تفاوت بوتاکس دیسپورت و مصپورت در چیست

29 مهر ، 1401
کلینیک زیبایی غرب
0 کامنت

تفاوت بوتاکس دیسپورت و مصپورت را قبل از آن که برای جلسه تزریق مراجعه کنید به خوبی بهتر است بدانید. در واقع با تزریق بوتاکس عمدتا افراد سعی در رفع نواقص ظاهری صورت و چهره خود می نمایند. اتفاقات متعددی همچون؛ بیماری ها، استرس، رفتار نامناسب با پوست، عدم داشتن یک روتین مراقبتی لازم و ... ممکن است سبب بروز چین و چروک ها، افتادگی زیر چشم، خط اخم و ... گردد. به همین منظور با تزریق بوتاکس به این نواحی سعی در رفع مشکلات پیش آمده می کنند. در این مقاله با کلینیک مرکز سلامت و زیبایی غرب همراه باشید تا اطلاعات کاملی از بوتاکس مصپورت و دیسپورت بدست آورید.

تفاوت بوتاکس دیسپورت و مصپورت
بوتاکس چیست؟

قبل از آن که با تفاوت بوتاکس دیسپورت و مصپورت آشنا شوید بهتر است در ابتدا از ماهیت اصلی این ماده بیشتر بدانید. در واقع با تزریق سم بوتولینوم به عضله ناحیه مورد نظر سعی در فلج سازی آن می کنند. اما این اتفاق بدین منظور نیست که شما تا ابد عضله مورد نظر خود را از دست داده اید، بلکه بدن پس از این اتفاق سعی در تحریک کلاژن سازی و تولید الاستین نموده و سبب جوانسازی پوست نیز می شود. در نهایت ماندگاری این تزریق از 6 تا 12 ماه متغیر بوده و در صورتی که از عملکرد خود ناراضی بودید می توانید پس از این بازه روش دیگری را برگزینید. البته که سال هاست در تمام جوامع بشری تزریق بوتاکس با مزایای بسیار زیادی برای افراد به همراه بوده و مخاطبان بسیاری را به خود جذب نموده است.
بوتاکس دیسپورت و مصپورت در واقع دو نوع معتبر از این ماده هستند که در ایران نیز مورد استفاده قرار گرفته است و در این مقاله به بررسی تفاوت های آن ها پرداخته شده است.

بوتاکس دیسپورت

برای آن که بتوانید از تفاوت بوتاکس دیسپورت و مصپورت بیشتر بدانید، لازم است تا با هر کدام به طور جداگانه آشنا شوید. بوتاکس دیسپورت در حقیقت برند اروپایی می باشد که در کشور ما بسیار مورد استفاده قرار گرفته است، سم حاضر در این مدل نیز همان بوتولینوم نوع A می باشد و برای کاربری های همان نیز مورد استفاده است. شرایط نگهداری این مدل از بوتاکس کمی متفاوت است، دیسپورت را باید بین دمای 2 تا 8 درجه حفظ نمود. این مدل به صورت پودری عرضه شده و حاوی لاکتوز است. پس اگر شما به شیر حساسیت دارید این مدل از بوتاکس برایتان ضرر داشته و نباید از آن برای درمان و زیبایی استفاده نمایید. همچنین لازم است بدانید که بوتاکس دیسپورت در دو نوع چینی و انگلیسی وجود دارد که تنها مدل انگلیسی آن مورد تایید پزشکان و متخصصان این حوزه می باشد.

بوتاکس دیسپروت

بوتاکس مصپورت

حال که با بوتاکس دیسپورت آشنا شدید وقت آن است تا از مدل مصپورت نیز بیشتر بدانید. از مهم ترین تفاوت بوتاکس دیسپورت و مصپورت باید به ایرانی بودن آن اشاره کرد. این محصول با توجه به عوارض کم و کارایی بسیار زیادی که دارد مورد استقبال مراجعین قرار گرفته است. این محصول با توجه به عملکرد مثبتی که دارد در حال رقابت با برند های خارجی بوده و کارایی بسیار مشابه ای با مدل دیسپورت دارد. بهترین قسمت صورت برای تزریق مصپورت را می توان ناحیه تحتانی همچون؛ پیشانی، اطراف چشم ها و بین دو ابرو دانست.

بوتاکس مصپورت 

تفاوت بوتاکس دیسپورت و مصپورت

اکنون که با هر دو مدل به صورت کاملی آشنا شدید وقت آن است تا از تفاوت های این دو نوع بیشتر بدانید. از انواع تفاوت های دیسپورت و مصپورت می توان به مواردی که در ذیل آمده است اشاره نمود. همچون؛

  • بوتاکس دیسپورت حداکثر پس از یک روز کامل جذب می شود. اما در مدل مصپورت نیاز است که 3 تا 10 روز کامل سپری شود تا جذب در ناحیه تزریق شده کاملا صورت گیرد.
  • بوتاکس دیسپورت را معمولا به ناحیه پیشانی، کنار چشم ها و میان ابروها تزریق می کنند. اما مدل مصپورت علاوه بر نواحی ذکر شده در بالا بیشتر به جهت رفع خط لبخند، افتادگی لب ها و ... نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
  •  
    از دیگر تفاوت بوتاکس دیسپورت و مصپورت می توان به مقدار تزریق نیز اشاره کرد. دیسپورت معمولا با دوز کمتر از مصپورت در محل تزریق می شود.
  • البته که سی سی مورد نیاز تزریق باید توسط پزشک ابتدا با توجه به حجم کار بررسی و در نهایت صورت گیرد.
  • یکی دیگر از فرق بوتاکس مصپورت و دیسپورت را می توان ساختار مولکولی سرم های هر یک دانست.

تفاوت بوتاکس دیسپورت و مصپورت از نظر ماندگاری

یکی از مهم ترین مسئله هایی که برای هر فرد از اهمیت بسیاری در هنگام تزریق برخوردار است ماندگاری عملکرد زیبایی انجام شده است. لازم است بدانید برای آن که ماندگاری کار انجام شده برای شما بیشتر شود باید از مراقبت های مهم پس از تزریق بوتاکس دیسپورت و یا مصپورت به خوبی پیروی کنید تا ماندگاری کار به مراتب برایتان بیشتر شود. عمدتا در بهترین حالت کار شما 6 ماه کامل ماندگاری خواهد داشت اما ممکن است با توجه به نوع سیستم بیولوژیکی بدن شما و رفتار های مختلف در مراقبت از محل تزریق این زمان کمتر یا بیشتر شود. اما به طور کلی طبق داده های آماری ماندگاری بوتاکس مصپورت برای افراد بیشتر گزارش شده است.

تفاوت بوتاکس دیسپورت و مصپورت از نظر عوارض

تزریق بوتاکس در حالت طبیعی ممکن است با عارضه های احتمالی کوچکی همراه باشد اما اگر این اقدام را در یک محیط درمانی معتبر انجام ندهید ممکن است تزریق با مشکلات بیشتری همراه شود. به طور کلی عوارض بوتاکس دیسپورت به مراتب کمتر از مصپورت بوده و افراد با شرایط عوارضی خفیف تری مواجه شدند. بهتر است بدانید که عوارض بوتاکس مصپورت نیز شامل؛ سرگیجه، تهوع، تورم، قرمزی و .. می باشد و پس از پایان دوره نقاهت از بین خواهد رفت. از یاد نبرید که تزریق بوتاکس به عوامل مختلف دیگری همچون؛ محل تزریق، شرایط بدنی و ... نیز بستگی دارد. پس در نهایت قبل از تزریق بوتاکس مصپورت یا دیسپورت حتما با پزشک خود مشورت نموده و اگر سابقه بیماری خاصی دارید به او اطلاع دهید.

تفاوت بوتاکس دیسپورت و مصپورت از نظر قیمت

اگر شما هم تصمیم گرفتید که تزریق بوتاکس مصپورت یا دیسپورت را انجام دهید لازم است اطلاعات کاملی از هزینه های آن بدست آورده و پس از آن برای تزریق مراجعه نمایید. در حقیقت در تزریق بوتاکس عوامل مختلفی تاثیر گذار است. همچون؛ محل تزریق، برند، حجم کار، دستمزد پزشک، تعداد جلسات مورد نیاز، موقعیت جغرافیایی و ... مواردی هستند که می توانند بر هزینه تزریق شما کاهش یا افزایش داشته باشند.
لازم است بدانید که مدل دیسپورت به علت این که یک برند اروپایی وارداتی است با هزینه بیشتری برای شما به همراه خواهد بود و قیمت بوتاکس مصپورت مناسب تر می باشد. از یاد نبرید که می توانید همه روزه از طریق راه های ارتباطی با مجموعه تماس برقرار نموده و مشاوره های لازم را در جهت دریافت اطلاعات بیشتر از تزریق بوتاکس دیسپورت و مصپورت از کارشناسان ما دریافت نموده و با آرامش خاطر برای درمان اقدام نمایید.

تزریق بوتاکس در کلینیک مرکز سلامت و زیبایی غرب

در این مقاله سعی شد به معرفی کامل تفاوت بوتاکس دیسپورت و مصپورت پرداخته شود. اکنون شما اطلاعات کاملی از این مسئله داشته و می توانید بهترین گزینه را انتخاب نمایید. کلینیک مرکز سلامت و زیبایی غرب تهران نیز مفتخر است این اقدام زیبایی را برای شما انجام داده و سبب رضایت خاطر شما شود. از یاد نبرید که در این مجموعه می توانید با بهره مندی از جدیدترین متد روز دنیا از خدمات دیگری همچون؛ مزوتراپی، هایفوتراپی، میکرونیدلینگ، لیزر موهای زائد، کربوکسی تراپی، تزریق ژل پروفایلو، پلاسما جت و ... نیز به خوبی بهره مند شوید.

   
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB