دلایل برگشت موهای زائد بعد از لیزر

25 بهمن ، 1399
کلینیک زیبایی آفتاب

بررسی علت برگشت موهای زائد بعد از انجام لیزر 

دلایل برگشت موهای زائد بعد از لیزر می تواند بسته به عملیات حذف موهای زائد، ویژگی های فردی و کیفیت کار وابسته به دلایل مختلفی باشد. در این مقاله می خواهیم پیرامون موهای زائد و دلایلی که این بخش از فیزیک انسان ها یک بار دیگر پس از لیزر مو رشد می کنند بپردازیم و دلایل آن را بررسی کنیم.

برگشت موهای زائد بعد از لیزر امکان دارد؟برگشت موهای زائد بعد از لیزر امکان دارد؟ 

موهای زائد

همانطور که می دانید موی انسان بخشی از جسم فیزیکی وی است که تا آخر عمر همراه او است. این قسمت از بدن انسان، به خصوص بعد از بلوغ، در قسمت های مختلفی می رود که در مردان شامل سینه ها، زیر بغل، شکل و ناحیه زیر آن، ران ها و همچنین صورت و همچنین در زنان شامل قسمت های زیر شکم، زیر بغل و ران ها می باشد. برخی از این موها بسته به سطح هورمون های جنسی یا دلایل ژنتیکی در زنان و مردان بیشتر می روید. اما ممکن است این قسمت از بدن انسان ها برای افراد مختلف خوشایند نباشد و حتی منجر به بیماری هایی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک و... شود. در این حالت این موها را می توان موهای زائد نامید.

لیزر موهای زائد بدن

امروزه افراد به دلایل مختلفی از جمله زیبایی، فرهنگ، سلامت و یا اعتقادات مذهبی و سنتی خود، اقدام به حذف موهای زائد می نمایند. تاریخچه حذف موهای زائد در انسان ها را می توان به 11000 سال قبل و تا دوره عصر حجر یا نوسنگی مرتبط دانست. به همین خاطر روش های مختلفی برای حذف موهای زائد وجود دارد که یکی از آنها، لیزر موهای زائد می باشد. در لیزر موهای زائد، عملیات حذف بر روی پیاز و فولیکول مو ها انجام می شود و در طی انجام این عملیات، بخش های ذکر شده از بین می رود. این روش درمانی را می توان از جمله نوین ترین روش های حذف مو های زائد برای مردان و زنان دانست.

برگشت موهای زائد

با اینکه در روش حذف موهای زائد توسط لیزر، در حدود 75 تا 90 درصد از موها مورد نظر حذف می شود، اما علت برگشت موهای زائد پس از لیزر را می توان یکی از مشکلات هر نوع روش حذف مو زائد از جمله حذف مو با لیزر دانست. در واقع ابتدا باید گفت، برگشت موهای زائد بعد از لیزر امکان پذیر است و هیچ گونه روشی تاکنون منجر به حذف دائمی موهای افراد به طور قطع نخواهد شد. با این حال لیزر مو را می توان از موثرترین روش های کاهش رشد مجدد مو های زائد برای بدن دانست. در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با دلایل برگشت موهای زائد بعد از لیزر مطالبی را بیان کنیم و علل این اتفاق را بیشتر بررسی نماییم.

علت و دلایل برگشت موهای زائد بعد از انجام لیزرعلت و دلایل برگشت موهای زائد بعد از انجام لیزر 

دلایل برگشت موهای زائد بعد از لیزر چیست؟

در مورد دلایل برگشت موهای زائد بعد از لیزر باید گفت همانطور که قبل تر هم گفتیم، لیز مو، طی 6 تا 8 جلسه به منظور کاهش رشد دائمی موها انجام می شود اما نمی تواند به طور کامل از آن جلوگیری کند. از جمله دلایل برگشت موهای زائد بعد از لیزر می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • بارداری: یکی از دوره های زندگی هر زن است که در آن بدن با تغییر و تحولاتی همراه است و بازگشت موهای زائد حذف شده می تواند در این دوره نیز اتفاق بیفتد.

  • میزان هورمون های فرد: همانطور که در قسمت قبل نیز اشاره کردیم، هورمون های جنسی یکی از مهمترین عوامل ایجاد موهای زائد در افراد به خصوص در مرد ها است که می تواند علت مهمی در دلایل برگشت موهای زائد بعد از لیزر باشد.

  • وراثت: وراثت نیز عامل دیگری است که می تواند ویژگی های جسمی و خصوصیات اخلاقی را از والدین به فرزندان منتقل کند. کما اینکه این عامل در موارد دیگر از جمله بیماری های قلبی، ظاهر افراد و پویایی ذهنی نیز به وضوح دیده می شود.

  • کیفیت لیزر موها: مراجعه به یک مکان معتبر و متخصص با تجربه یکی از مهمترین عواملی است که می تواند در کاهش دلایل برگشت موهای زائد بعد از لیزر و احتمال رشد مجدد این موها موثر باشد. زیرا در این موارد، امکانات و تجربیات سبب افزایش کیفیت لیزر موها می شود.

  • نوع مو: به طور کلی، موی بدن انسان سه نوع تقسیم بندی می شود که شامل موی سر، موی پرزی و موی آندروژنیک است. هر کدام از این نوع موها، ویژگی های خاص خود را دارند که می تواند از دلایل برگشت موهای زائد بعد از لیزر باشد. به عنوان مثال، رشد موهای آندروژنیک بسته به هورمون های جنسی مردانه می تواند سریع یا کند باشد و همچنین این نوع موها ضخیم و زبر تر هستند.

  • تعداد مراحل: همانطور که گفتیم عملیات لیزر موهای زائد در طول چند مرحله انجام می شود که باید به طور کامل توسط متخصص آن برای قسمت های مختلف بدن انجام شود.

  • کیست در بدن: کیست تخمدان یا سندرم تخمدان پلیکیستیک

  • مشکلات هورمونی: اختلالات و تغییرات هورمونی

  • هایپرتریکوز

  • اختلالات تیروئیدی

جمع بندی

در یک جمع بندی باید بگوییم، مو بخشی از بدن انسان ها است که ممکن است برای برخی افراد ناخوشایند باشد. به همین منظور می توان آن را به روش های مختلفی از جمله لیزر موهای زائد حذف کرد. اما هیچ روش قطعی برای حذف دائمی موها وجود ندارد و ممکن است موهای زائد پس از حذف شدن، دوباره رشد کرده و بازگردند. دلایل بازگشت مو های زائد می تواند مختلف باشد که می توان به کیفیت لیزر مو ها، هورمون های جنسی مردانه، اختلالات تیروئیدی و تغییرات هورمونی، وراثت، بارداری، بلوغ، میزان هورمون های جنسی افراد و... اشاره نمود. مرکز زیبایی و سلامت غرب با ارائه بهترین خدمات زیبایی و درمانی در خدمت شما همراهان گرامی می باشد. 

بررسی دلایل رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر کردنبررسی دلایل رشد مجدد موهای زائد پس از لیزر کردن 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdzUigaAAAAAHVZfs8WpP0pNqDIgZjTbNXz6TkB