تفاوت میکرودرم ابریژن و درم ابریژن چیست؟

29 مهر ، 1401
کلینیک زیبایی غرب
0 کامنت

تفاوت میکرودرم ابریژن و درم ابریژن چیست؟ اگر شما هم قصد انجام یک اقدام زیبایی برای درمان نواقص پوستی خود را دارید به یقین دانستن این تفاوت ها می تواند کمک شایانی به شما نماید. روزانه افراد بسیاری به مراکز زیبایی و درمانی برای رفع چین و چروک ها، جای آبله، اسکار و ... مراجعه می کنند. همه آن ها یک نظر به دنبال یک روش درمانی موثر و البته مناسب با توجه به نوع پوست خود و مشکلشان هستند. استفاده از روش درمانی درم ابریژن و میکرودرم ابریژن یکی از جدیدترین راه حل هایی است که افراد برای درمان و رفع مشکل خود از آن استفاده می کنند. به همین منظور در این مقاله بهتر است با مزایا و معایب هر یک جداگانه آشنا شده و از نحوه عملکرد آن ها نیز بیشتر بدانید. با کلینیک مرکز سلامت و زیبایی غرب تهران همراه شوید تا اطلاعات کاملی کسب کنید.

تفاوت میکرودرم ابریژن و درم ابریژن

میکرودرم ابریژن چیست؟

قبل از آن که با تفاوت میکرودرم ابریژن و درم ابریژن بیشتر آشنا شوید باید اطلاعات کاملی از هر یک به صورت مجزا کسب نموده و تصمیم بگیرید بهترین راه حل برای شما کدام است. در واقع میکرودرم ابریژن یک روش غیر شیمیایی و البته غیر تهاجمی است که با استفاده از یک دستگاه مشخص پودر هایی کریستالی بر روی سطح پوست شما ریخته و ساییده می شود. با این روش سلول های مرده ای که روی سطح پوست شما قرار دارند از بین رفته و سبب جوانسازی، شادابی و نشاط برایتان خواهد بود. با این روش کلاژن سازی و تحریک الاستین به دلیل آسیب سطحی که به پوست شما وارد می شود صورت گرفته و با تحریک خونرسانی سلول های پوستی جدیدی به وجود می آید.

مزایای میکرودرم ابریژن

حال که با میکرودرم ابریژن آشنایی پیدا کردید بهتر است از مزایا و کاربرد های آن نیز بیشتر بدانید تا بتوانید تصمیم بگیرید بر اساس تفاوت میکرودرم ابریژن و درم ابریژن کدام یک برای شما موثر تر خواهد بود. از مزیت های این روش می توان به مواردی که در ذیل از آن یاد شده است اشاره نمود. همچون؛
رفع جای جوش، آکنه و اسکار
جوانسازی و شادابی پوست
کوچک کردن منافذ پوستی
رفع لکه های پیری
بهبود چروک گردن
رفع جوش سر سیاه و کوچک شدن منافذ پوستی
بهبود لکه های حاملگی، تاتو و آبله مرغان

درم ابریژن چیست؟

برای آن که بتوانید تفاوت میکرودرم ابریژن و درم ابریژن بهتر تشخیص دهید لازم است با درم ابریژن بیشتر آشنا شوید. این عملکرد زیبایی که به دو روش مکانیکی و دستی برای افراد صورت می گیرد توانسته سبب لایه برداری، رفع عیوب پوستی و ... شود. به همین منظور مخاطبان بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است. در حالت مکانیکی این روش با استفاده از فلز الماسی دستگاه سعی در برداشتن لایه ابتدایی پوست می کنند. اما در حالت دستی درم ابریژن از سنباده های سیلیکونی لایه پوستی که دچار آسیب دیدگی است برداشته می شود. در نهایت پوستی نرم و بدون عارضه را به شما هدیه خواهد داد. با انجام این روش کلاژن سازی و تولید الاستین در منطقه مورد نظر بیشتر شده و ترمیم پوست سریع تر صورت می گیرد.

درم ابریژن چیست

مزایای درم ابریژن

از مزیت های درم ابریژن نیز می توان به رفع جای جوش، آکنه، اسکار، درمان پیری زودرس، رفع لکه های تیره پوست، بهبود خطوط دور چشم، لب، پیشانی و ... اشاره نمود. این روش جادویی با توجه به عملکرد منحصر به فردی که دارد سبب درمان پوست های ملتهب، تومور خوش خیم و بدخیم پوستی، رینوفیما و ... نیز می شود. برای آن که از تمام مزیت های این روش به خوبی بهره مند شوید لازم است به یک مرکز درمانی و کلینیک زیبایی معتبر مراجعه نموده تا مانع از بروز آسیب های و عوارض ناگوار شوید.

تفاوت میکرودرم ابریژن و درم ابریژن

اکنون که اطلاعات کاملی از هر دو روش بدست آوردید بهتر است از تفاوت میکرودرم ابریژن و درم ابریژن بدانید. هر دو روش برای جوانسازی پوست و رفع عیوب پوستی مورد استفاده قرار می گیرد اما دارای تفاوت هایی است که هر کدام را به نوبه خود منحصر بفرد کرده است. از تفاوت های این دو روش می توان به موارد ذیل اشاره نمود. همچون؛

  • اگر پوست روشنی دارید استفاده از روش درم ابریژن برای شما مناسب تر است. چرا که اگر پوست تیره ای دارید ممکن است این روش سبب ایجاد لک، تغییر رنگ و زخم در دوره نقاهت خود شود.
  • میکرودرم ابریژن برای انواع مدل های پوستی مناسب بوده و مانع از بروز عارضه های مختلف می شود.
  • درم ابریژن به جهت درمان آبله، جای جوش و ... مورد استفاده قرار می گیرد و برای نقص های مادرزادی مورد مناسبی نمی باشد.
  • زمان انجام میکرودرم ابریژن به نسبت درم ابریژن کوتاه تر می باشد.
  • میکرودرم ابریژن می تواند سبب تغییرات چشمگیری برای رفع جای جوش، التهابات پوستی و ... شود.
  • میکرودرم ابریژن غیر تهاجمی بوده و آسیب کمتری در حین درمان به پوست افراد وارد می کند.
  • درم ابریژن بهترین نوع درمان پوستی برای مشکلاتی نظیر خال های گوشتی، بیماری های مادرزادی، ماه گرفتگی و ... می باشد.
  • میکرودرم ابریژن انتخاب صحیحی برای مشکلات عمیق پوستی نبوده و بهتر است در این شرایط از روش درم ابریژن استفاده شود.

تفاوت میکرودرم ابریژن و درم ابریژن از نظر عوارض

دانستن تفاوت های هر روش می تواند سبب رفع مشکلات احتمالی که قرار است رخ دهد می شود. در نهایت شما بهترین انتخاب را خواهید داشت. اما اگر قرار باشد از بستر عوارض این دو روش را بررسی کنید لازم است بدانید که درم ابریژن ممکن است پس از پایان برای فرد سبب ایجاد جای زخم، عفونت، تغییر رنگ پوستی ناهماهنگ، تیره شدن پوست و .. شود. همچنین از عوارض میکرودرم ابریژن نیز می توان به؛ بروز التهابات، خشکی، حساسیت، قرمزی، کبودی و ... اشاره نمود. برای آن که این عوارض احتمالی برایتان رخ ندهد بهتر است به یک مرکز معتبر مراجعه نموده و قدم مناسبی برای سلامتی خود بردارید.

تفاوت میکرودرم ابریژن و درم ابریژن از نظر قیمت

حال که اطلاعات کاملی از درم و میکرودرم ابریژن کسب کردید بهتر است این دو روش را از نظر هزینه های آن نیز بررسی کنید. به مراتب قیمت درم ابریژن به علت آنکه تخصصی تر است، گرانتر از میکرودرم ابریژن بوده و شرایط متفاوتی دارد. اما به طور کلی لازم است بدانید عوامل مختلفی می تواند سبب افزایش یا کاهش قیمت برای شما بشود. از جمله این موارد می توان به؛ حجم کار، تعداد جلسات مورد نیاز، دستمزد پزشک، روش انتخابی، موقعیت جغرافیایی و ... اشاره کرد. به یاد  داشته باشید که می توانید همه روزه برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی با مجموعه تماس برقرار نموده و بهترین پاسخ را برای سوالات خود از مشاوران ما دریافت نمایید.

تفاوت میکرودرم ابریژن و درم ابریژن از نظر قیمت

میکرودرم ابریژن در کلینیک مرکز سلامت و زیبایی غرب

در این مقاله سعی شد به معرفی کامل تفاوت میکرودرم ابریژن و درم ابریژن پرداخته شود. اکنون شما اطلاعات کاملی از این روش در اختیار داشته و می دانید که کدام روش برایتان بهترین انتخاب خواهد بود. کلینیک مرکز سلامت و زیبایی غرب نیز مفتخر است انجام این عملکرد را با بهره مندی از جدیدترین متد روز دنیا برای شما انجام داده و سبب رضایت خاطر کاملی برایتان بشود. از یاد نبرید که در این مجموعه خدمات دیگری نظیر؛ هایفوتراپی، میکرونیدلینگ، مزوتراپی، کربوکسی تراپی، پلاسما جت، لیزر موهای زائد، تزریق ژل و بوتاکس، زاویه سازی صورت، فک و .. برای همراهان و مراجعه کنندگان محترم نیز قابل انجام می باشد.

    
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB