آر اف بهتر است یا بوتاکس

30 بهمن ، 1400
کلینیک زیبایی آفتاب

گاهی مواقع برخی مراجعه‌کنندگان پس از مراجعه به کلینیک های زیبایی، این سوال را عنوان می‌کنند که آر اف بهتر است یا بوتاکس؟ در پاسخ باید بدانید که روش آر اف علاوه بر زیبایی، دارای روش درمانی نیز می باشد. روش بوتاکس و آر اف تفاوت‌هایی هم با هم دارند.

آر اف می‌تواند، نتیجه طولانی‌تری داشته باشد و ماندگاری آن هم بیشتر است. در روش آر اف، از طریق امواج فرکشنال کلاژن های موجود در پوست تحریک و بازسازی می شوند. اما بوتاکس یک ماده می باشد که از نوروتوکسین ساخته شده است. هنگامی که به پوست تزریق میشود، موجب فلج کردن ماهیچه ها می گردد و یک روش موقتی است.

در این مقاله با کلینیک زیبایی آفتاب همراه باشید تا اطلاعات جامع و مناسبی از این مقایسه بدست آورید. بعد از آن به آسانی می توانید بهترین راه را انتخاب نموده و برای عملکرد زیبایی خود و درمان ناحیه مورد نظر اقدام نمایید. و رضایت خاطر مناسبی را کسب نمایید. با ما همراه باشید.

انجام آر اف بهتر است یا بوتاکسانجام آر اف بهتر است یا بوتاکس

تاثیر آر اف بهتر است یا بوتاکس

اگر شما نیز به دنبال پاسخ این سوال هستید که تاثیر آر اف بهتر است یا بوتاکس؟ باید بدانید، به‌دلیل اینکه در بوتاکس از مواد نوروتوکسین تزریقی استفاده می شود، ماندگاری آن کمتر است. تاثیرات بوتاکس موقتی بوده و نیاز به جلسات ترمیم مجدد دارد. اما در روش آر اف تراپی، ماندگاری کار بیشتر است.

این روش یکی از موثرترین تکنیک های درمانی، برای از بین بردن خطوط چین و چروک و همچنین سفت کردن پوست است. در روش آر اف با امواج فراصوتی و گرمای آن، کلاژن های پوست تحریک می شود. به همین دلیل هم می‌توان گفت تاثیرات این روش بیشتر است و ماندگار تر نیز می باشد. 

کاربرد آر اف بهتر است یا بوتاکس؟

در مورد اینکه کاربرد آر اف بهتر است یا بوتاکس، باید عنوان نمود که کاربرد بوتاکس برای از بین بردن خطوط اخم، چین و چروک های پیشانی، دور چشم و گردن می باشد.کاربرد روش آر اف، بیشتر برای کاهش چین و چروک های ریز تر است. این روش برای افراد جوان تر توصیه می شود.

به این دلیل که می‌تواند با گرما دادن به پوست، موجب تولید کلاژن بیشتر شود. همان طور که تا به اینجا دانستید، کلاژن سازی باعث جوانسازی پوست نیز می شود. و زیبایی را به شما باز می گرداند. در ادامه به معرفی کاربرد های آر اف و بوتاکس نیز به صورت مختصر پرداخته ایم.

دیگر مطالب مرتبط با این مقالات را در این بخش دنبال نمایید

آموزش انواع تراپی های پوست و مو

منظور از آر اف (RF) تراپی چیست؟

بوتاکس چیست و چگونه انجام می شود؟

کاربرد های آر اف

از کاربردهای این عملکرد زیبایی می توان به موارد ذیل اشاره نمود. از جمله؛

 • رفع تیرگی و شل شدگی پوست
 • بازسازی و رفع منافذ پوست
 • جوانسازی بهینه پوست و ناحیه تحت درمان
 • درمان پوست مرغی
 • رفع چروک های حاضر در دور چشم ها
 • بهبود ترک های پوستی ایجاد شده به علت موارد متفاوت همچون؛ چاقی، لاغری، زایمان و ...
 • و ...

کاربرد های تزریق بوتاکس

در این میان که اطلاعات مناسبی از کاربرد های آر اف بدست آوردید، بهتر است آشنایی نسبی نیز با کاربردهای بوتاکس و تزریق آن داشته باشید. همچون؛

 • تغییر شکل بینی و لثه به جای عمل های طاقت فرسا
 • رفع چین و چروک ها
 • از بین برنده خط اخم، خنده، پنجه کلاغی دور چشم و ...
 • تغییر شکل لب، ابرو و ...

هر دو روش دارای کاربرد های متفاوت است. البته که لازم است پس از مراجعه به پزشک تصمیم بگیرید کدام روش برای شما از همه نظر بهینه و مناسب می باشد.

کاربردهای آر اف تراپی و بوتاکسکاربردهای آر اف تراپی و بوتاکس

مزایای آر اف بهتر است یا بوتاکس

آر  اف یک روش غیر تهاجمی است که با حرارت مستقیم، موجب ایجاد کلاژن سازی و رفع زخم ها و مشکلات پوستی می شود. این روش به رفع جای جوش هم کمک می کند و همین یک مزیت برای استفاده از روش آر اف است. از نظر این که مزایای آر اف بهتر است یا بوتاکس؟

باید گفت که مزایای آر اف بیشتر است، به این دلیل که ماندگاری این روش هم بالاتر میباشد‌. بوتاکس یک لیفت و جوانسازی پوست موقت است،که می‌تواند پس از گذشت چهار تا شش ماه از بین برود و چین و چروک ها را بیشتر از قبل نمایان کند. در ادامه بهتر است از مزایا هر روش اطلاعات مناسبی نیز داشته باشید.

مزایای عملکرد زیبایی آر اف و بوتاکس

از مزایای این روش ویژه می توان به کاهش خطوط و چروک های سطحی پوست اشاره کرد. البته که این روش بدون درد و خونریزی بوده و خطر زیادی مراجعه کنندگان و متقاضیان را تهدید نمی کند. از مهم ترین مزیت های روش آر اف می توان به بهبود جریان خون پس از کلاژن سازی و جوانسازی پوست اشاره کرد.

البته که لازم به ذکر است این مزیت پس از گذشت چند ماه برای مراجعین قابل توجه خواهد بود. اما روش بوتاکس از مزیت های دیگری نیز بهره مند است.  ممکن است برای شما هم شنیدن آن عجیب باشد اما بوتاکس می تواند منجر به درمان میگرن و دیستروفی نیز شود. علاوه بر آن این تزریق می تواند به رفع چین و چروک ها، خطوط متفاوت ایجاد شده و ... کمک کند.

قیمت آر اف  بهتر است یا بوتاکس

از نظر اینکه قیمت آر اف بهتر است یا بوتاکس؟ باید گفت که قیمت بوتاکس کمتر است. در این روش با استفاده از مواد بوتاکس، تزریق بر روی پوست انجام می شود. قیمت مواد بوتاکس، ارزان تر از روش آر اف است. در روش آر اف وجود دستگاه‌ هایی با امواج فرا صوت پیشرفته، سبب می‌شود تا هزینه درمان در این روش افزایش پیدا کند.

علاوه بر آن در تغییر قیمت هر دو روش عوامل دیگری نیز دخیل هستند. مرکز پوستی و پزشکی که به آن مراجعه می کنید می تواند بر اساس تبحر و تخصصش برای شما تفاوت قیمت نیز به همراه داشته باشد. همچنین مواد مصرفی که در آن جا برای شما به کار می رود خود نیز می تواند باعث کاهش و افزایش هزینه شود. پس قبل از اقدام برای انجام این عملکرد های زیبایی حتما تحقیقات لازم را انجام داده و با دانش و آگاهی کامل برای آن اقدام کنید.

عوارض آر اف و بوتاکس

در ادامه پاسخ به این سوال که آر اف بهتر است یا بوتاکس؟ باید به عوارض هر دو روش نیز پرداخته شود.  از عوارض آر اف می توان به خشکی صورت، تورم، حساسیت، قرمزی و از این قبیل مشکلات اشاره کرد. البته که همه این موارد با گذشت زمان رفع شده و بهبودی کامل حاصل می شود.

از عوارض تزریق بوتاکس اما باید از قرمزی و تورم، حالت تهوع، درد و واکنش های کولینرژیک اشاره کرد. این واکنش که همان خشکی دهان و چشم ها به علت سم بوتولونیم نوع B می باشد سبب این عارضه می شود. پس بهتر است از نوع A مصرف در تزریق بوتاکس استفاده گردد تا مانع از بروز خطرات احتمالی گردد.

تفاوت آر اف تراپی با بوتاکستفاوت آر اف تراپی با بوتاکس

کلینیک مرکز سلامت و زیبایی غرب

در این مقاله تمام مطالب مربوط به تفاوت های هر دو روش برای شما جمع آوری و ارائه شد. اکنون به آسانی می توانید به سوال" آر اف بهتر است یا بوتاکس؟" پاسخ مناسبی دهید. کلینیک زیبایی آفتابتهران مفتخر است با ارائه بهترین خدمات با استفاده از معتبر ترین دستگاه های روز دنیا شما را در انجام این خدمات درمانی همراهی نماید.

شما می توانید از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان و مشاوران ما تماس حاصل نموده و از عملکرد مورد نظر خود دانش کافی را کسب نمایید. همچنین این مجموعه مفتخر است با ارائه خدمات درمانی همچون؛ میکرونیدلینگ، آبریژن، زاویه سازی صورت و فک، پلاسما جت، هایفوتراپی و ... شما مراجعه کنندگان محترم را همراهی نماید. خوش حالیم که در این راه می توانیم بهترین خدمات را به شما متقاضیان بزرگوار ارائه دهیم.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB