسب نوع پوست هر یک از افراد ممکن است با دیگری متفاوت و نمیتوان به طور دقیق و مشخص گفت که افراد برای انجام فیشیال صورت باید هر چند وقت یکبار این کار را انجام دهند. اما در حالت ایده آل آن بنا بر تشخیص افراد متخصص در این حوزه توصیه شده که افراد به منظور مراقبت از پوست خود و مشاهده نتایج اثر بخش فیشیال به طور منظم و یک بار در طول هر ماه این کار را تکرار کنند. همچنین در صورت مهیا نبودن شرایط بهترین زمان در نظر گرفته شده برای اینکه دوره فیشیال پوست چیست و باید هر چند مدت یکبار آن را به صورت منظم تکرار کرد؛ همزمان با تغییر فصل های سال و حداقل 4 بار میباشد.

قیمت انجام فیشیال پوست 

هزینه ای که هر شخص بابت فیشیال پوست صورت خود باید بپردازد بر حسب فاکتورهای مختلف و تاثیرگذاری نظیر کیفیت مواد مورد استفاده و همچنین نوع فیشینال و مرکز درمانی محاسبه و تعیین می شود. از همین رو بهتر است که برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به نزد افراد با تجربه و ماهر در کلینیک تخصصی پوست و مو مراجعه فرمایید تا به تمامی سوالات شما در خصوص فیشیال پوست چیست پاسخ داده و بعد از بررسی وضعیت پوست شما و نوع فیشینال انتخابی، قیمت نهایی را اطلاع دهند. 

فیشیال یکی از بهترین روش های درمانی فیشیال یکی از بهترین روش های درمانی  

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB